Jump to content

Hery

Klubowicz
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  dębica

Recent Profile Visitors

331 profile views
 1. Hery

  Co z tą euphylia??

  Faktycznie euphylia powoli wraca do życia
 2. Ja czyszczę raz na miesiąc, a tylnej nie czyściłem nigdy..
 3. Hery

  Co z tą euphylia??

  To że wymęczona to napewno. Tu może lepiej widać.
 4. Hery

  Co z tą euphylia??

  Witam Wczoraj kupiłem euphylie z uza ilością życia na niej wirki i sporo innych po 8 krotnym dipowaniu wylądowała w zbiorniku niestety trochę marudzi i na polipach ma dziwne ciapki coś ala cyjano.. - jakieś pomysły ?
 5. Witam prowadziłem przez jakieś 3 lata zbiornik miękas only ze względu na brak czasu i potwierdzam stwierdzenia przedmówców miękasy wymagają stabilnych warunków do wzrostu i jak dziś się dowiedziałem nawet kosmicznych!!! Ale stabilnych ! U mnie bardzo duże przyrosty zoa i lobophytona, sarcopytona były przy NO3 na poziomie 10-20 więc bardzo wysokim PO4 wówczas nie mierzyłem, ale zakładam że dość niskie wcześniej wygrałem z nim chemicleanem, był to zbiornik nie nano a Piko ok 20-25L z panelem filtracyjnym z podmianami co 1-2 miesiące, suplementacja głównie MG (po tym najlepiej się pompowały) + czasami Ca i jod + dobra sól, do tego spore refugium i sporadyczne skrobanie przedniej szyby w tym 2x Amphiprion + garbik. Złączyło mi się też ponad rok wytrzymać bez podmian (syn mi się urodził i jak widziałem, że wody brakuje to nawet mineralna leciała i kranówczanka z dafiego... Zwierzątka przeżyły, ale dziś wiem że to było znęcanie się..:( Wracając do kosmicznych parametrów miesiąc temu zacząłem poznawać akwarium z azotanami na poziomie 200-250, fosforany poza skalą, Ca360, KH 8 pH 6.., Mg (chyba uszkodzony test wyszło mi z 1600..) sump nie czyszczony conajmniej 3-4 lata skarpeta również też, więc brak filtracji mechanicznej karmienie duuuże ilości 3x dziennie głównie w piach, kosmiczne ilości detrytusu, brak ceramiki itp odpieniacz DIY lampa też ale led z 2000r!! Świeciła głównie białym, niebieskie 2 godz tylko, UV i inne uszkodzone migały czasem tylko, aczkolwiek Ponoć barierum potrafiło przyrastać kilka cm na tydzień, sinularie też spore ok 20-25cm jak na kostkę 50x50x50, sarcopyton też dość duży z 30cm, w zbiorniku plaga wieloszczetów i jeden Amphiprion i garbik i ślimak nasurius+ że 3 asteriny ponoć kiedyś były. Z długiego doświadczenia zabawy z miękasami wiem tyle że głównie zwracają uwagę na światło w mocnym potrafią szybko rosnąć z oczywistych względów (zooxantelle). Nie mniej jednak do mocnego światła muszą się z 2 miesiące przystosowywać, by pokazać co potrafią.
 6. Hery

  białe gluty

  Witam Aktualnie walczę z podobnym przypadkiem, więc się podepnę pod temat. Zbiornik nie czyszczony od conajmniej 3-4 lat nawet skarpeta nie czyszczona. Podmiankę z przypadku co miesiąc lub rzadziej kubkiem, dolewka- ciepła woda prosto z sterylizatora lampa LED 2000r DIY odpieniacz chyba też.. itp W tym przypadku odało się wygrać z przezroczysto-bialymi glutami nie mniej białe zmętnienie wody powoli się osłabiało. Po awarii lampy odłączenie jej od prądu skutkuje wyłączeniem..! Trzeba startować aplikacją przeszła w tryb testowy i świeciła niebieskim przez całą dobę lub trochę dłużej.. po tej dziwnej awarii zmętnienie znacznie się osłabiło, zatem zadecydowaliśmy aby zostawić na dzień tylko niebieskie ale ograniczyć je do 10-15%. Efekt po 2 dniach odwrotny w akwarium już nic nie było widać, zatem faza 3 zaciemnienie. Zbiornik stoi w pomieszczeniu bez okien z bardzo słabym oświetleniem (Ala lampka nocna) zatem zaciemnienie go z 3,5 stron pozostawiając 1/2 tafli wody odsłoniętą celem lepszej wymiany gazowej. I tu moje pytanie czy lać bakterie po 2 dniach czy nie lać bo w necie ilu ludzi tyle szkół.. w 1 poście Bartek123blau dokładnie opisał ich dozowanie. Wydaje mi się to logiczne, ponieważ te dobre wygrają łatwiej z tymi złymi, aczkolwiek w bakteriach są często dodawane substancje które wpływają na ich namnażanie, zatem może się to skonczyć bombą..?
 7. Hery

