Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

PS Diuna t5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam na stanie lampę Diuna t5, niestety lampa nie działa, tzn. po podłączeniu do prądu nie widać jej na na żadnym BT, na przekaźnikach diody kontrolne nie palą się. Szybka diagnoza serwisu i możliwe że uszkodzona jest płyta główna wymiana lub naprawa (już wcześniej uszkodzony był wyświetlacz) Zanim zdecyduje się na wysyłkę do serwisu chiałbym się was poradzić czy w jakiś mało inwazyjny sposób można przerobić lampę tak aby działała bez płyty głównej. Nie do końca zależy mi na sterowaniu przez komputer i innych bajerach. Mogą być zwykle timery itp. założenie jest takie aby nie grzebać w okablowaniu stateczników i gniazd świetlówek, czyli położenie kabli na nowo odpada:)

Wklejam kilka zdjęć, a może akurat ktoś już ćwiczył u siebie taką przeróbkę lub może doradzić.

bc90a0d6a93cae3ecd2660253bf5e093.jpg164a16f224224af1f1d36677c882a10f.jpg3cda5a075c32cc50360a3c9cedc1ffe2.jpgd94b8e65e4fef068dac0b80c7f72046d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się jakieś arduino np esp8266 włożyć miałbyś wifi i samo by się sterowało. Inaczej to albo jakieś włączniki ręczne albo czasówki. Chyba że serwis i naprawa.
Ten czarny zasilacz nie wiem czy był tam fabrycznie, u mnie go nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wygląda jakby był zamontowany firmowo, ale oczywiście mogę się mylić. Lampa ma datę produkcji 2015 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18.02.2015

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqma od @magu. Jak podłączyć do płytki z przekaźnikami znajdziesz w pierwszym lepszym schemacie od przekaźników. Magu opisuje jak zaprogramować arduino. Będziesz miał pełne bajery (jak dodasz jakieś niebieskie diody to nawet nocne z ściemnianiem) sterowanie przez BT itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

zasilacz jest firmowy, zauważ że jest martwy ;) wymień go i wszystko będzie ok.

Proponuję od razu kupić części na awarie jak na zdjęciu

1.thumb.jpg.b4f1146fe5277d99cc01a960c480f449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odzew, Arduino rzeczywiście bardzo fajna sprawa ale chyba zacznę od tego zasilacza, Michał znasz może jego parametry, tak żeby na razie go nie demontować?

 

Edit: po wyglądzie pasuje jedynie taki jak w linku czyli 230/12:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/inteligentny-dom/systemy-alarmowe/zasilacz-impulsowy-orno-or-ad-5001-230-12v-1a?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw7sz6BRDYARIsAPHzrNLKvdl-ITcTpJMIz6T8hJCNhE2PeI9AjnYoHMi0PTtVhhwVWx63VG8aAoqSEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Z tego co mi się przypomina to był 1 A, poszukaj polskiego pulsara 12v 1A one są już z lepszym IP, ten "firmowy" jak go kiedyś w necie sprawdzałem kosztuje całe 12 pln ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na szybko ten sam model lokalnie ale niestety podłączany jak ładowarka ale faktycznie jest 12v 1A (pójdzie do zwrotu ale przynajmniej parametry potwierdzone). Sprawdzę jeszcze ten zamontowany w łapie czy faktycznie nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michalfa napisał:

Z tego co mi się przypomina to był 1 A, poszukaj polskiego pulsara 12v 1A one są już z lepszym IP, ten "firmowy" jak go kiedyś w necie sprawdzałem kosztuje całe 12 pln ;)

 

Czemu mnie to nie dziwi? Tak samo było z gniazdami T5... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
Kupiłem na szybko ten sam model lokalnie ale niestety podłączany jak ładowarka ale faktycznie jest 12v 1A (pójdzie do zwrotu ale przynajmniej parametry potwierdzone). Sprawdzę jeszcze ten zamontowany w łapie czy faktycznie nie dziala

Jak chodzi Tobie o wyjście jack to utnij i już jest dobrze ;) Uważaj bo faza jest na lampie przy wyłączonym przełączniku. Prosto sprawdzisz, jedziesz od wtyczki i masz cały czas 230 idziesz na zasilacz i na kostce za powinno być 12. Masz zapewne martwicę całej płyty i przekaźników a to z powodu braku zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o jack tylko ten kupiony wygląda jak ładowarka do telefonu (chodzi o wtyczkę do kontaktu) czyli bez otwierania by się nie obyło.
To fakt żadne diody na płycie czy przekaźnikach się nie palą, w tygodniu zamówię nowy zasilacz i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od serwisu dostałem info że ma 2A (12V 2A DC)

Tez mi poleciał i lampa zmarła, nie działał wyświetlacz ani przekaźniki. Po wymianie wszystko OK.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkleilem zasilacz i jest 12v 1A (nie wiem co to za klej ale wygląda jakby był przyklejony klejem na gorąco)2823e0b3dc0d7e176c61ed041b86784b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic nie zaszkodzi jak kupisz 2a po prostu bedzie wiekszy zapas byle 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nic nie zaszkodzi jak kupisz 2a po prostu bedzie wiekszy zapas byle 12v.
Zamówiłem 12v 1A czyli takie same parametry jak montowane firmowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zailacz wymieniony, lampa się odpala zapewne na poprzednich ustawieniach, niestety przy próbie połączenia z lampą mam taki oto kmunikat:

Please check manufacturer website for latest firmware upgrades. 

Za to jak próbuję wgrać firmware to też nie idzie:

image.png.4d92191e6c79d3ece68abc13ecf96209.png

Dodam, że lampa jest sparowana po BT

Edytowane przez Konrad_Wwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

1. aplikacja musi się zgadzać wersjami z oprogramowaniem lampy

2. Czy zainstalowałeś lampę na komputerze? masz nadany nr com do lampy?

3.  Lampa musi być bardzo blisko kompa bo inaczej BT się nie widz

Zacznij od ustawienia BT i zobacz czy masz dobrze lampę na kompie zainstalowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty mam jak niżej:

image.png.d4a5419c05b0b90bcc7113a304df091c.png

 

nie wiem jaka jest werja oprogramowania na lampie

komputer leży na BT

 

Sorki, że nie w kolejności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

a możesz się połączyć? czy od razu próbowałeś upgrade robić? 

tam zawsze jest komunikat, że masz sprawdzić na stronie czy jest nowsza wersja

 

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się połączyć, normlanie żeby zmienić ustawienia włączania wyłączania itp. Lampa działa na poprzednich ustawieniach. Teraz świeci się tylko nocne, wcześniej świeciły normlanie świetłówki ale z połączenia nici. BT ją widzi i się łączy ale aplikacjia już nie.

cały czas mam komunikat:

Attempting to connect Pacyfic Sun lamp. Please wait...

i poniżej info o wymaganym upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej nie połączyłeś się z lampą - przy połączonej lampie aktywne są też górne opcje na tej zakładce. Pamiętaj o ustawieniu 19200 b/s w konfiguracji coma.

Przechwytywanie.JPG


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Próbowałeś się połączyć przez oba porty? Przy połączeniu przez ten niewłaściwy okienko z com przygaśnie na chwilę ;) 

 

 

Ja łączyłem się do lampy dwa razy w roku na zmianę czasu. Jak były problemy to zostawiałem ją wyłączoną na noc i rano już można było się połączyć.

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Wyłącz ją na trochę ale przez wyciągnięcie wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.