Jump to content
Sign in to follow this  
sosna

Rollermat divy kto ogarnia temat

Recommended Posts

Czesc

Czy ktoś na forum ogarnia temat rollermatow.

Szukam kogoś kto mi wykona taki.

Oprócz red sea wszyscy mają płytkie rollermaty.

Mam sump akrylowy i chciałbym rollermat zasilany od góry . mam przykryt sump i nie mogę mieć wiszącego rollermata. W grę wchodzi tylko stojący na nozkach 

Problem jest ze wysokość słupa wody w następnej komorze jest 30cm a jak wyłączę prad to 37.

Jeśli macie kogoś kto robi albo macie namiar  na rolermat który ogarnie przepływ 8k to proszę wrzucie linka albo prywatna wiadomość

Thx

Czemu nie chcesz kupić ClariSea wystarczyło by tylko dokleić akrylowe nóżki i masz stojący 

Nie pomysłem o tym. Już wolałbym roler clean 200 i tam dokleić nóżki. Rolki duzo tańsze niż w clearsea

10 hours ago, sosna said:

Nie pomysłem o tym. Już wolałbym roler clean 200 i tam dokleić nóżki. Rolki duzo tańsze niż w clearsea

Nie sadze ze są tańsze . Ja kupuje 200m rolki 50cm szerokości w Niemczech i wychodzi to za grosze tylko tnę na trzy części . Ale w każdym bądź razie idzie to zrobić bardzo łatwo . Ja swoją ClariSea przerobiłem bardzo łatwo by odbierała 12k i działa super 

To mogę prosić o fote na priw?Pewno w rurze wlotowej do rollera wyłamałes szczebelki w sitku?

To masz teraz najbardziej wydajny roller bo reef mat1200 ma tylko 9k przepływu.

Z tego co widziałem to tropic też docina rolki pod wymiar.  Jestem leniwy i wolę gotowe rolki niż ciąć 200m. Dzięki za info. Popatrzę  na clear sea

2 godziny temu, Hoom napisał:

Nie sadze ze są tańsze . Ja kupuje 200m rolki 50cm szerokości w Niemczech i wychodzi to za grosze tylko tnę na trzy części . Ale w każdym bądź razie idzie to zrobić bardzo łatwo . Ja swoją ClariSea przerobiłem bardzo łatwo by odbierała 12k i działa super 

Witam

Jakiej gęstości jest ta włóknina?

Pozdrawiam 

21 hours ago, JerzyB said:

Witam

Jakiej gęstości jest ta włóknina?

Pozdrawiam 

Była opisana jako 50 ale wydaje mi sie ze jest Max 40 

22 hours ago, sosna said:

To mogę prosić o fote na priw?Pewno w rurze wlotowej do rollera wyłamałes szczebelki w sitku?

To masz teraz najbardziej wydajny roller bo reef mat1200 ma tylko 9k przepływu.

Z tego co widziałem to tropic też docina rolki pod wymiar.  Jestem leniwy i wolę gotowe rolki niż ciąć 200m. Dzięki za info. Popatrzę  na clear sea

Ja zakładam rolki 200m przycinam tylko na szerokości . 200m rolka starcza mi na kilka miesięcy . Ja zrobiłem tak ze powiększyłem otwór w ClariSea i podłączyłem kolankiem rurkę 40mm . Na próbę przepuściłem przez clarisea 16k i wciąż było ok . Pic polega tez na wlukninie musi być trochę o mniejszej przepuszczalności niż orginalna . Jedyna wada takiej wlukniny ze potrafi sie trochę rozciągać a wtedy zmniejsza swoją szerokość i woda przelatuje bokami , ale znalazłem na to sposób wkleiłem wąskie paski acrylu po bokach i wszystko hula. Tu masz zdjęcie mojej clarisea z 200m rolką . Dorobione są z dwóch stron tylko mocowania rolki 

E9B03D7F-D701-42D8-B599-609F94CA0FC1.jpeg

@Hoom Była opisana jako 50 ale wydaje mi sie ze jest Max 40 

A mi się wydaje , że to 20ka. Mam rolki 100m  40ki , i wielkością nie odbiegają od Twoich 200m..Chyba , że się mylę.