Skocz do zawartości
Wojtasik17

Jakie wkłady do filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jakie wkłady najbardziej zaleca się włożyć do filtracji kaskadowej zakupiłem nowy filterek TIDAL 75 do mojego nowego 54l bo zauważyłem ze stary już nie daje rady chciałbym upewnić się jakie wkłady są najbardziej niezbędne do filtracji biologicznej w starym miałem samą ceramikę natomiast ten ma 1.9l pojemności wiec chciałem już to upchnąć żeby filtracja była bardziej profesjonalna że tak to nazwę. Wiem że jest forum dla nowicjuszy ale naprawdę nią mam czasu na szukanie tego :readingwole wiedzieć od pierwszej ręki ;)pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć starą ceramikę, dołóż trochę nowej ale tak żeby było trochę miejsca jakbyś musiał użyć jakiegoś absorbentu i watę na wierzch - tyle.

edit

Tylko nie pytaj zaraz jakiej ceramiki dołożyć - prawie każda spełni swoje zadanie.

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja konsekwentnie odradzam watę :) - pożytek z niej żaden a raczej taki że wybitnie hamuje przepływ przez kaskadę i zachodzą w niej procesy gnilne w związku z czym trzeba ją bardzo często wymieniać....

Ja też używam kaskadę tyle że aquaela i stosuje w niej oryginalne gąbki które płuczę raz w tyg w wodzie z podmianki.

Kaskada im dłużej w pracuje w akwa tym lepiej - u mnie wytworzyło się w niej osobne mikrożycie z kiełżami ,rurówkami (takimi z twardymi wapiennymi rurkami) i małymi ślimakami - i podejrzewam że to towarzystwo też robi swoją dobrą robotę ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi, polać Mu. Kaskada ma sens w małych akwariach jako miejsce na ceramikę, na adsorbenty i jako generator ruchu wody.

Tyle że do morskiego kaskady powinny być produkowane maksymalnie duże. Optymalnie było by umieścić w niej i grzałkę i złoże i adsorbenty, które przy małych zbiornikach robią dobrą robotę. Ale do tego przydał by się przyzwoity projekt i "chwila" wydruku, bo na rynku nie ma za wiele takich rozwiązań.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety głupoty piszecie. Możliwość położenia na wierzch waty (dzięki czemu można ją szybko, łatwo i często wymieniać) to największa zaletą kaskady. Na ceramikę czy adsorbery lepszy był by kubełek bądź filtr przepływowy, ale tam jest właśnie problem z filtracją mechaniczną i utrzymaniem czystości. Po to jest wata, żeby ją wymieniać często, żeby detrytus nie gnił w jakiejś gąbce, ceramice czy zakamarkach akwarium. Jeśli komuś wata hamuje przepływ w kaskadzie, to po prostu coś źle wykombinował. Wata położona luźno na wierzchu nie wpływa na przepływ przez złoże pod spodem. A do czego prowadzą zaniedbania filtracji mechanicznej to już nie jeden się przekonał, łącznie ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.