Skocz do zawartości
drogba_37

Kolanko 16mm do przelotu na rurkę 20mm?

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, drogba_37 napisał:

Czy do przelotu klejonego na rurkę Pcv 20mm, będę mógł wkleić bezpośrednio kolanko 16mm?  Będzie pasować?

Trzeba użyć redukcji - 20 na 16.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Mam bardzo mało miejsca, w otworze siedzi przelot 20mm, potrzebuje bezpośrednio w niego wkleić kolanko i zejść pcv na dół. Kolanko 20mm nie pasuje bo ma średnicę zew. około 24mm. Jakby ktoś z was posiadał kolanko pcv 16 mm i zmierzył suwmiarką jaka ma średnicę zewnętrzna.... Nie mogę sobie pozwolić na wklejenie rurki pcv 20mm i dopiero kolanko, chodzi o brak miejsca, gdybym w przelot od razu wkleił kolanko zyskalbym 1 -2 cm a to dla mnie dużo

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się sprawy mają to na pewno możesz tak zrobić. Nie mam pod ręką kolanka 16 mm ale też średnica zewnętrza może zależeć od firmy. Ale co by nie było są dwie opcje. Jak będzie więcej niż 20 mm to obszlifujesz , a jak będzie mniej niż 20 to uzupełnisz większą ilością kleju i poczekasz dłużej aby porządnie chwyciło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już coś

Jeszcze jedno, czyli jak mam różnice 1-2 mm w klejeniu pcv to duża ilość kleju załatwi sprawę? Nie będzie przecieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bo na pewno dużo zależy Też od kleju, jego konsystencji. W twoim przypadku raczej takich luzów nie będzie bo kolano 16mm na pewno będzie miało ściankę minimum 1,5 mm a wydaje mi się że nawet koło 2mm może mieć jak nie lepiej i będzie trzeba je oszlifować aby weszło w 20 mm. Jeżeli jednak byłoby inaczej i szczelina wystąpiłaby to proponowałbym lepić na kilka razy, raz zalać wszytko porządnie i odczekać nawet z dwa dni aby porządnie stwardniał i później dla pewności znowu objechać klejem, ewentualnie zalepić jakieś powstałe szczeliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem to kolanko pvc 16mm, ma średnicę zewnetrzną 19mm, czyli brakuje 1mm ;) Mam pytanie czy praktykowana jest taka technika że to kolanko obwine taśma teflonową żeby ten 1mm zniwelować i takie oteflowane wkleje w przeplot? Czy raczej klej i teflon nie łączy się ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, drogba_37 napisał:

Czy raczej klej i teflon nie łączy się ze sobą?

Nie łączy się...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, drogba_37 napisał:

Czy do przelotu klejonego na rurkę Pcv 20mm, będę mógł wkleić bezpośrednio kolanko 16mm?  Będzie pasować?

Redukcja 

https://erybka.pl/product-pol-926-Redukcja-PCV-20x16-mm.html?query_id=1

 

W przelot dajesz redukcje i wpinasz rurkę 16 mm albo czegoś nie rozumiem o co masz na myśli ? 

I nic w cm na dł. nie tracisz .

Zapodaj foto będzie prosto. 

Nawet @norbi2222 Norbert to samo napisał . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że z przelotu, od razu musi być zejście na dół (mam niewiele miejsca miedzy otworem z boku akwarium a ścianą, dlatego musi byc od razu zejście na dół), przez użycie kolanka to osiągnę, zdjęcie cyknę po 15.00 jak będe w domu

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.