Jump to content
Sign in to follow this  
padre

Moje pierwsza Solniczka

Recommended Posts

Witam serdecznie. Po wielu latach prowadzenia słodkowodnego przyszedł czas na morskie. Wiec zaczynamy temat i mam nadzieje ze skończy się ono klapa.

A wiec na tym bede startowal jeszcze kompletuje sprzet i czekam na plyty ktorymi obuduje szafke wiec w miare mozliwosci bede aktualizowal temat. :)

1. Zbiornik-  Float 10 100x50x50 + sump wlasnej roboty Float 6  800x35x40 3 otwory pod rury 25/32/25

2. Odpieniacz - Bubble magus A8

3. Oświetlenie -  T5 ATI Sunpower 6x39w DIM

4. Pompa obiegowa-  Jebao DCP 5000

5. Falowniki 2x  SLW 20

6. Autodolewka - Aqua Trend

6. Szafka - własnej roboty na stelażu pomalowany proszkowo

7. Żywa skała - 20-25 kilo na poczatek i zobaczymy jak i ile miejsca bedzie jeszcze w akwa

8. Zywy piasek- bio activ life aragonite

9. Media filtracyjne do sumpaMaxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 1kg

10. Bakterie- MICROBE LIFT Special Blend

11. Sól - Aquarium Systems Instant Ocean

12. Zestaw RO/DI -  Aquarius

13.

14.

To chyba  tyle na poczatek a teraz kilka fotek z prac nad sumpem i test szczelnosci :)

ILBL4033.JPG

YFQQ8031.JPG

PPNK1816.JPG

IDJM5699.JPG

ASQI8472.JPG

JCPG4480.JPG

AIQS3736.JPG

Edited by padre (see edit history)

3 minuty temu, padre napisał:

Witam serdecznie. Po wielu latach prowadzenia słodkowodnego przyszedł czas na morskie. Wiec zaczynamy temat i mam nadzieje ze skończy się ono klapa.

A wiec na tym bede startowal jeszcze kompletuje sprzet i czekam na plyty ktorymi obuduje szafke wiec w miare mozliwosci bede aktualizowal temat. :)

1. Zbiornik-  Float 10 100x50x50 + sump wlasnej roboty Float 6  800x35x40 3 otwory pod rury 25/32/25

2. Odpieniacz - Bubble magus A8

3. Oświetlenie -  T5 ATI Sunpower 6x39w DIM

4. Pompa obiegowa-  Jebao DCP 5000

5. Falowniki 2x  SLW 20

6. Autodolewka - Aqua Trend

6. Szafka - własnej roboty na stelażu pomalowany proszkowo

7. Żywa skała - 20-25 kilo na poczatek i zobaczymy jak i ile miejsca bedzie jeszcze w akwa

8. Media filtracyjne do sumpaMaxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 1kg

9. Bakterie- MICROBE LIFT Special Blend

10. Sól - Aquarium Systems Instant Ocean

11. Zestaw RO/DI -  Aquarius

To chyba  tyle na poczatek a teraz kilka fotek z prac nad sumpem i test szczelnosci :)

ILBL4033.JPG

YFQQ8031.JPG

PPNK1816.JPG

Sump.... wow super estetyka...... tylko po cholerę tyle tych przegród (rozumiem, że komora dolewki to osony baniak).

Co do estetyki to nie jest tak idealnie jak bym chcial :/ Chyba ze twoje slowa to ironia hehehe. Co do dolewki to raczej nie bedzie dodatkowego zbiornika tylko bezposrednio do sumpa a przegrody hmm odpieniacz jakies media moze kiedys  refugium  w srodkowej komorze. Takze chyba sie wykorzysta :)

A tak wogole to prosilbym admina o przeniesienie do dzialu nasze akwaria 250+ bo chyba zle zalozylem temat a nie widze zebym mogl sam to zrobic ani usunac :/  Zasugerowalem sie tytułem dla nowicjuszy :P

21 minut temu, padre napisał:

Chyba ze twoje slowa to ironia hehehe

Absolutnie nie było ironi w moim stwierdzeniu. 

