Jump to content
Nod85

Wąż silikonowy do pomp - 40mm, gdzie kupić?

Recommended Posts

Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć: wąż silikonowy do podłączenia pompy obiegowej do hydrauliki. Potrzebuje na krócieć 40mm jak poniżej

pol_pl_Lacznik-weza-PCV40-mm-971_1.jpg

a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

W Castoramie przecież mają do wyboru do koloru. W sklepach ogrodniczych, w sklepach akwarystycznych nawet węże z Aquaela kupowałem. 

Ale ogólnie nie jest to dobry pomysł, bo na tych wężach osiada się taka błona bakteryjna i bardzo denerwuje fruwający syf w akwarium.

Musiałem na wylocie zainstalować siatkę , która mi to wyłapuje. Tak czy siak myślę nad zainstalowaniem małego sumpa przelewowego zamiast kubła.

Witam

Czy na pewno to węże silikonowe ? Mam wątpliwości.

Pozdrawiam

57 minut temu, DonQuichote napisał:

W Castoramie przecież mają do wyboru do koloru. W sklepach ogrodniczych, w sklepach akwarystycznych nawet węże z Aquaela kupowałem. 

Ogólnie to zupełnie nie o takie tu chodzi:D

Ja to znalazłem tylko taką hurtownię, ale oczywiście minimalna ilość kosmiczna (50m). No ale może nazwa produktu pomoże szukać dalej...

https://sklep.tubes-international.pl/pl-PL/produkt/show/9660/24725/52/Weze-silikonowe-ogolnego-stosowania/Waz-VERSITEC-40x50-mm

Może któryś sklep akwarystyczny by się pokusił być monopolistą w detalu? Bo jest dziura lekka tutaj...

Edited by Słony leszcz (see edit history)

Kupowałem niedawno w sklepie w Zabrzu.

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

36 minut temu, Ozi napisał:

Kupowałem niedawno w sklepie w Zabrzu.

Ale do hydrauliki 40mm? Na stronie nie mają. Mniejsze średnice to spokojnie idzie znaleźć w sklepach.

Ps. Widzę, że na ali też jest...

Edited by Słony leszcz (see edit history)

Ja mam średnica wewnętrzna 38mm, grubość ścianki 5mm,miedzy hydrauliką a pompą obiegową. Świetnie eliminuje drgania i rezonans pompy. Pozdrawiam

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Ja brałem do 32mm ale tez tego na stronie akurat nie mieli więc najlepiej dzwonić i pytać, sprzedają to na cm bo są drogie

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Oczywiście pytałem w Zabrzu. Nie maja do 40stki, do mniejszych bez problemu. Jednak ja mam pompę DCP-20000 i wolałbym by pracowała na maksymalnym króćcu.

Akwarium: 540l(150x60x60). Obieg: Aqua Nova 9000. Cyrkulacja: Jebao SDW -16, Jebao SOW -15, Jebao RW8, Tunze 6045. Odpieniacz: TWISTMAN OB 200 EXT V2 . Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor. Lampa: ATI Sunpower 8x54wT5.

Kupiłem na testy ten gruby sztywny silikon, ale wydaje mi się, ze to nie będzie się nadawać. to ma być cienki, mega elastyczny silikon - coś jak condom tylko grubszy :D

Szukaj firmy gdzie zakuwają węże hydrauliczne. U nas tam mają węże sylikonowe i można kupić 10 cm np 

W dniu 15.04.2021 o 14:55, Nod85 napisał:

Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć: wąż silikonowy do podłączenia pompy obiegowej do hydrauliki. Potrzebuje na krócieć 40mm jak poniżej

pol_pl_Lacznik-weza-PCV40-mm-971_1.jpg

Siema

Zapytaj tutaj . 

https://art-gum.net/pol_m_Wyroby-silikonowe_Uklad-chlodzenia_Waz-silikonowy-do-1000mm-253.html

Pozdr.

Najgroźniejszym dla korali czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

.......Mówisz, że płyniesz pod prąd, a Ty taplasz się tylko w kałuży. Myślisz, że życie to rzeka, a siedzisz w bagnie po uszy. Wiatr czasem mocniej zawieje i rzuci garść nowych sensacji, a Ty niczym dziecko przez szybę liżesz cukierek abstrakcji!  .......

Zbiornik - https://aqua-reef.pl/topic/3860-ant-kropla-oceanu/