Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Widoki z drona na 120 Metrach

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalzgierz1989

co powiesz na drona Mavic 3 Classic 

zrobiłam sobie licencje pilota w kategorii A1/A3 i zmieniłam  na Mavica 

wiem trochę dziwna zajawka jak na kobietę ale świetna sprawa latanie dronem dużo podróżuje wiec się przyda.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro z Makarskiej HR

zdjęcia z Mavic 3 Classic

świetna Majówka pogoda dopisuje ;)

20B163C6-4C53-43AF-8B18-510D62BF7BE9.thumb.jpeg.741895d484aa16a82f7da73d6d2ce87a.jpeg

0CD24757-26FF-45E1-AB81-33E81BF945E0.jpeg

56E57145-C99F-4F53-9A17-0EDCADA2EDED.jpeg

78D2B2B2-17A4-4701-B67E-9441D77B42A5.jpeg

191BB7BB-02AB-4FEC-AF50-932EBA9D252B.jpeg

721BB295-7823-410E-AD63-BB60D84CCA0D.jpeg

0D8D3FFC-57E2-4C85-9D8C-5B61F7FC748A.jpeg

 

2184714C-B865-46ED-B5BB-BD4F603DC243.jpeg

 

C21A88B1-AC7A-4FA6-BD89-0118375BE4E8.jpeg

D345882B-F0B0-4FD1-AB5A-68C467596416.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 19:26, Beti napisał:

@michalzgierz1989

co powiesz na drona Mavic 3 Classic 

zrobiłam sobie licencje pilota w kategorii A1/A3 i zmieniłam  na Mavica 

wiem trochę dziwna zajawka jak na kobietę ale świetna sprawa latanie dronem dużo podróżuje wiec się przyda.

Nie testowałem to się nie wypowiadam. Jedyne na co zwrócił bym uwagę przy zakupie, to czy posiada już czujniki ze wszystkich stron przed przeszkodami bo to się przydaje. Jak uczyłem swojego kolegę obsługi Mini 2, to wleciał w choinkę u mnie na podwórku i śmigło całkowicie się złamało. Ale na szczęście śmigła to nie jest duży koszt. Ja planuje za jakiś czas potestować Mini 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, michalzgierz1989 napisał:

Nie testowałem to się nie wypowiadam. Jedyne na co zwrócił bym uwagę przy zakupie, to czy posiada już czujniki ze wszystkich stron przed przeszkodami bo to się przydaje. Jak uczyłem swojego kolegę obsługi Mini 2, to wleciał w choinkę u mnie na podwórku i śmigło całkowicie się złamało. Ale na szczęście śmigła to nie jest duży koszt. Ja planuje za jakiś czas potestować Mini 3.

Tak ma czujniki z każdej strony to już zaawansowany dron profesjonalny oraz kamera z najwyższej półki, polecam mini 3 ale Pro miałam na testach tez świetny dron.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o nim myślałem jak brałem mini 3 pro, ale jednak wygrała mobilność pod mavica już trzeba dodatkowy plecak a w samolot może być potrzeba dokupienia dodatkowego miejsca bagażowego @Betizałatwiałaś pozwolenia na loty na Chorwacji czy latałaś na farta z tego co czytałem to trzeba tam zgłaszać nawet poniżej 250g a kary nie małe, chyba że coś się zmieniło po wejściu do strefy schengen w tym roku   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, boo12 napisał:

też o nim myślałem jak brałem mini 3 pro, ale jednak wygrała mobilność pod mavica już trzeba dodatkowy plecak a w samolot może być potrzeba dokupienia dodatkowego miejsca bagażowego @Betizałatwiałaś pozwolenia na loty na Chorwacji czy latałaś na farta z tego co czytałem to trzeba tam zgłaszać nawet poniżej 250g a kary nie małe, chyba że coś się zmieniło po wejściu do strefy schengen w tym roku   

Tak załatwiałam, mam bezterminowo 

musisz posłać 

rejestracja , kategorie uprawnień powyżej 250g, ubezpieczenie AC na drona kupuje się na cały swiat 150zl na rok w ErgoHesti I to wysyłasz do nich po 2 tyg dostajesz hasło do aplikacji i monitorujesz loty tak jak w Pl 

aplikacja AMC Portal Mobile

obecnie jestem na etapie pozwolenia na Dominikanę jeśli się da czemu nie latac na luzie bez stresu i śmiać się z tych co ukrywają się po krzakach.

