Skocz do zawartości
Gość

Karmienie ryb - witaminy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć hobbyści ;)  powiedzcie czym karmicie najczęściej swoje ryby i czy stosujecie dodatkowo jakieś witaminy ? 

Jeśli tak to jakie i jak często . A ponadto czy zauważyliście lepsze wybarwienie ryb przy dodawaniu tychże  witamin ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, jeśli mogę to dodam jeszcze do tego pytanie co robicie aby dieta ryb nie była monotonna bo jak wiadomo od monotonnej diety ryby mogą chorować a na pewno są słabsze i bardziej narażone na choroby.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Cześć hobbyści ;)  powiedzcie czym karmicie najczęściej swoje ryby i czy stosujecie dodatkowo jakieś witaminy ? 

Jeśli tak to jakie i jak często . A ponadto czy zauważyliście lepsze wybarwienie ryb przy dodawaniu tychże  witamin ? 

 

2 godziny temu, SHARK_2 napisał:

Dobre pytanie, jeśli mogę to dodam jeszcze do tego pytanie co robicie aby dieta ryb nie była monotonna bo jak wiadomo od monotonnej diety ryby mogą chorować a na pewno są słabsze i bardziej narażone na choroby.

Ja podaję mieszankę z różnych mrożonek (kryl drobny/gruby, lasonogi, solowiec czerwony, mięso krewetki koktajlowej), do tego kilka razy w tygodniu nori i raz w tygodniu AF Calanidae Clip. Mrożonki zawsze okraszam połową dawki witamin. Dokładnie tak samo karmimy ryby w sklepie.

Ładne kolory ryby nabierają po solowcu czerwonym, testuje w swoim akwarium od pół roku. Klienci, którzy również karmią czerwonym solowcem to potwierdzaj moje obserwacje, że ryby nabierają bardziej intensywnego koloru. Kolory ryb można  zobaczyć na filmikach z mojego zbiornika. Ponadto mam ryby, które są ze mą około 6 lat, co raczej świadczy o dobrej diecie:P.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]norbi2222 [/mention] a jakich witamin używasz?

 

Ile razy dziennie karmisz?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SHARK_2 napisał:

[mention]norbi2222 [/mention] a jakich witamin używasz?

 

Ile razy dziennie karmisz?

Używam witamin AF. Karmie minimum 2 razy dziennie. Jak jestem w domu to dzielę dzienną porcję na 3-4 razy. Obecnie karmie czterema kostkami, czasami pięcioma na cały dzień.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą karmą dla ryb są dobrej jakości pokarmy suche. Zawierają wszystkie niezbędne składniki dla ryb - są to tzw. pasze pełnoporcjowe. Niestety nasze ryby mają różne preferencje pokarmowe (roślinożerne i mięsożerne mają trochę inaczej z7budowany układ pokarmowy) i nie wszystkie taki jedzą tak, że w karmieniu rybek trzeba iść na kompromis.

Ja karmię w 70% mrożonki różnego rodzaju i w 30 % karmą suchą (obecnie mam ich 4 rodzaje wysoko białkowy, płatki roślinne, jakiś granulat witaminowy i pokarm dla LPS-ów). Ponadto 2x w tygodniu glony norii (1/3 płata do sushi).

Karmę podaję 3-4 x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje prawie 90szt rybek :D

kryl drobny, kryl gruby, lasonogi, krewetka krystaliczna, krewetka gruba, kiełże, małże, solowiec z czoskiem, stynka, mysis +algi, nori.

Sohal i inne pokolce jeszcze jedzą banany, ale to nie często podaję, jak mi się wspomni kupić:)

Witaminy z Af oraz Oil Garlic z Af do tego raz w tygodniu czosnek.

Suchym nie karmie!

Ps.tematów o karmieniu ryb, jest mnóstwo na NR 

Pozd. ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 19.09.2021 o 19:28, Beti napisał:

Na moje prawie 90szt rybek :D

O kurde :o czyli na jedną rybe przypada 22,22222 litra wody , teraz by trzeba było przeliczyć to na ich rozmiar (cm)  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Maniekkkkk napisał:

O kurde :o czyli na jedną rybe przypada 22,22222 litra wody , teraz by trzeba było przeliczyć to na ich rozmiar (cm)  ;) 

Dobrze kombinujesz :D licz i daj znać ;) od 2 do 34cm podać wzory :P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Beti napisał:

Dobrze kombinujesz :D licz i daj znać ;) od 2 do 34cm podać wzory :P

hehe trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ich docelowy rozmiar :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.