Skocz do zawartości
danek69

Pompa cyrkulacyjna ze sterowaniem a zanik napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie proste - ale jakoś nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

 

Jakakolwiek "mała" pompa cyrkulacyjna ze sterownikiem np :

Jebao/Jecod SOW-3

Jebao SLW-5

lub z WIFI np :

Jebao SLW-10M

Jebao/Jecod SOW-5M WIFI

ustawiona na miniumum mocy - zazwyczaj 10-20 % - po zaniku napięcia i po ponownym uruchomieniu uruchomi się na te 10 % mocy ?

 

Czy miła niespodzianka po powrocie do domu i tsunami na 100 %  w małej kostce ?  :)

W sumie pytanie aktualne do każdej pompy ze sterowaniem - akurat mnie interesują te mniejsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tutaj zdania są podzielone - miałem okazję "eksperymentować" z Jecod RW-20 czyli trochę większą pompą .

I tak ustawienia pamiętała - doskonale pamiętała - ale startowała do 100 % a dopiero później zmniejszała do 20%.

Co w moim przypadku z "małą" pompą i jeszcze mniejszą kostką oznacza katastrofę..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, danek69 napisał:

Co w moim przypadku z "małą" pompą i jeszcze mniejszą kostką oznacza katastrofę..........

Sam więc widzisz, aby uniknąć katastrofy postaw większe akwarium...:)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem - czytałem tutaj "kilka" wątków i zauważyłem że jest moda na powiększanie i dodawanie sobie wszystkiego ..........

Ale chyba już z tego wyrosłem - było już i 600 litrów po czym blisko 10 lat przerwy - teraz 50 litrów i nigdy więcej :)

Słony leszcz - dzięki za info - spróbuję więc z którąś z tych co wymieniłem i zobaczymy efekty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.