ps. Co do wielkości nie jest tak zle są fajne torby wcale nie większa od mniejszych dronów, co do przeskoku przepaść kamera i zasiłek ;)

D1CCFABD-C016-4E8D-8943-3B9923EDEA0C.thumb.jpeg.02b73ca87109eaa093c522eff866691b.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tamtejsze ULC ma się do droniarzy bo wg ich prawa teoretycznie nie można rejestrować obrazu, na szkoleniu z bezpieczeństwa na lotnisku w Balicach mówiono mi że przepisy Państwowe mają priorytet nad unijnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, boo12 napisał:

Jak tamtejsze ULC ma się do droniarzy bo wg ich prawa teoretycznie nie można rejestrować obrazu, na szkoleniu z bezpieczeństwa na lotnisku w Balicach mówiono mi że przepisy Państwowe mają priorytet nad unijnymi

Możesz nagrywać w Chorwacji rekreacyjnie, ale zgodnie z prawem nie możesz tego upubliczniać, jeśli  chcesz to pozwolenie od geodezyjnych Panów itd. 
ale zejdźmy na ziemie kto tak postępuje , ja osobiście nagrywam dla siebie filmy nie komercyjnie tylko rekreacyjnie a to duża różnica, wiec pełny luz.

W Chorwaci mimo pozwolenia nie możesz nagrywać 

parki narodowe, lotniska , tereny wojskowe,30 m od ludzi min, reszta zgodnie z aplikacja, tak naprawdę do 900g nie ma wielkich problemów. 
https://crolove.pl/latanie-dronem-w-chorwacji-co-musisz-wiedziec/

W linku można dowiedzieć się więcej.

mając aplikacje zaznaczasz miejsce lotu a apka ci generuje w PDF pozwolenie na dany lot, warto zrobic skriny i mieć w razie policji tak to wyglada, dane ukryte rodo.

6783E703-9A3E-4E2B-BC9B-46D9C901097F.thumb.jpeg.e9d44aabc6039216379695673f675462.jpeg
i tak na każdy lot, warto zaznaczyć czas lotu na 6 godz masz rezerwacje na przestrzeń powietrzna na 6 godz już drugi dron legalnie nie może latać w tej strefie.

Tak wyglada rezerwacja strefy ustawienia odległości Max 2 km i Max 120m czas UTC

4ACEFC57-2B56-452D-A952-2933FBF7B152.thumb.jpeg.20b2b8b4fd3c3e3473143a28e355106d.jpeg
 

tak to wyglada, myśle ze komuś może się przyda, niestety dziś społeczeństwo widząc drona reaguje bardziej negatywnie stad warto mieć pozwolenia, w Polsce większość ludzi jak widzi drona z góry zakłada ze nim latasz nielegalnie jak to przeleciał nad moim domem 120m etc, niestety tłuczki totalne wiec warto zrobić uprawnienia i mieć spokój i oczywiście latać z głowa i zgodnie z przepisami z danej kategorii uprawnień, miłych lotów ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo wyczerpująca odpowiedź dzięki za info na pewno się przyda :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Beti napisał:

dziś społeczeństwo widząc drona reaguje bardziej negatywnie

I nic dziwnego skoro jesteśmy permanentnie inwigilowani!  Dla Ciebie to takie dziwne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by kogos interesowała Grecja to można latac do 50m bez pozwolenia czyli góra boki, potem trzeba pisać o zezwolenie, obowiązuje tez mapa ze strefami.

spacer.pngCA625A02-D8CB-4919-9207-230DE493E2AC.thumb.jpeg.4a0b24c902b817c0a9141d71f80400f4.jpeg
więcej info pod linkiem

https://www.zbaraszewski-fotografia.com/post/dronem-w-grecji

tak wyglada strefa gdzie chcemy latac na Zakynthos lub Kreta itd  i akrobata pozwolenie na zlelono

Moje dane przyłożone kartką 

 

