Skocz do zawartości
Słony leszcz

Słonego leszcza dywagacje nad nowym baniakiem

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, SHARK_2 napisał:

Hej,

ja bym wybrał opcję B i dostosował różnice poziomów do grzebienia AM i jego uchwytów. Wcale bym go nie przyklejał sylikonem. Zawsze można go wtedy zdjąć i porządnie wyszorować a jak go wkleisz na stałe to nie będzie takie łatwe.

Używałeś tych uchwytów. Co o nich sądzisz  ? W paczce jest 6 sztuk - wystarczy 3 sztuki na 37cm grzebień ? Miałem je kupić i zrezygnowałem - z drugiej strony grzebień się wyciąga więc można go wyczyścić a pozostała część lepiej imho wygląda w wapiennych niż taki goły plastik ;)

 

Czarek - opcja B IMHO.  W opcji C będziesz musiał dość nisko ciachnąć szybę główną. Grzebień np. AquaMedica ma na dzień dobry 8cm. Ale to jest minimum, bo da się podnieć "zęby" nawet 1cm wyżej. Same "zęby" mają ~4cm długości. 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używałeś tych uchwytów. Co o nich sądzisz  ? W paczce jest 6 sztuk - wystarczy 3 sztuki na 37cm grzebień ? Miałem je kupić i zrezygnowałem - z drugiej strony grzebień się wyciąga więc można go wyczyścić a pozostała część lepiej imho wygląda w wapiennych niż taki goły plastik [emoji6]
 
Czarek - opcja B IMHO.  W opcji C będziesz musiał dość nisko ciachnąć szybę główną. Grzebień np. AquaMedica ma na dzień dobry 8cm. Ale to jest minimum, bo da się podnieć "zęby" nawet 1cm wyżej. Same "zęby" mają ~4cm długości. 
 

Tak mam w słodkim cały kpl. łącznie z uchwytami i jestem bardzo zadowolony. W planowanej obecnie solniczce też go zastosuję.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, VDR napisał:

Grzebień np. AquaMedica ma na dzień dobry 8cm. Ale to jest minimum, bo da się podnieć "zęby" nawet 1cm wyżej. Same "zęby" mają ~4cm długości. 

A podał byś dokładniej wymiary? Wysokość podstawy, wysokość zębów... I jakąś fotę? Jak zęby wyglądają itd... Bo wszyscy piszą że ten najlepszy, ale nigdzie nie można w necie znaleźć konkretnej informacji, a zdjęcia w sklepach to też jakieś dziwne, na każdym jakby inny produkt był, nawet w sklepie am. Niby najlepiej pomacać, ale jak jestem w sklepie, to zawsze albo nie ma, albo zapomnę... Mam jakiś z erybki w ręku, to jest dużo niższy niż 8cm, i jakiś taki masywny, jakby kawałek płyty z wyfrezowanymi zębami. Solidny, ale jakoś nie podoba mi się.

Czyli definitywnie odpada A. I pewnie też C, bo 8cm to na pewno szyby nie podetnę niżej niż lakobel (pewnie 3-4mm grubości).

17 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Tak mam w słodkim cały kpl

Tak samo prośba, jakbyś dał radę wymiary napisać i jakąś fotkę dać, jak ten grzebień wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość dolnej listwy 8,5mm
Wysokość 7,5 cm
Wysokość wysuniętego grzebienia max 9cm
Zeby mają 3,6cm

Te wcięcia to na te uchwyty dzięki którym mozna go zamocować bez klejenia silikonem.

Reszta na fotkach.

c7d7c6330a8d90101aa6c820899a8924.jpg8fa87efdfd733a0eb4d70f323e8073b5.jpg273c72a058ba9f00e438282c1c2f7b91.jpgcbb960c514dafbdca244806692a3a029.jpg9f1143cac7040d22be08d4eed35287a0.jpgf483e52bcca4562e189173edd29dc57f.jpg93972c1818ee2e30456675da718429d3.jpgcccf7f92812982e85adcb8e2d5fd28d2.jpg


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

IMG_5035.jpgIMG_5040.jpg

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informacje. Na pewno będzie grzebień AM, a co do sposobu wklejenia... chyba po prostu zapytam fachowców co będą kleić zbiornik, czy jakieś techniczne i praktyczne wskazania są, w końcu to oni podpiszą gwarancję. W sumie to drobiazg.

