Skocz do zawartości
Nazwa

Korale zdychają od 3dni pomocy parametry Ok

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kokomag napisał:

specjalista to nie jestem, ale co nam z icp z przed miesiaca??? nic, to napewno, od tamtej pory mogl sie nie jeden parametr zmienic drastycznie. , obstawiam wode ze sklepu ktora namieszala w parmetrach kompletnie. 

 

 

14 minut temu, Aquaman napisał:

ICP nie wygląda jakoś strasznie. Skoro wszystkie parametry są w miarę ok to stawiałbym na tą wodę ze sklepu. 
Albo nie padł Ci jakiś koral/ukwiał co puścił toksyny ?
Kup porządną sól przykładowo Red Sea Salt i zrób podmiankę z 30%. Wtedy zobaczysz czy pomoże. 

Nie nic nie padło nowy icp wysłany także jak będą wynik to się powinno wyjaśnić mam też wodę swoją na podmianę wiec ja dzisiaj zrobię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nazwa napisał:

filtr rodi mam tylko nie miałem wtedy wody na podmianę więc kupiłem

No to masz filtr a kupujesz wodę, to co nie można było nabrać swojej, czasu nie bylo??

pytanie czy zmiany w zbiorniku zauważyłeś po podmianach wody ze sklepu czy już wcześniej było ?

Następnie masz lps i miękkie korale

ja tego nie widzę przy no3 3 a po4 0.03 brak masy koralowej rybki  2szt, miękkie i lps nie lubią takiej wody akwarium świeże masz nowe korale które grymaszą bo w sklepie w akwariach jest no3 50 a po4 0.50 takie maja niektóre sklepy ( już po za tematem)

czyscik może coś tam oddał ale to kropla w morzu po podmianie powinno być Ok, a nie jest wiec wyciąg wnioski 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2022 o 18:05, Beti napisał:

 

 

Wszystko było dobrze nie zmieniane, ale po niedzielnej podmianie na tą wodę ze sklepu wszystkie się pozamykały i dalej nie jest dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nazwa napisał:

Wszystko było dobrze nie zmieniane, ale po niedzielnej podmianie na tą wodę ze sklepu wszystkie się pozamykały i dalej nie jest dobrze 

No to już znasz przyczynę. Nie wiadomo jaki syf w takiej wodzie pływa. Sam nigdy bym się na taką nie zdecydował.

Podmianki powinny załatwić sprawę. Do tego jakiś węgiel wrzuć. I podkręć odpieniacz jak masz.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Aquaman napisał:

No to już znasz przyczynę. Nie wiadomo jaki syf w takiej wodzie pływa. Sam nigdy bym się na taką nie zdecydował.

Podmianki powinny załatwić sprawę. Do tego jakiś węgiel wrzuć. I podkręć odpieniacz jak masz.

Węgiel jest odpieniacz też mam ale schowany bo się boje żeby cynku nie oddawał, zobaczymy jakie wyniki będą na icp narazie dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Nazwa napisał:

odpieniacz też mam ale schowany bo się boje żeby cynku nie oddawał,

Ty weś, ja mam w garażu Majbacha tez go nie wyciągam bo w każdej chwili może padać deszcz, 

a tak serio już cię nie rozumie i chyba z wielu z nas B)

czemu robisz takie błędy , zapytaj. Pierw na forum jak coś nie wiesz po to są tu osoby skłonne pomoc, a potem coś działaj a nie odwrotnie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też nic nie rozumiem wszystko sprawdzone na zawartość cynku, podmiana była wczoraj na swoją wodę a dzisiaj pavona cała szara i straciła 3mm tkanki więc to raczej nie wina tej podmiany tylko czegoś innego chociaż sam już nie wiem. Z tym pisaniem to jest tak że chcę to przedstawić dobrze i odpowiadać na każde pytanie ale też nie ukrywam że trudno mi się skupić jak tyle miesięcy się rujnuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ciągle nie widzę, ile litrów ma akwarium, jak długo istnieje, czy korale jużtam rosły, jakie jest światło. Dopisujesz w każdym poście pół słowa na temat swojego akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Ja to ciągle nie widzę, ile litrów ma akwarium, jak długo istnieje, czy korale jużtam rosły, jakie jest światło. Dopisujesz w każdym poście pół słowa na temat swojego akwarium.

72l,10miesięcy,tak rosły,reef flare s 70w skręcone do 54w i o tym mówiłem że na pytania staram się dobrze odpowiadać i opisywać ale nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś wodę ze sklepowej na swoją. Więc kolejny szok dla korali. Nie spodziewaj się, że od razu dojdą do siebie :D 
Poczekaj tydzień i kolejna podmianka. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nazwa

ile zrobiłeś tej podmiany na te 72 litry procentowo i w jakim odstępie czasu 

czemu chowasz odpieniacz, kto ci nagadał takich bzdur ze i on coś do wody oddawać może ? To pompę  wody tez schowaj.

w naszym hobby to pierwszy stopień do piekła jeśli robimy coś szybko, 

tu jest ważny czas, jeśli po podmianie wody sklepowej coś się dzieje to nawet po naprawieniu błędów korale potrzebują czasu do tak zwanej regeneracji, akwarium jest młode wystarczyło trochę wody innej a korale odczuły szybko, a teraz kolejna podmiana znów na inna wodę.
 

Daj sobie i akwarium czas

Ps. Nie robi się takich błędów jak kupowanie wody w sklepie , No chyba ze od początku akwarium tylko ja kupujemy i akwarium jest przyzwyczajone do danej wody.

Następnie ciekawe czy ta woda sklepowa była wodą RO i jakie miała  DTS 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i podstawowy błąd to test ICP , od niego zaczyna się katowanie zbiornika i podejmowanie błędnych decyzji. Pamiętaj , że największym wrogiem życia jesteś sam bo to Ty wprowadzasz zmiany nie można ślepo wierzyć w to co pokazuje test do wszystkiego trzeba mieć dystans. 

Pierwszy krok jaki powinieneś zrobić to podmiana wody nie większa jak 50% , to co ma paść i tak padnie a tobie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.