Skocz do zawartości
Marcin P.

Hexatenia i garbik w 96 litrach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest sens wpuścić parasemę i hexatenię do 96 litrów? Wiem że obie ryby to bandziory, stąd pytanie , czy się pogodzą w takim litrażu. Na wiosnę/ lato planowana przesiadka na 150litrów jak korale podrosną. Myślałem żeby wpuścić je w tym samym czasie. W stresie może nie będzie takiej agresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś rybki te nie należą do najłagodniejszych.

Generalnie Hexa słabo będzie się czuła w tak małym zbiorniku ( wszyscy piszą o min. 400l akwariach choć widziałem opisy , że min 120l ).

Na twoim miejscu na razie kupiłbym garbika, a po przesiadce na 150 dokupić hexę i patrzeć co się stanie :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. W międzyczasie doczytałem, że hexa potrzebuje piasku do spania, a u mnie piasku brak.  Zrobię tak jak kolega sugeruje. Na razie kupię garbika, a w momencie przesiadki dokupię jakąś rybkę. Jest szansa, że stres przesiadki  przytemperuje tego złośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym odwrotną kolejność,  najpierw "jakąś rybke" a jako ostatniego garbika. W moim zbiorniku 160L garbik nie tolerował żadnej nowej ryby, musiałem się go pozbyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, volf napisał:

Sugerował bym odwrotną kolejność,  najpierw "jakąś rybke" a jako ostatniego garbika. W moim zbiorniku 160L garbik nie tolerował żadnej nowej ryby, musiałem się go pozbyć. 

Zdecydowanie. Garbik na końcu. Hexa jak opanuje teren i będzie u siebie to się mu nie da. W przeciwnym razie agresywny garbik ją zamęczy. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.