Skocz do zawartości
sith114

Lampa ledowa by sith v3

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, montymick napisał:

@sith114 ta płyta to twój projekt czy jakaś "uniwersalna" ? Podaj namiary gdzie takie coś wykonują.

Projekt mój. Ja zamawiałem w Chinach allpcb sie nazywa stronka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznie się zabawa :)

Stół gotowy?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 17:53, SHARK_2 napisał:

No to zacznie się zabawa :)

Stół gotowy?

WIhxKpn.jpg

 

vm2suTT.jpg

JyLLyUj.jpg

4YplbVE.jpg

https://imgur.com/46NH6U8
https://imgur.com/FpsGJBi

Nowa technologia wymaga nowej wiedzy no i się dowiedziałem :P

VaeCw1o.jpg

Pasta którą kupiłem okazała się nie trzymać parametrów... Wg noty katalogowaj pasta ma koło 40 stopni niższa temp topnienia niż cyna. A kiedy cyna już "płynie" pasta dalej nic...
Możliwe jest, że jest przeterminowana, ale tego się dowiem w przyszłym tyg. Zrobiłem risercz kupię nową pastę, a do tego czasu zajmę się sterowaniem co by mieć możliwość sterowania całym procesem lutowania.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sith114 poważnie to wszystko dla jednej lampy? Czy zajmujesz się elektroniką zawodowo i taki stół Ci się przyda w pracy. Bo uważam, że szkoda zachodu. Lutować nóżki można normalnie, a między diodę a PCB wystarczy pasta termo stosowana na procesory komputerowe. Łatwiej, szybciej i bez komplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dadario napisał:

@sith114 poważnie to wszystko dla jednej lampy? Czy zajmujesz się elektroniką zawodowo i taki stół Ci się przyda w pracy. Bo uważam, że szkoda zachodu. Lutować nóżki można normalnie, a między diodę a PCB wystarczy pasta termo stosowana na procesory komputerowe. Łatwiej, szybciej i bez komplikacji...

A oglądasz netflixa? Albo pijesz 4 pak z żabki?
Bo ja nie wiec nie szkoda mi "zachodu"

A co do elektroniki to w pewnym sensie zajmuję się na co dzień.
To co napisałeś przećwiczone. Jakbym robił to dla oszczędności to bym dawno zamówił lampę ze sklepu jaką bym chciał czy to t5 czy jakiegoś leda ;)

Stół mi się przyda, a co do lutowania ledów na MCPCB przy większej powierzchni lutownica nie jest w stanie nagrzać płyty.
A powiem Ci lepiej jak stół sprawdzi się tak jak na razie się zapowiada to zrobię sobię jeszcze mniejszą wersję do lutowania mniejszych układów;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@sith114 Zaszalałeś ,ja swoje cree będę próbował wlutować bez podgrzania radiatora.

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta pasta to nie zwykła cyna w topniku? Zwana potocznie „płynną cyną” powiedz mi jeszcze bo chyba nie rozumiem, pod chłodzenie leda dajesz pastę a nóżki leda lutujesz zwykłą cyną??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta pasta to nie zwykła cyna w topniku? Zwana potocznie „płynną cyną” powiedz mi jeszcze bo chyba nie rozumiem, pod chłodzenie leda dajesz pastę a nóżki leda lutujesz zwykłą cyną??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co wiem to chłodzenie leda też ma być lutowane aby zapewnić najlepsze odprowadzanie ciepła do płyty.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to czy będzie pasta termoprzewodzącą czy lutowane, tylko czy lutowanie pada od odprowadzania ciepła będzie tą płynną cyną a nóżki już np. zwykłą cyną w drucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bouli napisał:

Ale mi nie chodzi o to czy będzie pasta termoprzewodzącą czy lutowane, tylko czy lutowanie pada od odprowadzania ciepła będzie tą płynną cyną a nóżki już np. zwykłą cyną w drucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko będzie lutowane pastą lutowniczą ;) Tylko muszę zakupić nową pastę bo ta która obecnie kupiłem nadaje się do wyrzucenia...
To po prosty przyśpieszy cały proces nakładasz pastę układasz ledy włączasz płytę wygrzewasz i masz zlutowane. ;)
My tu patrzymy przez pryzmat ledów, a na tym można zlutować dużo więcej elementów któych zwykla lutownica nie ogarniesz ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 11:50, montymick napisał:

Cisza.....

Wiesz jak to jest jak projekt nie jest piorytetem ;)

Pierwsze ledy polutowane. Trzeba usprawnić proces nakładania pasty ;) Ale do tego jestem gotowy potrzeba chwili czasu na ogarniecie przyrządu. Wszystkie 8 kanałów łącznie 48 ledów świeci.
t3Z920X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.