Skocz do zawartości
ArturNano

Nemo 200l - bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Sycony pojawiają się często w ciemnych miejsach i są to gąbki pożyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Podepnę się pod Twój post 

Moja obsada rybna bez zmian od dwóch lat, dzisiaj w nocy prawie wszystkie martwe, piżamki, chromisy, borsuk, Pseudanthias, nemo4x, jeszcze tylko żółtek dycha ale leży na dnie co jakiś czas pływa i znowu leży, też mam zagadkę co się mogło stać, koralowce napompowane bez zmian, jedynie co zauważyłem to od dwóch dni odpieniacz dziwnie pienił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, Krzysztof80 said:

Cześć 

Podepnę się pod Twój post 

Moja obsada rybna bez zmian od dwóch lat, dzisiaj w nocy prawie wszystkie martwe, piżamki, chromisy, borsuk, Pseudanthias, nemo4x, jeszcze tylko żółtek dycha ale leży na dnie co jakiś czas pływa i znowu leży, też mam zagadkę co się mogło stać, koralowce napompowane bez zmian, jedynie co zauważyłem to od dwóch dni odpieniacz dziwnie pienił. 

no nie wesoło ;( 

niestety nie mam dużego doświadczenia w solance.
U mnie jestem przekonany, że przywlekłem jakieś choróbsko z Gobiodonem Histrio bo on pierwszej nocy wyglądał jak duch.
Pamiętam, że zamawiałem innego lecz sprzedawca mówił, że właśnie dostali zielonego, to wziąłem ;( do kontrastu dla Okinawe.
Kolejne dni kładły się kolejne ryby nawet te co pływały od 2 miesięcy. Straciłem tak większość obsady.
Jak mi odleciały śnieżne błazenki to była załamka bo raz to szkoda tak pięknych ryb a dwa to do najtańszych nie należały.
Zainstalowałem lampę przepływową UV-C i jakoś pomór się skończył.
Przeżył banan, okinawe, krewetka, chromis.
Po jakiś 2|3 tyg dołożyłem nowe ryby i do dzisiaj pływają i mają się świetnie.

No i zagadką dla mnie są te dwie Euphylie. Takie piękne, rosły sobie dłuższy czas i baaaam ;( 
Może nie potrafię testów dobrze odczytywać ;) może ten MG... z tym, że reszta ma się świetnie jak narazie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zagadka, ja od dwóch lat żadnej ryby nie kupiłem, pływały do wczoraj normalnie zjadły a razo zonk, nie są wysypane nic, teraz żółtek pływa normalnie zjadł i ale widzę że już go kładzie znowu, dziwi mnie odpieniacz dzisiaj siadł na cały dzień dopiero teraz bije pianę ale taka dziwna białe masło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krzysztof80 napisał:

Cześć 

Podepnę się pod Twój post 

Moja obsada rybna bez zmian od dwóch lat, dzisiaj w nocy prawie wszystkie martwe, piżamki, chromisy, borsuk, Pseudanthias, nemo4x, jeszcze tylko żółtek dycha ale leży na dnie co jakiś czas pływa i znowu leży, też mam zagadkę co się mogło stać, koralowce napompowane bez zmian, jedynie co zauważyłem to od dwóch dni odpieniacz dziwnie pienił. 

Witam

W jedną noc wszystko poszło , to wygląda jak zatrucie . Nie wlał coś ktoś do akwarium ? Strata przeogromna normalnie współczuję.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nikt nic nie wlał, podejrzewam mrożony kryl, ale to tylko podejrzenie, koralowce dzisiaj dalej pięknie napompowane nic innego się nie dzieje. 

Żółtek jakoś próbuje pływać ale widzę jakby jedną stronę miał sparaliżowana bo z jednej strony płetwy pracują a z drugiej już nie, normalnie je, zobaczymy jak długo pociągnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Krzysztof80 napisał:

Nie, nikt nic nie wlał, podejrzewam mrożony kryl, ale to tylko podejrzenie, koralowce dzisiaj dalej pięknie napompowane nic innego się nie dzieje. 

Żółtek jakoś próbuje pływać ale widzę jakby jedną stronę miał sparaliżowana bo z jednej strony płetwy pracują a z drugiej już nie, normalnie je, zobaczymy jak długo pociągnie. 

aż nie próbuję sobie tego wyobrazić :( współczuję .

Podawałeś pierwszy raz kryl? był świeżo co kupiony ? Firma mrożonki raczej chyba bez znaczenia .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maniekkkkk napisał:

aż nie próbuję sobie tego wyobrazić :( współczuję .

Podawałeś pierwszy raz kryl? był świeżo co kupiony ? Firma mrożonki raczej chyba bez znaczenia .....

Nie, kryl podaje od samego początku, wygląda normalnie nic nie śmierdzi jest czerwony. 

Ten odpieniacz mnie zastanawia że co chwilę siada piana na kilka godzin a jak zacznę pienić to jakieś białe masło wywala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, Krzysztof80 napisał:

Nie, kryl podaje od samego początku, wygląda normalnie nic nie śmierdzi jest czerwony. 

Ten odpieniacz mnie zastanawia że co chwilę siada piana na kilka godzin a jak zacznę pienić to jakieś białe masło wywala. 

a testy wody jak ? amoniak , azotyny .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maniekkkkk napisał:

a testy wody jak ? amoniak , azotyny .....

