Skocz do zawartości
dziadziol6

Co to za świństwo??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu pojawiło mi się w zbiorniku coś co wcześniej myślałem jest jak by nalotem .

Jednak poobserwowałem i to się przemieszcza .Staram się tego pozbyć usuwać ze zbiornika ale przegrywam walkę.

Zwierzaki ok ,parametry ok tzn.

Mg -1400

NO3 - 0

NO2 - 0

Ca - 380

PO4 - 0

KH - 8,0 testy saliferta

Zasolenie 1.025 

Powiedzcie mi co to jest i jak z tym walczyć ?

6c3becc11d30667emed.jpg

7c7975682c00372dmed.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, bo kolor jakis taki brązowy strasznie, ale jeśli to sie rusza to mogą byc wirki... jeśli tak, to hexatenia, albo chrysus powinny sobie z tym poradzić

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dziadziol6 napisał:

Powiedzcie mi co to jest i jak z tym walczyć ?

Czerwone wirki. W zasadzie nieszkodliwe. Można conajwyżej ograniczać ich populację poprzez odsysanie przy podmianach. Mogą też wskazywać na nadmiar organiki i syfek zbierający się w akwa. Zwykłe same w końcu znikają po dojrzeniu zbiornika. W każdym razie, tak było u mnie. Jak przyszły, tak i zniknęły nie wiadomo kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za aktywność .

Staram się to odsysać podczas czyszczenia dna ale mam drobny piasek i zasysa  też sporo piasku co jest kłopotliwe. Jest to koloru brązowego porusza się i mam tego bardzo dużo.

Beti lekturę przeczytałem i co do walki z tym czymś (wirkami ) polecają wargacze lecz jak piszą to zależy od osobnika .

Hexatenia  i Halichoeres chrysus  to ryby których jeszcze nie mam a i wizualnie by pasowały do mojej obsady tylko piszą że lubią zjadać rurówki ślimaki a tego bym nie chciał by całkowicie zniknęło z mojego zbiornika.

Pytanie która z tych ryb jest skuteczniejsza i mniej inwazyjna w stosunku do innych zwierząt poza wspomnianymi wirkami.

Może jest jakiś inny sposób poza chemią ( której nie chcę używać) by się tego pozbyć - jakieś pułapki z jedzeniem czy coś podobnego??:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziadziol6 napisał:

Hexatenia  i Halichoeres chrysus  to ryby których jeszcze nie mam a i wizualnie by pasowały do mojej obsady tylko piszą że lubią zjadać rurówki ślimaki a tego bym nie chciał by całkowicie zniknęło z mojego zbiornika.

Mam Hexę i duźą ilość rurówek i ślimaków od 1mm do 3 cm. Nigdy nie widziałem aby się nimi interesowała. Ale to pewnie też zależy od osobnika. Wirków nie widziałem u siebie w akwarium .... ale w sumpie od czasu do czasu jakiegoś widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem rybę jutro dowiem się jaka cena Hexy i Chrysusa jednego kupię ale powiedzcie mi która z tych ryb spokojniejsza i mniej inwazyjna dla innych mieszkańców akwarium? Mi wydaje się że raczej Chrysus ale posłucham waszych opini.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dziadziol6 napisał:

No to zamówiłem rybę jutro dowiem się jaka cena Hexy i Chrysusa jednego kupię ale powiedzcie mi która z tych ryb spokojniejsza i mniej inwazyjna dla innych mieszkańców akwarium? Mi wydaje się że raczej Chrysus ale posłucham waszych opini.:P

Miałem obie. Zdecydowanie chrysus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z braku czasu nie miałem czasu tu zaglądać.

Mam obie ryby i jakoś nie widzę większego zainteresowania wirkami co prawda brzuchy mają pełne ale w dzień nie widzę by jadły to paskudztwo.<_<

Do ekipy dołączyły dwie sztuki slimaka Helidonura Varians i tu muszę przyznać że coś się dzieje w ciągu tygodnia populacja jakby się zmniejszyła ,slimak jest trzy razy większy niż w dniu zakupu jest jakby napompowany. Jedna sztuka niestety od dnia wpuszczenia się nie pokazała i mam nadzieję że siedzi gdzieś z drugiej strony skał i dlatego go nie widzę. Odsysam też wężykiem nadmiar i oby ta walka już się skończyła bo akwarium straciło na uroku .

Małą aktualizacja .

Drugi ślimak też po czasie zniknął .Ale dużo posprzątał wraz z Hexateną. Zostały tylko pojedyncze sztuki które ryba pomału niszczy.

Ze zmian to też zmieniłem moje dwie chinki na nową lampę Aqua Medic Angel Led 200.

Jestem na etapie robienia uchwytów do zawieszeia lamp na scianie. Zobaczymy czy lampa jest warta swojej ceny .

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.