096DE63A-3873-4EF5-9F8A-45EF819EB7C1.jpeg

5A970EB8-A4F0-4630-ADE1-0A7062C57BF8.jpeg
 

a tu jeszcze pare fotek z Krety  z słynnej plaży GR z 2022 

Dronem mini 2 robione obrobione iPhone pro Max 13,jeszcze  w tym roku lecę w lipcu będzie już Mavic 3 to podzielę sie po urlopie

 


A84CD248-649D-4C13-ABF7-B2A1E32D85AE.thumb.jpeg.65f59f4e3911e7bbf092dca71c0167f1.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwitnący rzepak w okolicach Niekielnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oaza ciszy i spokoju w Grotnikach. Można tutaj odpocząć, nawet telefony nie zawsze działają. 

Po raz pierwszy wzbiłem się w powietrze po zachodzie słońca. Zupełnie inny świat niż w dzień, choć sam Dron jest lepiej widoczny niż w dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakielnica

Jeziora na Kujawach


Lorenki

Zgierz 

Zgierz Nocą

Pojezierze Kujawskie

Jezioro w Skrzynkach

Front Burzowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojezierze Kujawskie

Zgierska Malinka

Centrum Łodzi 

Zgierz Kontrewers i okolice

Rzeka Odra na Opolszczyźnie, cały ten teren był pod wodą w 1997. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozdrowienia jeszcze raz z gorącej Krety temperatura nie odpuszcza 39-40 St.c

pozdro z Balos 

zdjecia z Mavic 3 CLasics ;)

 

IMG_8414.jpeg

IMG_8412.jpeg

IMG_8413.jpeg

IMG_8408.jpeg

IMG_8409.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front Burzowy w okolicach Zgierza.

Warszawa centrum i Q22 

Łódź Widzew i EC4

KUTNO KOMIN PW MIKA z Gołębiami w roli głównej.

KUTNO Centrum i Sklęczki 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga połowa Sierpnia, była dla mnie aktywna sportowo. Wróciłem z Włocławka do Łęczycy na Rowerze, oraz pojechałem nad Zbiornik Jeziorsko rekreacyjnie z powrotem tego samego dnia do domu, ale to na pewno nie koniec jeszcze eskapad rowerowych bo pogodę mamy świetną więc trzeba korzystać. 

Pabianice 

Komórka Burzowa nad Ozorkowem, może nie zbyt aktywna, ale udało się uchwycić.

Włocławek Płocka

Szpetal Górny

Jezioro Włocławskie i zablokowana rybia, autostrada w górę rzek. 

Jezioro Lubieńskie 

Meandry Rzeki Bzury w Nakielnicy

Rzeka Warta i Zbiornik Jeziorsko, udało się uchwycić skaczące ryby, oraz ławicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek Września, jak i cały Miesiąc był w tym roku wyjątkowo Łaskawy jeśli chodzi o pogodę. Więc również wykorzystałem ją aktywnie. Na początku września ponownie rowerem wybrałem się nad Zbiornik Jeziorsko. Czy też zrobiłem trasę do Kutna i polatałem nad Pradoliną Warszawsko-Berlińską oraz nad rzeką Bzurą.

Zbiornik Jeziorsko,  wyjątkowo spokojna woda, oraz brak wiatru, bez większego problemu pozwolił na zdobycie drugiego brzegu.

Wycieczka rowerowa do Kutna, również pogoda piękna.

Rzeka Bzura na tym odcinku jest pięknie zarośnięta, ale to nie przeszkadza w obserwacji ryb, choćby z mostu.

Łódzkie wysokościowce, oraz ich okolica nagrana w piękny słoneczny ostatni Piątek Września.

Kolory Jesieni w Jeżewie, tutaj już nieco późniejsza pora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja wrzesień 2023

DJI Mavic 3 Clasic 

IMG_0043.jpeg

IMG_0044.jpeg

IMG_0046.jpeg

IMG_0045.jpeg

IMG_0059.jpeg

IMG_0058.jpeg

IMG_0061.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczka Krzyżówka na stawie w Grotnikach.

Rzeka Bzura w Łowiczu. 

Malinka w Zgierzu.

Jak bym wyczuł że śniegu na święta nie będzie. 

Łowicz, pomimo mrozu jedna strona zdobyta rowerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goracy potok

IMG_0155.png


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.