Skocz do zawartości
wilson

Lampa LED Maxspect Razor R420r 320W 15000K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o opinię użytkowników lampy Lampa LED Maxspect Razor R420r 320W 15000K  ma zawisnąć nad zbiornikiem 150/75/65h z miękkie plus lps ....proszę również e ewentualne propozycje lamp raczej ledy zależy mi też na wyglądzie lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wilson napisał:

Witam proszę o opinię użytkowników lampy Lampa LED Maxspect Razor R420r 320W 15000K  ma zawisnąć nad zbiornikiem 150/75/65h z miękkie plus lps ....proszę również e ewentualne propozycje lamp raczej ledy zależy mi też na wyglądzie lampy .

Ja użytkuję od 2017 roku, jestem zadowolona :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti napisał:

Ja użytkuję od 2017 roku, jestem zadowolona :)

A jak oświetla na szerokość zbiornika? 

Biję się non stop z myślami jak dobrze oświetlić całą kostkę... Ale nadal rozważam opcję, że jednak będzie dłuższe niż głębsze akwa. Mimo wszystko chce co najmniej 70cm głębokości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

A jak oświetla na szerokość zbiornika? 

Biję się non stop z myślami jak dobrze oświetlić całą kostkę... Ale nadal rozważam opcję, że jednak będzie dłuższe niż głębsze akwa. Mimo wszystko chce co najmniej 70cm głębokości. 

te lampy mają soczewki 120st. ja mam zbiornik szeroki na 100cm i daję radę, zawieszona po środku zbiornika, wysokość nad zbiornikiem 36cm,

no ja mam zbiornik 60cm wysokości.

ps. oczywiście jeszcze wiszą T5


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Beti napisał:

te lampy mają soczewki 120st. ja mam zbiornik szeroki na 100cm i daję radę, zawieszona po środku zbiornika, wysokość nad zbiornikiem 36cm,

no ja mam zbiornik 60cm wysokości.

ps. oczywiście jeszcze wiszą T5

Mętlik mam z tymi światłami.

Dość wysoko masz zawieszone. Ale skoro u Ciebie daje radę przy 100cm to tym bardziej da radę przy 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

A jak oświetla na szerokość zbiornika? 

Biję się non stop z myślami jak dobrze oświetlić całą kostkę... Ale nadal rozważam opcję, że jednak będzie dłuższe niż głębsze akwa. Mimo wszystko chce co najmniej 70cm głębokości. 

Najlepsze rozwiązanie do dużej kostki to dwie lampy w poprzek. Wtedy masz idealnie rozłożone źródło światła. 

Oczywiście nie mówię tutaj o Twojej kostce z opisu bo nie wejdzie. Ale taka kostka typu 70cm jest idealna na 2x rsx 100w. Są 4 punkty świetlne idealnie rozłożone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dla syna napisał:

Najlepsze rozwiązanie do dużej kostki to dwie lampy w poprzek. Wtedy masz idealnie rozłożone źródło światła. 

Albo duży panel led w kwadracie nad czym też myślę hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Albo duży panel led w kwadracie nad czym też myślę hehe

Ale to raczej już diy by musiał być. Jeszcze lepsze rozwiązanie jest montaż kilku mniejszych lamp pod kątem. Tak żeby z krawędzi zbiornika były zwrócone do jego osi (coś a'la dach kopertowy). Wtedy nawet korale są oświetlone z każdej strony. Ale to już zabawa :) w USA mają taką modę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

Ale to raczej już diy by musiał być. Jeszcze lepsze rozwiązanie jest montaż kilku mniejszych lamp pod kątem. Tak żeby z krawędzi zbiornika były zwrócone do jego osi (coś a'la dach kopertowy). Wtedy nawet korale są oświetlone z każdej strony. Ale to już zabawa :) w USA mają taką modę. 

Dlatego myślę o Ati Straton lub Phillips Coral Care gen 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Dlatego myślę o Ati Straton lub Phillips Coral Care gen 2.

Patrząc na zestawienie ledów,  pod ATI powinno wyglądać zacnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dla syna napisał:

Patrząc na zestawienie ledów,  pod ATI powinno wyglądać zacnie

Ładnie pod nią rosną nawet na dnie ;)

 

39929490mb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny zbiornik i myślę nad czymś takim: Aqua Illumination Prime 16HD. Znajomy ma zawieszone 3 sztuki i jest zadowolony.

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostrożność z lampami AI bo nowa aktualizacja blokuje możliwość ustawiania kanałów powyżej 100% co było ich głównym feature. Czyli nie używałeś red i green i mało white a mogłeś podkręcić uv, v, royal i blue dla fajnego spektrum. 

Już nie można. Topiły się ludziom soczewki i pewnie AI zaczął szlag trafiać od zgłoszeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.