A no to dziekuje za mile slowa. Kleilem pierwszy raz i nie do konca bylem zadowolony ale koniec koncow wazne ze szczelne :)

Ale i tak uważam, że za dużo miejsca jest stracone przez te przegrody.

Spływ ma być z lewej strony?

Napisz jak masz zamiar sumpa zorganizować...

W środkowej komorze planujesz jakiś cyrkulator? Bo tam woda tylko górą przepłynie....

1 kg maxspecta to nie będzie mało?

Poza tym, sump, wygląda super.:clapping

Edited by klossowski (see edit history)

Od lewej strony-  Odpieniacz/ media/ resztki skaly  korali dodatkowe media moze refugium/ pompa

Taki jest plan na sumpa.

Nie planuje cyrkulatora w sumpie.

1 kg maxspecta wg danych obsluzy o wiele wieksze akwa a ja bede mial zywa skale wiec to tez dodatkowe siedlisko. Ale wyjdzie w praniu czy bede dokladal czy nie. 

Czemu nie moge wstawic wiecej zdjec? :/

3 minuty temu, padre napisał:

Czemu nie moge wstawic wiecej zdjec? :/

Z tego co wiem to wielkośc zdjęć w jednym poście łącznie nie może przekroczyć 1MB.

Rozumiem ze jak zaloze temat w dziale moje akwarium to bedzie mozliwosc? Bo nie bardzo rozumiem jezeli jakis temat ktory bedzie mial kilka lat i iles gam stron to co nie wstawie juz zadnwgo zdjecia? W innych tematach widze sa dodawane . Chcialem pokazac zbiornik jaki dzis odebralem i nie moge ;(

6 minut temu, padre napisał:

Rozumiem ze jak zaloze temat w dziale moje akwarium to bedzie mozliwosc? Bo nie bardzo rozumiem jezeli jakis temat ktory bedzie mial kilka lat i iles gam stron to co nie wstawie juz zadnwgo zdjecia? W innych tematach widze sa dodawane 

Ta zasada obowiązuje w każdym dziale. Max. 1 MB załączników na post, a nie na cały temat.

Jak chcesz dodać więcej, to masz w prawym górnym rogu +Dodaj/Grafika/Utwórz nowy album    i potem dodajesz linki stamdąd do posta.

Edited by klossowski (see edit history)

5 minut temu, padre napisał:

Chcialem pokazac zbiornik jaki dzis odebralem i nie moge ;(

Zobacz jaka jest wielkosć pliku tego zdjęcia. Nie moze być większy niż 1MB

Za obiegiwke 2500 spokojnie by wystarczyla, no ale jak juz masz to masz. 

Co do zywej skały jak Ci uda sie dostac to super.

Cała reszta super  git, sump profeska. 

Kibicuje

Aa oki . Wyjasnilo sie oto moj baniak :) Oczywiscie tyl zostanie oklejony okleina i konin w pcv 

77D8BBCE-4F7A-406B-913C-AD9EE6DC4EE8.jpeg

Nie nigdy nie mialem krewetek. To moje pierwsze forum wogole akwarystyczne na ktore sie zalogowalem :) a co do % to tylko do odtluszcenia szkła słuzylo:rolleyes:

Oki w zwiazku z tym iz temat nie jest w odpowienim dziale :( bo mial to byc temat o mojej pierwszej solniczce a nie o moich materiałach i sprzecie to jednak wykorzystam go jeszcze i pytanie czy to co podalem w opisie wg Was sie sprawdzi? Czy cos z tego sprzetu  jest nie takie jakie powinienem uzyc  i sie wogole nie nadaje do takiego baniaka czy na takim sprzecie moze mi sie udac w miare przyzwoicie poprowadzic zbiornik. :)

A jak zaczne juz na dobre prace montazowe to zakładam temat w odpowiednim dziale.