Skocz do zawartości
PawelM

Morska kostka 42l by Baweu

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, ArturNano napisał:

ładna kostka :thumbsup:

Dziękuję ^^

3 godziny temu, mazmaciek napisał:

Robiąc tak dużą podmianę skok kh nie będzie  zbyt duży? 
bardzo zacnie to wygląda.

ja na początku podawałem balinga ze strzykawki, na przykład ati pro jest dość dobrze skoncentrowana, nazbierasz w strzykawkę 20 ml i po 1 co dziennie. 
Robiłeś może icp? 

Przed i po podmianie jakieś +0,7dkh więcej (musiał bym do zeszycika zajrzeć bo ledwo co wstałem właśnie i mogę się mylić :D ), ale jakoś na koralach nie widziałem nic niepokojącego :P Faktem jest że ja temu testowi aquaforesta nie ufam do końca, ani moim zdolnością.

ICP nie robiłem, zawsze chciałem po prostu prosto to prowadzić. Ale jestem w sumie ciekaw co by to wykazało.

 

Edytowane przez PawelM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznie też lecieć ci jod i inne mikro, no i pewnie wapń z czasem

u mnie przez braki podła jedna glabra, dwie inne euphylie nie wiem czy się uda odratować, a caulastrea się rozpuszcza i nie chce przestać 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazmaciek napisał:

Zacznie też lecieć ci jod i inne mikro, no i pewnie wapń z czasem

u mnie przez braki podła jedna glabra, dwie inne euphylie nie wiem czy się uda odratować, a caulastrea się rozpuszcza i nie chce przestać 

Leje tam raz na tydzień 2ml All in One Microbe Lift, pełen nadziei że załatwi kwestie suplementacji :P Ale może serio ten ICP raz na jakiś czas nie byłby głupim pomysłem.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lałem ABCD z red sea tylko że za mało, myślę że raz na 3 miesiące ICP jest obowiązkowy

ja mam odpieniacz i to też może być problemem 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!
Cały czas walczę z spadającym kh. Jedyny parametr oprócz zasolenia który monitoruje. Wnioskuje że Mg i Ca też pewnie lecą. Czyli konsumpcja korali idzie. 
Otóż dziś np wyglądało to tak, że przed podmianą test Aquaforest pokazał 4,8 dkh a po podmianie 10l wody było 5,7 dkh i podobna sytuacja utrzymuje się już kilka tygodni. Więc miej więcej spada o 1 dkh tygodniowo i sytuacja jest stabilna. 
Zmierzyłem również wodę na podmianę dla pewności co się dzieje i było idealnie 8,0 dkh.
Wniosek z tego wyciągnąłem taki, że powszednie miesiące (do maja 2023) 5l tygodniowo to za mało podmiany.
Bronie się rękoma i nogami przed ballingiem bo chciałem żeby akwarium było do bólu proste. Zrezygnowany już przeglądałem i czytałem jak się do tego zabrać. Aleeee....
A co jak bym przez najbliższy czas podmieniał 2 razy w tygodniu 10l wody co hipotetycznie powinno podnosić średnią tygodniową o 0,5 dkh i gdy wyrównam o 8,0 to stanąć.
Nie wiem czy nie rozumuje błędnie, albo gdzieś się w swojej logice nie machnąłem. 
No i fotka kontrolna:

361913974_805260064435672_1269407996618208530_n.thumb.jpg.92af3088e2ff864fe298c1744dc2321c.jpg

 

No troszkę mogło by być lepiej np z tymi wirkami które widać na dnie. 

Wleciała nowa pompa Jebao NWL-5 bo powszednia aqua nova dała za wygraną (1,5 roku tylko gówno jedno). Z tego tytułu też korale troszkę przygaszone od wczoraj np ta Euphyllia Parancora po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PawelM napisał:

Bronie się rękoma i nogami przed ballingiem bo chciałem żeby akwarium było do bólu proste. Zrezygnowany już przeglądałem i czytałem jak się do tego zabrać. Aleeee....

Chyba się nie obronisz;) A tak na poważnie to mogę polecić Tropic Marine All For Reef , taki  balling jednoskładnikowy. Stosuję u siebie w reefmaxie i się sprawdza. Podaję obecnie 9 ml dziennie, rozbite na kilka dawek i idealnie trzyma KH. Oczywiście pompka dozująca musi byćB) Z czasem będę przechodził na ballinga ala in one Reefscorpionfish.

