Jump to content
Sign in to follow this  
crowmw

Pierwsze 120l z panelem

Recommended Posts

Zakładam swoje pierwsze w życiu akwarium.

Akwarium: 60x45x45 VIV kupione okazyjnie używane razem z szafką. U szklarza wykonałem panel 3 komorowy z lacobel, głęboki na 10 cm
Skała: Syntetyczna Aqua Forest 5,5kg
Sól: Aquaforest Reef Salt
Piasek: AF BIO Sand
Filtracja: 2kg Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere + wata + odpieniacz Red Starfish SQ-90 (jeszcze czeka na swoją kolej)
Oświetlenie: Reef Flare S 70W
Ogrzewanie: Eheim Jager 100W
Pompa: Jebao DCS-2000
Falownik: Jebao MLW-10
Dolewka: Levelautomatic EYE
Chemia: Seachem Stability, ZeoStart3, ZeoBac

Chciałem akwarium, słodkowodne, po taniości, żeby spróbować nowego hobby... Żonie spodobały się morskie i tak skończyłem z morskim i wydałem ~4500zł na całość. Starałem się jak najwięcej rzeczy kupić używane i tak: akwarium, lampa, dolewka, odpieniacz udało mi się znaleźć na OLX w korzystnej cenie.

Jak wykonać panel z lacobel podejrzałem tutaj (Dzięki!): 150L @krzysiekob

Na razie zbiornik zalany, Stability i ZeoBac podane, lampy na razie nie włączam. 
Walczę z cyrkulacją, która przesypuje mi piach, Jebao DCS-2000 konkretnie dmucha na połowie mocy.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z akwarystyką, wszystkiego uczę się od zera. Życie planuję dopiero we wrześniu wsadzać, więc na spokojnie dojrzewamy i czekamy na plagi.

IMG_6771.JPEG

Edited by crowmw (see edit history)

No to powodzonka :) Dołożyłbym tylko jakiś mniejszy cyrkulator bo chyba jeden będzie za mało. Albo wylot z pompy ustawił wyżej tafli żeby większy ruch wody był na powierzchni :)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Giesemann Matrix II 8x39W  |  Pompa Jebao DCP 3500  2x JVP-132   Auael Heater 300W

10 godzin temu, crowmw napisał:

i tak skończyłem z morskim i wydałem ~4500zł na całość

Porządny sprzęt nawet używany swoje kosztuje, ale pocieszę Cię - wydatki dopiero się zaczną ;) Przestań liczyć bo tylko wrzodów się nabawisz a zepsujesz radość z posiadania zbiornika morskiego.

10 godzin temu, crowmw napisał:

Życie planuję dopiero we wrześniu wsadzać, więc na spokojnie dojrzewamy i czekamy na plagi.

No ja rozumiem cierpliwość podczas dojrzewania ale cały sierpień będziesz się w puste akwarium gapił?:o

13 godzin temu, chris_ek napisał:

No ja rozumiem cierpliwość podczas dojrzewania ale cały sierpień będziesz się w puste akwarium gapił?:o

Popieram kolegę. Może przynajmniej jakieś rurówkI 

ja przywlokłem kiełże to i jest na co popatrzeć 

Może jakieś kraby (Mitrax na glony) i ślimaki wpadną, rurówki tez spoko pomysł.

13 godzin temu, crowmw napisał:

Może jakieś kraby (Mitrax na glony) i ślimaki wpadną, rurówki tez spoko pomysł.

Chyba za szybko na kraba :) Zbytnio nie miałby czego żreć :D No i żadnych plag kolega jeszcze nia miał więc duże ryzyko, że coś mogłoby paść... a szkoda by było.

Ja wsadziłem na początek tylko ślimaki i jakieś briareum. Jak po tygodniu/dwóch wszystko "żyło" to powoli kolejne szczepki potem rybki.

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Giesemann Matrix II 8x39W  |  Pompa Jebao DCP 3500  2x JVP-132   Auael Heater 300W

6 godzin temu, Aquaman napisał:

Chyba za szybko na kraba :) Zbytnio nie miałby czego żreć :D No i żadnych plag kolega jeszcze nia miał więc duże ryzyko, że coś mogłoby paść... a szkoda by było.

Ja wsadziłem na początek tylko ślimaki i jakieś briareum. Jak po tygodniu/dwóch wszystko "żyło" to powoli kolejne szczepki potem rybki.

Dzięki za rady, będę obserwował zbiornik i wtedy odpowiednio do zapotrzebowania obsadę będę kompletował