Skocz do zawartości
kpw

Krab dekorator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znam nazwy łacińskiej.

Ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje na jego temat?

Lub linka do literaturki(byle nie po NRDowsku)


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop roku.

Dzisiaj widziałem dekoratora w sklepie, dobrze, że portfela nie miałem przy sobie ale ciagle mi tupta po głowie ten krab.

Ma ktoś go u siebie ? Chciałbym usłyszeć jakieś wieści z Waszego doświadczenia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz opis,chociaż z wielkością jest inaczej :)

dosyć dziwny,pająkowaty kształt,powolny,przykleja dla swojego kamuflażu wszystko z otoczenia,potrafi nawet odciąć korale(u mnie tylko miękkie)do "dekoracji" wyglądu,niestety chowa sie w skałach :( przynajmniej ten mój :wallbash: nie widziałem co je ? jak je ? a miał być dekoracją bo słyszałem opinie że spaceruje po całym akwarium ,w moim zbiorniku będę go widział raz na miesiąc :crybaby:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze info znalazłem na reefmani.

RA345, ale jakie Ty masz duże akwarium, nie dziwie się, że nie widujesz go.

A jak z wylinką ? On przechodzi ją czy nie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie ostatnio widziałem go u Marcina i mówił, że jednego sobie kupiłeś. Też się zastanawiałem, ale powiedział, że chowa się w skałach, więc to raczej u nich normalne. Miałem spytać też Ciebie, ale teraz już wiem na 100%, że za często bym go nie widywał. Poza tym, domyślam się, że przez to jego przebranie nawet jak będzie siedział na środku akwa na widoku i tak jest go ciężko zobaczyć. :)

Ja natomiast kupiłem sobie porcelankę i jest super, cały czas łazi gdzieś na widoku i ciekawie wygląda. Nawet żonie podoba się żywa muszelka znad morza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze info znalazłem na reefmani.

RA345, ale jakie Ty masz duże akwarium, nie dziwie się, że nie widujesz go.

A jak z wylinką ? On przechodzi ją czy nie ?

poczytaj w lepszym info


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RA345, źle mnie odebrałeś. Chciałem tylko zaznaczyć, że na reefmani jest krótki ale ciekawy artykuł o tym krabie. Nie dementuje Twojej wiedzy, Boże broń. Wybacz jeślim obraził Cie.

Dużego miałeś tego kraba ? Na sklepie widziałem takiego no już solidnego, ja wiem, jak paczka papierosów.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ja sie nie obraziłem ,po prostu nic więcej nie wiem na temat tego kraba z braku możliwości obserwacji,wole więcej obserwować niż na necie szukać :)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam tego kraba u siebie. Faktycznie, za "widoku" raczej siedzi w skale. Kilka razy wychodził kiedy światło mi się zaczęło wyłączać (trwa to u mnie 1h). Co je też nie widziałem. Zapewne odbywa się to nocą ;) Mój przystrojony jest m.in. w czerwone gąbeczki i jakież było moje zdziwienie kiedy to po wylince gąbki były z powrotem na krabie, ciekawe jak on to robi :shocking :shocking :shocking


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, stricte nocne stworzenie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, stricte nocne stworzenie ?

Hmm, napiszę może tak - kilka razy za dnia wyłaził. Z reguły jednak siedzi w skale podczas oświetlania zbiornika i nie widać go :crybaby:

Edytowane przez artkras (wyświetl historię edycji)

Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano, przy jeszcze niezapalonym świetle, krab był przed przednią szybą na spacerku. Z jego nowości wystrojowych doszło: zoa i malutki sarco <_<


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całości Zoa i Sarco czy ucięty kawałek ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak on to robi (całą noc trzeba byłoby likać) ale w mojej ocenie i zoa i sarco są "oderwane" przy samej podstawie.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 3 sztuki. to jest nocne stworzenie, ktore podjada glony. u mnie nic nie niszcza, nie walcza z nikim i same tez sie nie przepychaja miedzy soba


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano z kolei dolukałem "doklejone" do jego odnóży dwa kawałki briareum :thumbsup:

Tak jak napisał Mr.Q - stworzonka są spokojne i nie wadzą nikomu, a że lubią sie stroić to już inna sprawa :thumbup:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby robił się coraz śmielszy, ostatnio zdarza się mu wychodzić na całkiem długo w pełnym oświetleniu :thumbsup:

post-12938-0-12708300-1339323523_thumb.jpg

post-12938-0-61793900-1339323535_thumb.jpg


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że teraz z czasem zaczyna coraz częściej się pokazywać chociaż ciężko w nim dostrzec kraba :) ale nadal nie widziałem jak i czym się żywi

c7cb22e2cbd1aadfmed.jpg

b1acd272da3dfacemed.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mogę chyba stwierdzić, że światło nie jest już dla niego problemem, kiedy ma ochotę to po prostu szwęda się po zbiorniku. W kwestii karmienia, to kilka razy widziałem jak łapał artemię :thumbsup:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze slyszec takie informacje ... ja wlasnie zakupilem jednego ... wrzucilem go z rana do zbiornika jeszcze zanim swiatlo w pelni sei zapalilo .... przez pol dnia zbieral kamyki i stroil sie w nie ... pozniej wszedl pod skale i siedzi tam od dwoch dni ... Teraz trzeba czekac kiedy sie oswoi i zacznie wychodzic ... :)


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wg Was jest sens wpuscic jednego do Reefmaxa,czy raczej nie ten litraz?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łobuz i bandyta :realmad::rant: :rant: :rant: :rant: :rant: .

Podkusiło mnie dziś,żeby gada nabyć,pomimo że był sporych rozmiarów (z odnóżami średnicy pokrywki od dżemowego słoika). Fakt,duży jak na Reefmaxa,ale według zapewnień sprzedawcy miał być bardzo spokojny ;) . Ogólnie egzemplarz pokazowy,obwieszony zoasami,miękasami,a nawet kawałkiem sarco,krótko mówiąc bydle wystrojone galowo :animier: . Po wrzuceniu do akwarium (zgasiłem światło,ponieważ wpuściłem też dwie rybki) przetoczył się przez euphyllię,udziabał sobie elegancki kawałek szczepki lobophytona :w00t: (który to przyczepił sobie centralnie na grzbiecie) i duamał co dalej :devil:. Po zapaleniu światła natychmiast powędrował za skały,zgarniając po drodze kilkucentymetrową szczepkę capnelli. Wieczorkiem,kiedy zgasły białe T5 wylazł zza skały (capnella była już elegancko poszatkowana niczym kapusta na surówkę i poprzyklejana do pancerza gadziny) i obrał azymut na szczepkę sinularii green,ale mu nie bardzo poszło :harhar: .Przetoczywszy się jeszcze po skałce z zoa,postanowił przystroić się w pióropusz rurówki,ale że ta jest czujna,to się nie dała :harhar: . Gad nie odpuścił i zaczął rozszarpywać od góry domek nieszczęsnego zwierzaka - wyrok zapadł więc natychmiast: eksmisja :harhar: .

Szkoda mi bardzo,bo zwierz pocieszny strasznie :fun: . Przestrzegam przed wpuszczaniem do małego litrażu,nawet jeśli nie będzie miał zapędów krawieckich.Pomyłka chociażby ze względu na osiągane rozmiary :thumbdown: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ładny. Ale schował się już w skałach. Może wieczorem wyjdzie. Jarek, dzięki za prezencik. :czapki z głów:)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze u Ciebie bedzie grzeczny :). A zwierzak naprawde pocieszny :),mysle ze po "zachodzie slonca" wylezie.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.