Nad wirkami też musisz pomyśleć - ostatnio widziałem gdzieś ślimaki na to dziadostwo. Myślę, że w kosteczce by się sprawdził

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten All for reef nie podnosi wszystkiego oprócz kh? Bo tak coś czytam w internetach.
Spoko sprawa gdyby faktycznie można było balling z jednej butelki tylko podawać, może bym się tak przed tym nie bronił i tak by mi to życia nie uprzykrzyło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że podnosi ale trzeba by było sprawdzić o jakie wartości dokładnie. Ale jak spada KH to pozostałe pierwiastki też. Jest to jedyny suplement jaki stosuje i myślę, że korale są zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co oni w tych internetach za bzdurki piszą :< Ale wygląda supcio ten produkt jak dla mnie :3
Natomiast puki co, zrobię 2x w tygodniu podmiany aż wyrównam do 7 kh i następnie w normlanym trybie moim 10l co tydzień. Jak to przestanie działać to pomyślę o tym ballingu od Tropic marine

Niedziela 23.07.2023 EDIT
No kurna zrobiłem w sobotę tą podmianę i kh wyszło takie samo jak po podmianie w środę xd Czary albo ja nie wiem

Edytowane przez PawelM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja! Obecnie tak to wygląda. Te wirki psują efekt i nie mogę się ich pozbyć....

 

18_10_23.thumb.jpg.6398adfce19948cd5b1f713648d22d3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wirków dużo za dużo :ph34r:.

Z tego co piszą to Synchiropus ocellatus lubuje się w nich . Jest też preparat na wirki  Kanwia od reef scorpionfih  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja
Najważniejsza sprawa to że od 1,5 tygodnia leje balling - postawiłem na All For Reef od Tropic Marin bo ma być prosto i tyle.
Faktycznie akwarium wygląda coraz to lepiej. Jakimś magicznym sposobem wirków jest coraz to mniej chociaż dalej dużo.
Poprzestawiałem dziś moje Euphyllie bo musze je trochę podleczyć te moje galaretkowate Bubcie 370137245_3596716033933620_3392053102140663713_n.thumb.jpg.5e25f88860ec603d395a84d97736b653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz plagę Cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, JerzyB napisał:

Masz plagę Cyjano?

lepiej, to wirki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciąg korale i żaloz fermę wirków:) a tak na poważnie to Ci się porobiło 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kokomag napisał:

wyciąg korale i żaloz fermę wirków:) a tak na poważnie to Ci się porobiło 

 

Jak ktoś by chciał to mam na kilogramy wirków :playing każda porażka może oznaczać sukces! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki są co je zjadają, małe rybki lub preparaty. 
pokaż zdjęcie z bliska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy z tych dwóch Euphylli coś będzie. Parancora w lipcu uszkodzona nieumiętnym ustawieniem nowego falownika i tak sobie własnie cały czas wygląda i nie chce lepiej. Natomiast Paradivisa trafiła do mnie z tym briareum i ciągle odrasta na jej szkielecie. Za każdym razem jak ja czyszczę to wygląda gorzej...
A te wirki cały czas usuwam bo wszystko w tym rogu oblepione tym gównem.
Nie wiem, może skrócić im cierpienie i ogarnąć jaką nową nie popełniając starych błędów.

409872642_900484764660543_7549405445927906911_n.thumb.jpg.989f2d2b0e2a5b839bec9d4c5730b57f.jpg

 

Edytowane:

Dobra, ułamane całe to porośnięte, szkielet sam się rozpadł miękki od tego gówna. Oby przeżyła ładnie...

411865666_348491797933591_5497967069890881135_n.thumb.jpg.035701d4a28490ece962b05273cb50ac.jpg

Edytowane przez PawelM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, jak widac nowe światło. Szału nie ma, ale jest stabilnie :P 
Jedyne co mnie terz denerwuje to eeee rybki... W kółko siedzą za skałą lub po jej prawej stronie. Chromis jeszcze w czasie karmienia się wysili i wyjdzie, a błazenki nic, swój kąt i koniec..... Przykra sprawa bo aktywne rybki po całym akwarium dodały by temu +1000 do radości. Jakieś pomysły co z tym faktem można zrobić?

30_03_2024.thumb.jpeg.ce69adafebf57b621abf81621133cdfc.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część,

Nie widzę tu ukwiała. Kup sobie jakiegoś quadri albo crassa i posadź go od frontu. Przy odrobinie szczęścia będzie siedział na :mooning, a wtedy błazenki same się do niego "przeprowadza".

Taka rada, nie musi być duży. Mały mniejszych szkód narobi jeśli zacznie łazić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.