Kh-7,8

Ca-410

Mg-1380

No3-5

Po4-0,10

Amoniak 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyć kryl gdzieś lekko odmrożony lekko w transporcie, lub sprawdz czy w odpieniaczu cos nie puscilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolejna Euphylia coś nie tak i ma jakiegoś gluta. 
Narazie wypłukałem w Seachem dip. Wyleciały gluty.

 



1668215032_Screenshot2023-08-28at10_33_56.png.cc0ddc0a4febf19f3611d890bb9baf8b.png1617200203_Screenshot2023-08-28at10_33_42.png.0e1d6e40cc38bd68ff30e208d3044aa0.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Krzysztof80 said:

Oby nie Brown Jelly

no właśnie ;( 

czy wszystkie Euphylie profilaktycznie wykąpać w Seachem Dip ? czy to nie wskazane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupowałeś inne korale albo euphylie w ostatnim czasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, jkk said:

Dokupowałeś inne korale albo euphylie w ostatnim czasie? 

na początku miesiąca Hellfire oraz Joker.
Joker wygląda ale jedną główkę schował.

Hellfire to ta ze zdjęcia powyżej.

hm.... niby przed nimi nie było żadnych problemów i 24k oraz toxic green pompowały się ładnie.(to te co odleciały do szkieletu)

Tutaj widzę zdjęcie wstawiłem
Lewa - Hellfire + 24k
Po prawej na piasku Toxic Green

IMG_6513.jpeg

Edytowane przez ArturNano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po focie szkielet tej euphylli wyglada na uszkodzony. 
Przyszła w dobrym stanie pompowała się ładnie od początku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, sith114 said:

Patrząc po focie szkielet tej euphylli wyglada na uszkodzony. 
Przyszła w dobrym stanie pompowała się ładnie od początku? 

Ta Hellfire w ogóle może 1,5cm szkieletu ma. Bardzo mizerną szczepkę mi sprzedano ale coś tam się pompowała.

1900389325_Screenshot2023-08-28at15_49_56.png.548186de09f884cdee036d25af9be6f0.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że różne dzidostwa można sobie przywlec.  

Miałem piękną czerwoną gonioporę, rozrastała się pięknie, a później kupiłem następną z innego źródła, ta druga ani razu się nie napompowała, już w sklepie traciła polipyi, a ta moja stara też przestała się pompować i teraz po 2-3 miesiącach zaczyna tracić polipy. 

tak kończy się kupowanie przez internet, na foto wyglądała całkowicie inaczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek RIP

Już nie będę zarybiał akwarium zostały same koralowce, nic im nie ma pompują się dobrze woda kryształ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, mazmaciek napisał:

tak kończy się kupowanie przez internet

ja praktycznie 90% koralowców kupowałem i dalej kupuję przez neta , chyba że coś w pobliżu jest godne uwagi . Odpukać w nie malowane praktycznie nigdy nie miałem problemów , po zakupie dip itd .

wg. mnie najważniejsze jest źródło zakupu i jak sklep podchodzi do samej wysyłki zwierzaków oraz jak dbają o kondycję .Dlatego śmiem twierdzić że idzie dobrze kupić ale takie szczepki też będą swoje kosztować .

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przytargałeś infekcje bakteryjną, która powoli ubije wszystkie euphylie. Walczyłem z tym samym, poleciało mi z 12 główek (Tiger, HG, 24k, NY, joker...)

https://nano-reef.pl/forums/topic/122016-problem-z-euphylialmi

Edytowane przez jkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Maniekkkkk said:

ja praktycznie 90% koralowców kupowałem i dalej kupuję przez neta , chyba że coś w pobliżu jest godne uwagi . Odpukać w nie malowane praktycznie nigdy nie miałem problemów , po zakupie dip itd .

wg. mnie najważniejsze jest źródło zakupu i jak sklep podchodzi do samej wysyłki zwierzaków oraz jak dbają o kondycję .Dlatego śmiem twierdzić że idzie dobrze kupić ale takie szczepki też będą swoje kosztować .

 

wiesz, to jest dokładnie tak jak mówisz czyli "źródło" lecz na to nie mamy wpływu.
Mi się już zdarzyło dostać błazenka z górnej półki, który w momencie dostawy wyglądał źle i oczywiście odleciał.
I nie mówię o błazenku za 50 pln lecz z 8 razy droższym.
Wyglądało to tak jakby sprzedawca dobrał do zdrowej jakiegoś marnego bo brałem dwa.

Tak samo z koralami. Jedne widać sprzedawca poważnie traktuje klientów a inny chyba pozbywa się gorszych egzemplarzy zwalając poźniej winę na transport.
Dobrze jak jeszcze sprzedawca bez problemu wysyła drugi egzemplarz albo zwraca kase.

Jak ktoś ma możliwość to zdecydowanie lepiej kupować droższe rzeczy na miejscu lecz to nie zawsze jest możliwe bo np nie ma tego co chcemy albo jest 500km od nas.
 

36 minutes ago, jkk said:

Według mnie przytargałeś infekcje bakteryjną, która powoli ubije wszystkie euphylie. Walczyłem z tym samym, poleciało mi z 12 główek (Tiger, HG, 24k, NY, joker...)

https://nano-reef.pl/forums/topic/122016-problem-z-euphylialmi

kurcze nie pocieszasz.
Padły Tobie wszystkie do szkieletu ? czy udało się ustabilizować sytuacje? 

Sądzisz, że wziąć wszystkie i wykąpać w dipe? czy nie stresować lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustabilizować ale ja mam 30+ główek.

Dip nic nie da jak to bakteria. A robiłeś jakieś icp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.