W planach leka stagnacja. Ciągle kombinuję czy, gdzie i jaki baniak do magazynowania rodi ustawić w mieszkaniu. Jest taki kącik w łazience, 70x45x110h, to gdybym zamówił zbiornik szklany 70x43x70 - miałbym ze 180L i jeszcze dość miejsca nad nim, żeby osmozę wygodnie zmieścić. Nawet lokalizacja wstępnie zaakceptowana przez lepszą polówkę, no ale musi się pomysł dobrze w głowie ułożyć. Ale muszę z tym ruszyć, chociażby stelaż zamówić, bo męczy mnie już ten stan niepewności...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mały zastój w projekcie był:-)

Ale do rzeczy. Trochę z powodu problemów ze zdecydowaniem się na jakąś jedną koncepcję, trochę z powodu braku czasu, a trochę z powodu ograniczonych środków, stwierdziłem że jeszcze nie jestem gotowy na projekt "full wypas". Ale że na prawdę już bardzo bardzo potrzebuję większego szkła, powstała kolejna koncepcja tymczasowa, taka na przetrzymanie do czasu, aż zmądrzeję i mi się pomysły skrystalizują. Stanęło na tym, że zamówiłem zwykłą szafkę pod akwarium "do słodkiego" firmy juwel oraz szkło 120x50x50 opti, w którym mam zamiar z jednej strony urządzić 30cm panel (oczywiście diy:-), a w nim umieścić watę, jakąś ceramikę, odpieniacz, może trochę skały i coś w stylu refugium (tyle że raczej z miękasami niż z glonami). Ma być szybko, prosto i bez nadmiernych inwestycji, a jednocześnie przestrzeń 90x50x50 na rafę na jakiś czas może starczy, zanim znowu zarośnie. Koncepcja będzie powstawała na bieżąco. Co do skały - myślę o naturalnej suchej, jeśli gdzieś znajdę jeszcze. Odpieniacz - deltec 600i, lampa - pewnie diy led, a może 8x39 t5... Obieg pewnie jakieś jebało 3-5000. Cyrkulacja - jeszcze nie wiem. Prowadzenie na balingu. I to w zasadzie na tyle. Jak dotrze szafka i szkiełko, to założę temat i zacznę opisywać. Może pomysły jakieś mi się zrodzą do tego czasu.

W tym miejscu chciałbym podziękować Krzysztofowi @sith114, który był niczym wrzód na tyłku z tym swoim "kiedy przesiadka na większe?", co m.in. mnie zmobilizowało, żeby ruszyć wreszcie z tematem:P Ze swej strony obiecuję się odwdzięczyć konstruktywną krytyką nowej lampy tudzież akwarium, jeśli kiedyś wreszcie je ujrzymy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cm dla delteca to będzie trochę mało, jak jest blisko ścianek i wlot pompy ma przeszkodę w 3-4cm odległości, albo wylot blisko narożnika to zaczyna opadać mocno piana i ciężko go ustawić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

30cm dla delteca to będzie trochę mało, jak jest blisko ścianek i wlot pompy ma przeszkodę w 3-4cm odległości, albo wylot blisko narożnika to zaczyna opadać mocno piana i ciężko go ustawić . 

to mnie zaniepokoiłeś. 600i ma niby 22x14 to do 30cm wydawało mi się, że duży zapas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Słony leszcz napisał:

to mnie zaniepokoiłeś. 600i ma niby 22x14 to do 30cm wydawało mi się, że duży zapas...

Jak w sumpie 40 zrobiłem stojak na włókninę to miałem zagwozdke jak ustawić, ale ja zmieniałem układ, może jak postawisz i nie będziesz ruszał to się ustawi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.