Skocz do zawartości
FajnyRadziu

Easy reefs easy booster.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj akurat przechodziłem obok momentu gdy pompa miała dozować do akwa.
Poza odgłosem kręcącej się pompy nic nie poleciało.
Naturalnie myślałem, że to wina głowicy ale jest ok... Ku mojemu zdziwieniu w wężyku dwa odcinki po kilka cm przed głowicą i za głowicą były niemal sztywne a w środku zbrylona sól... 
Ktoś tak miał? Trochę lipton bo muszę założyć nowy wężyk a ten przepłukać + strata samego fito w linii.
Dodatkowo jak mnie nie ma w domu przez kilka tygodni to szansa jest, że nikt z domowników nie połapie :/

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podaje ze strzykawki i po kilku miesiącach zauważyłem, że jest gęstsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będzie gęstsze ale ja mam zbryloną sól w przewodach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Ktoś tak miał? Trochę lipton bo muszę założyć nowy wężyk a ten przepłukać + strata samego fito w linii.

Ja podaję już trzecie opakowanie i do tej pory wszystko było bez problemu i w wersji nano i w normalnej. 

 

2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Dodatkowo jak mnie nie ma w domu przez kilka tygodni to szansa jest, że nikt z domowników nie połapie :/

Ja jestem ciągle w domu i ostatnio nie połapałem się, że się skończyło, nawet nie wiem jak długo nic nie leciało, ale chyba długo, bo 2 m wężyk pusty był :lol:

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, usunąłem zaworek zwrotny, wyczyściłem przewód, upewniłem się, że nigdzie nie dochodzi powietrze... 

Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem easy booster podlaczony do pompy obiegowej i tak co godzine wpadala tam kropelka, wypuszczajac mala chmurke do zbiornika glownego...

Mysle ze wroce do tej metody bo sie bardzo dobrze sprawdzala...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Iceberg napisał:

Ja mialem easy booster podlaczony do pompy obiegowej i tak co godzine wpadala tam kropelka, wypuszczajac mala chmurke do zbiornika glownego...

A jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Arek77 napisał:

A jak to zrobiłeś?

Wezyk z dozera wczepilem w krate zasysania wody przez pompe, tak ze pompa momentalnie to zmielila i rozpylila do akwarium...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Iceberg napisał:

Wezyk z dozera

Z dozera, czyli pompy dozującej? 

Też nad tym myślałem, ale rozdzielczość mojej pompy to 0,5 ml.... Czyli ok 10 kropli.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Arek77 napisał:

Z dozera, czyli pompy dozującej? 

Też nad tym myślałem, ale rozdzielczość mojej pompy to 0,5 ml.... Czyli ok 10 kropli.

Ja mam coral box wf 04, i bez problemu podaje po kropli, chociaz to chinszczyzna...

Nie wiem ile Ty potrzebujesz wlewac, mysle jednak ze nawet 0.5 ml , rozlozone przez noc, jest lepsze nizeli lanie z reki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie 0,2 ml co godzinę, pompa AT1. Żadnych problemów ,  wpada do komory pompy i już wymieszane do akwarium. Jeszcze się nie zdarzyło by się zepsuło lub zatkało wężyki, a trochę tych pojemników już poszło. 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.