Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

PS Diuna t5

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Wam dziękuję w szczególności podziękowania dla michalfa

Sukces, lampa się połączyła z aplikacją. Jedna para świetlówek nie świeci ale możliwe, że są do wymiany (tak jak pozostałe). Jak teraz ustawie sobie mniej więcej kanały i odłączę lampę od prądu to ona ma je zapamiętane?

Wielkie dzięki za pomoc, zobaczymy czy przy kolejnych próbach będą jeszcze problemy

PS. Ta lampa jest taka głośna w oryginale czy to ten egzemplarz tak ma? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Będzie pamiętała ustawienia, wentylatory odkurzaczem potraktuj trochę pomoże ;) Są dwie opcje, albo od kurzu się zacierają albo obudowa (te otwory w obudowie na wiatraki) jest lekko zniekształcona.

Kanały możesz łatwo sprawdzić zamieniając świetlówki, ja nigdy nie miałem awarii z przekaźnikami jak już to gniazdo świetlówek ale to różnicówkę  Ci w domu wywali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory rzeczywiście do wyczyszczenia, jak nie pomoże do wymiany. 

Jutro podmienię świetlówki i zajmę się wentylatorami.

Jak już będę wiedział, że świeci zostaje czyszczenie z rdzy i malowanie bo jedna strona dosyć mocno skorodowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update, lampa wyczyszczona z rdzy i odmalowana, głównie od spodu (wierzch lampy jest w dobrym stanie), największe ogniska wymagałaby nałożenia cienkiej warstwy szpachli. Efekt ok, wiadomo można zawsze dopracować ale z czasem krucho.
Wymieniłem wentylatory na AAB 17dB, niestety, hałas z ok 60dB spadł tylko do 50dB. Nie wiem jak sobie z tym poradzić ale moje chińskie lampy LED były dużo cichsze. Łącznie też miały 4 wentylatory i to 12cm stedbicy a nie 4:) (oczywiście też miały wymienione wentylatory, te firmowe to jak traktory)
Może macie jakiś patent jak zniwelować hałas, może jakiś sterownik obrotów i niższe obroty dać, z poziomu aplikacji nie widzę aby była taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą malowałeś spód lampy?  Mam ognisko rdzy na spodzie lampy  i zastanawiam się nad farbą bezpieczną dla rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładem antykorozyjnym biały mat, raczej bezpieczna dla rafy nie jest jak większość farb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, pytanie jakich farb używają producenci :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, walczę nadal z hałasem, ewidentna wina wentylatorów chociaż kupiłem ciche. Po wypięcia wtyczki że zdjęcia wentylatory są odcięte, czy jest jakieś urządzenie które mogę wpiąć do wtyczki które pozwoli na sterowanie napięciem? Czy lepiej zasilić je niezależnym zasilaczem tak żeby startowały razem z lampą albo przy danej temp?1ba37d9b21b808d976d3fd9cdf7d1724.jpgcce93046e432a33fa4ba1380074320cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu? A może wpiąć takie ustrojstwo w układ tzn regulowana przetwornica step down:

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-dc-step-down-lm2596-woltomierz-led-9588090008?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Czy takie rozwiązanie zda egzamin i pozwoli sterować obrotami na zasadzie niższego napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, tylko nie przesadzaj ze skręcaniem obrotów bo wentylatory nie będą chłodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wpięcia przetwornicy step down, testy na jednym wiatraku są obiecujące, zmianana napięcia na 9v już daje rezultat. Zastanawiam się do czego służy poniższy układ i czy mogę go usunąć z lampy, nie znalazłem nigdzie info

 

Edit: na razie nie usuwałem tej płytki, wpisałem przetwornice za. Różnica jest taka że teraz muszę pompę obiegowa rozebrać bo za głośna:)

Nie zauważyłem mocniejszego nagrzewania się stateczników ale to tylko takie mierzenie na oko niestety.

W sumie czy są jeszcze jakieś inne lampy z chłodzonymi statecznikami?

IMG_20201014_114432.jpg

IMG_20201014_114437.jpg

Edytowane przez Konrad_Wwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.