Skocz do zawartości
Dexter2k13

Ups do zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję zasilania awaryjnego do swojego zbiornika. Dziś w nocy prąd mi zabrali (nie wiem na ile) i widzę że kilka korali zaczęło grymasić. Pewnie po tym ze odpieniacz mi wywalił urobek z powrotem do wody. Szukam czegoś takiego, że w razie awarii pompa obiegowa jest wpięta do zasilania, Ale kiedy jest prąd to działa jak zwykły kontakt. Tylko w razie awarii przełącza sie automatycznie na zasilanie awaryjne. Liczę na pomoc :)

Edit: do tego UPSa miałaby byc tylko podłączona pompa obiegowa o mocy 100w

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw od Volta, mam pod to podpięte pompy obiegowe, odpieniacz i jeden falownik. Akumulator 60Ah i wytrzymuje około 10 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cheilon napisał:

Ja mam zestaw od Volta, mam pod to podpięte pompy obiegowe, odpieniacz i jeden falownik. Akumulator 60Ah i wytrzymuje około 10 godzin.

możesz podlinkować ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/zasilacze-awaryjne-sinus-pro-e-stojace/ 
Przypuszczam ze któryś z tych.

ja mam najmniejszy do tego akumulator agm 100 Ah,

wpięta jest pompa obiegowa + instalacja centralnego ogrzewania czyli sterownik i 3 pompy obiegowe. Spokojnie wytrzymuje kilkanaście godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mazmaciek napisał:

On się włącza tylko w czasie gdy doładowuje akumulatory i w czasie pracy z akumulatora. Poza tym jest bezgłośny 

A to nie wiedziałem. Włączyłem go do zasilania bez akumulatora i cały czas wiatrak chodził, myślałem, że tak cały czas będzie ;-)

Edytowane przez ilarios (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.