Skocz do zawartości
Marqo

Chudy żółtek

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w zbiorniku już któryś rok 2 zebrasomy. Jedna z nich ostatnio zaczęła mocno chudnąć. Z dnia na dzień jest coraz słabszą. Pozostałe ryby są zdrowe. Serwowanie dodatku z czosnkiem i witaminami nic nie dało. Co można zrobić aby odratować rybkę? Dzięki

 

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

 

 


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatnio miał to samo. Zastosowałem:

Preis coly i namaczałem nim pokarm - ryba bardziej aktywna, ale nie było widać poprawy.  Następnie wlałem preis coly bezpośrednio do akwarium - też było widać poprawę, ale dalej ryba chuda. Ostatnio wykąpałem go przez 5 sekund w RO - ryba jak nowa, wyraźnie grubsza po tygodniu. W misce po płukaniu zostało kilka "przecinków" - jakieś dziadostwo na skrzelach siedziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może metronidazol zastosować? Kiedyś do hepatusa użyłem jak był chory i spisał się lek.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem, preis coly z kilku źródeł mi polecono, tak samo kąpiel w RO. Musisz tylko działać szybko bo jak schudnie za mocno to może się nie pozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam tego preparatu. Zanim paczka dojdzie to miną 2 dni . Pewnie nie wytrzyma tyle.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do weterynarza, to wcale nie jest żart. Ja tak załatwiłem Lineatusa. Chudł mi w oczach, a kiedy zdecydowałem się zadzwonić na pogotowie weterynaryjne i odebrać „lekarstwo” już było za późno.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ryba dostała brązowe plamy na ciele. Metronidazol już podałem 1/4 tabletki . Można zwiększyć dawkę. Lekarstwo musi być zjedone czy działa też przez rozpuszczenie w wodzie ? Ryba dzisiaj już prawie nie pobierała pokarmu .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak leczyłem Metro co prawda ryby słodkowodne, to kurację miałem rozpisaną przez dr Konarskiego następująco:

 

Metronidazol 500

3 tabl. na 100l wody 1x dziennie przez 3 dni

 

4-go dnia podmiana 1/2 wody

 

następnie 5 dni przerwy.

 

I 2 takie cykle. Dodatkowo dostałem też Metronidazol w formie płynnej w której moczyłem karmę. Dodatkowo podawałem witaminy także do karmy.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przegapiłem u siebie temat,padł mi dziś żółtek,faktycznie był lekko chudy,a przez ostatnie półtora roku padły mi jeszcze dwa inne.Mam wrażenie,że hepatusowi też lekko kości wystają,ale mam nadzieję,że mi się zdaje i teraz się zastanawiam z czym mam problem,inne ryby OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.