  Najlepsze bakterie

  Czy ktoś wie co to może być ? Takie coś rosło na skałach w sumpie i na tym położyłem ceramikę czy to może mieć związek z pojawieniem się białych glutów w wodzie ?
 8. Hery

  Najlepsze bakterie

  Taki mam plan, niestety sump jest słaby technicznie i praktycznie nieobsługiwalny- trodnodostepny tylko 2 komory robocze i mało miejsca na cokolwiek, aczkolwiek to jest pikuś bo schodów ciąg dalszy w pierwszej kolejności dodałem ceramikę żeby bakterie miały się na czym namnożyć do tego 100g zeolitu i węgla żeby powoli wyciągać ten syf i nie stresować zwierząt nagłym skokiem parametrowy. Przy okazji dowiedziałem się że w akwarium 2 tyg temu zniknął quadri dość spory i jak wyczyściłem falownik i wloty wody do sumpa to chyba go wciągnęło (wyciągnąłem z akwarium kilka glutów jak na foto reszta była bardziej przezroczysta..:/ ) Poza tym jak brałem się za ten zbiornik to na skałach znalazłem trochę cyjano glony nitkowe i na tafli wody w rogach lekki korzuch zastanawia mnie czy to nie chrysophyta. Dodatkowo kubek od odpieniacza pęknięty.. I wszystko nadal żyje niech mi ktoś powie że zwierzęta morskie są delikatne hehe. Narazie walczę dam cyklowi lekko się ustabilizować nowej skarpecie i wacie wyłapać syf z górnego baniaka a potem jazda z sumpem do białego Myślałem dodać biosphere Maxpecta lub zrobić refugium niestety w sumpie miejsca bardzo mało ale to dopiero po wyczyszczeniu sumpa oczywiście. z mojego doświadczenia po całkowitym wyczyszczeniu sumpa z tego choć czego znów zacznie się dojrzewanie i plagi z tąd ta ceramika, a jak było u Was miał ktoś taki ekstremalny przypadek ?
 9. Hery

  Najlepsze bakterie

  Kupiłem nowe testy z Aquaforesta, zweryfikuję. Arek świetny pomysł z ta próbą podwójną =D Powiem Wam zadanie mam bojowe sump był nie ruszany od conajmniej 3-4lat..! W sumpie brak ceramiki tylko 1 kawałek skały filtracja i ruch wody niemal zerowy i skarpeta nie ruszana grubość ok 1cm.. Dodatkowo dolewki słodkiej ciepłej prosto ze sterylizatora centralnie na tą skałkę w sumpie.. W akwarium same miękasy i 2 rybki, ale pod odpieniaczem 2cm mułu.. Chcę najpierw ustabilizować zbiornik, a potem brać się za tego sumpa ale aż strach się bać czy coś nie wyjdzie i mnie nie zje, w załączeniu foto.
 10. Hery

  Najlepsze bakterie

  Ze względu na wynik poza skalą skontrolowalem testem paskowym
 11. Hery

  Najlepsze bakterie

  Super dziękuję za odpowiedzi, a jak robicie z tymi ampułkami próbowaliście je rozcieńczać tak żeby podzielić na porcje ? Ja zrobiłem test zmieszałem z słoną wodą i trzymam w szufladzie Aktualnie walczę z ok 100L akwarium z mocno zapuszczonym sumpem i odpieniaczem nie ruszane z 3-4lata i chce je ruszyć najpierw bakteriami żeby się nie wykszaczyło.. Pierwotnie myślałem, żeby przenieść ceramikę z innego akwarium aby lepiej ustabilizować zbiornik, aczkolwiek dołożyłem ceramikę węgiel i zeolit i powoli zaczynam bakteriami. Parametry są kiepskie bo w sumpie był tylko kawałek skały i równie stara skarpeta o grubości ok 1cm.. NO2 -0 NO3 - 150-200! KH-8.3 Zasolenie- 1.0265 Ca-365 powoli podbijam PH-6.8.. Na testy PO4 czekam Ryby i miękasy mają się całkiem dobrze
 12. I jak tam patent z bandażami ? Działa ?
 13. Hery

  Najlepsze bakterie

  Co myślicie o stability Sachema używam od 12 lat i jest ok?
 14. Mam je w akwarium od 10 lat w nocy drażnią wszystko wokoło(w swoim zasięgu), a w dzień siedzą sobie uśpione w niebieskim świetle wyglądają bajecznie dlatego się ich nie pozbywam. Jeden siedzi pod skałą na której mieszka 15 letni Lobophyton więc go nie ruszam a jeden w muszli po ślimaki i to najlepsze rozwiązanie. Nie karmię ich więc nie robi się z nich żadna plaga. Polecam hodować bardzo rzadko spotykane ukwiały w handlu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.