Skocz do zawartości
Kwiatek

remont, malowanie a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja miałem remont całej chaty i wszystko ok

odpieniacz podłaczylem wezykiem za okno i miał czyste powietrze :-), akwarium lekko nakryte foilia i dało rade - zadnych wachań.

Malowałem farba Tiqurila - zero zapachu prawie wiec stresu nie bylo i nie kapało :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpieniacz normalnie pracuje a w akwa nie widać żadnych zmian, więc może nie jest źle


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat bo muszę odmalować pokój i i jeszcze użyć środka na wilgoć czyli chemia i mam pytanie zakrycie folią akwaria + wyłączenie odpieniacza na 2 dni wystarczy???? bo malowanie w 1 dzień zrobię i oczywiście pokój będzie się wietrzył cały czas czy to powinno w wystarczyć??????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat bo muszę odmalować pokój i i jeszcze użyć środka na wilgoć czyli chemia i mam pytanie zakrycie folią akwaria + wyłączenie odpieniacza na 2 dni wystarczy???? bo malowanie w 1 dzień zrobię i oczywiście pokój będzie się wietrzył cały czas czy to powinno w wystarczyć??????

Witaj

Uważam, że tak. U mnie w pomieszczeniu gdzie stoi akwarium była zrywana podłoga, potem wylewka, klej i kafle a na koniec malowanie ścian i nic się nie stało. Akwa zabezpieczone folią malarską.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia + wyłącz odpienek koniecznie. Potem jak dobrze wywietrzysz pokój (nie będziesz sam czuł tej chemii i farby) to możesz go odpalić - 48 czy 62h - nic się nie stanie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas malowania malarz nakrył akwa folią . Przychodzę do domu pytam się czemu lampa nie świeci a on na to ,że coś błysło i zgasło . Lampa poszła :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a on na to ,że coś błysło i zgasło :realmad:

Ehehheh, może on widział ufo ? :) Ehh Ci fachowcy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia; wylacz odpieniacz lub daj rurke zasysu na zewnatrz; u mnie ok; zadnych strat; aha i lampa wylaczona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat :harhar:

Niebawem czeka mnie malowanie komunikacji na parterze i poddaszu. Cały szkopuł w tym, że salon gdzie stoi akwa nie posiada drzwi. Nad wejściem do salonu jest zrobiony łuk a szerokość wejścia ma około 180cm. Jak Waszym zdaniem należy przygotować się do malowania? Mam długi wężyk do powietrza, którego jeden koniec na czas malowania wyrzucę za okno zaś drugi podłączę od pienidła. Zastanawiam się nad tym, aby w dniu malowania nie włączać w ogóle oświetlenia, tylko przykryć szczelnie folią zbiornik. A może jeszcze zawiesić jakąś zasłonę/koc/itp w miejscu gdzie jest wejście do salonu? Oczywiście na czas malowania okna pootwierane i solidny przeciąg w domu. Czy powinienem jeszcze o czymś pomyśleć Waszym zdaniem? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny :unworthy:

Farba to DULUX - jak malowałem pokoje na poddaszu to pod koniec roboty w "bańce" delikatnie szumiało ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szumiało od wspomagaczy ;P. Myślę że nie macie czym się martwić. W farbach akrylowych takich jak DULUX, DEKORAL, ŚNIEŻKA czy NOBILES nie ma związków na tyle toksycznych żeby zaszkodziły rybą w akwarium. No chyba że ktoś umyje wałek w baniaku;). Mogą być problemy:P. Wszystkie farby akrylowe (bądź sylikonowe - które defakto również są farbami akrylowymi z lekką modyfikacją tego ostatniego ;)) są oparte na wodzie. Rozpuszczalnikiem jest woda. Ona po odparowaniu ucieka sobie i tyle. Dobrze przewietrzyć pokoiki i cieszyć się ładymi ścianami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :unworthy:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze jedno pytanko, czy ktoś miał przykre doświadczenia ze zbiornikiem przy malowaniu, jeśli tak to w jakich okolicznościach?


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maluj spokojnie rurkę z odpieniacza za okno i po sprawie ,no chyba ze farbę wrzucisz do akwarium :harhar:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie malowania pokoju w którym znajduje się akwarium. Ktoś mi naopowiadał że, nie maluje sie pomieszczenia w którym stoi akwa, przynajmniej jest to nie wskazane bo może zrobić się mleko z wody. Ogólnie malowałem pokoje mając akwaria słodkowodne i nie było z tym problemów, czy przy morskim jest innaczaj. Planuję malowanie i nie chcę posadzić całego akwa. Z góry dziękuję za odpowiedź i sorry jeśli temat już był lub umieściłem go nie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykryj baniak, żeby nic nie wpadło, wyłącz odpieniacz ( albo wyprowadź rurkę powietrzną na zewnątrz mieszkania jak masz taką mozliwość ) żeby nie zassał nic do wody i wg mnie możesz malować spokojnie :)

Gdzieś na forum było parę tematów a pro po malowania, więc jak poszukasz to moze znajdziesz więcej info


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką informację. Jest tak jak myślałem ale wolałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat :rolleyes: Latem czeka mnie remont łazienki - skuwanie kafelków, położenie nowych, pomalowanie sufitu. O farbach trochę już się dokształciłam z tego wątku (Tikurila widzę że najlepsza, chociaż może są tańsze zamienniki?...). Na co jeszcze zwrócić uwagę? (kleje, fugi - nie znam się - jakie są najbardziej "eko"?) Byłoby fajnie gdyby wypowiedział się ktoś kto przechodził przez to samo :D  potrzebuję wsparcia, bo aż mi cierpnie skóra na myśl o remoncie, niestety jest konieczny :rolleyes:

Odpieńka szczęśliwie nie mam, mam za to napowietrzacz typu brzęczyk - wyłączyć na czas remontu? (w sumie też wtłacza powietrze).

Węgiel oczywiście będzie w baniakach. Jak zabezpieczyć akwa przed pyłem z kucia glazury? - pewnie szczelnie oblepić folią? Wyłączać na ten czas lampy? Jak długo, z Waszego doświadczenia, taki pył opada i kiedy przestaje być problemem?

Fachowiec po wstępnych oględzinach łazienki powiedział, że remont potrwa jakieś 3 tygodnie :blink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neutralizuj chemie naturalnymi materiałami:

- tynki i farby gliniane w pokojach

-tynki wapienne (jesli beda robione) do łazienki

- zamiast płyt OSB ewent płyty wapienne

po remoncie łazienki w domu będzie na ścianach kurz i niemal zawsze podejmuje się decyzje o odświeżeniu całosci

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Na razie tylko łazienka, ale wiem, że w przyszłości dalszych odświeżań nie uniknę. Dobrze, że jest tyle alternatywnych materiałów budowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.