Skocz do zawartości
THORGAL

Radion,Hydra czy może Reef flare?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej  

Przymierzam się do załozenia kostki 60x60x40h.Klasycznie góra sps,ponizej lps no i coś na miękko.Zastanawiam się nad lampą.Pod uwagę brałem:

Radion XR30W G4.

Hydra 64Hd

Reef flare M.

Jeśli ktoś ma podobny wymiar i mógłby jakąś lampkę polecić to chętnie wezmę pod uwagę sugestie.Nie chce mi się już bawić w samoróbki,choć mam i całkiem sobie chwalę.Tym razem chcę jedną,oryginalną dobrą lampę z jednym kablem.

Aha,akwarium będzie miało taki wymiar jak podałem Nie będzie ani wyższe,ani szersze,ani dłuższe;)

Zapraszam chętnych do dyskusji:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy tej wysokości sprawdziłby się Maxspect MJ-L 165 . Sam planuje dokładnie taki wymiar i myślę o tej lampie w wersji blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, michalstdg napisał:

Myślę że przy tej wysokości sprawdziłby się Maxspect MJ-L 165 . Sam planuje dokładnie taki wymiar i myślę o tej lampie w wersji blue

Miałem kiedyś tę lampę i jakoś nie przydała mi do gustu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

Hydra 64 - dobra lampa z ładnym wizualnym swiatlem

Radion g4 - gorsze dla mnie swiatlo dla oka od hydry

Reef flare bym polecił ale dopiero w wersji pro lub pro blue.

Od strony sterowania przez  aplikacje najlepiej wypada reef flare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to radion czy reef flare kazda sie sprawdzi, mam i jedna i druga i jak dla mnie roznicy nie ma kazda ma tam jakis plus i minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hydrach myślałem ale te przepalajace soczewki dają mi do myślenia.Brałem pod uwagę też 2x Kessil a360x(zatęskniłem za blikiem;),ale opinie też różne.Przeglądam póki co,śledzę,czytam Wasze opinie,w końcu coś wybiorę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.05.2023 o 22:23, THORGAL napisał:

Miałem kiedyś tę lampę i jakoś nie przydała mi do gustu;)

Hej. A co Ci w niej nie odpowiadało? Miałeś pierwszą wersję Regular, czy Blue?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,miałem pierwszą wersję.Swiatlo nie przypadło mi do gustu,powiedziałbym że samoróbka którą mam do dziś lepiej się prezentuje niż ww Maxspecty.Ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, THORGAL napisał:

Tak,miałem pierwszą wersję.Swiatlo nie przypadło mi do gustu,powiedziałbym że samoróbka którą mam do dziś lepiej się prezentuje niż ww Maxspecty.Ale to moja opinia.

Określam to światełko jako cukierkowe i też nie byłem fanem tej barwy o fioletowej poświacie. Niemniej jest grono fanów i kilkaset sztuk się sprzedało. Natomiast wersja Blue, gdy tylko zobaczyłem ją to wiedziałem, że to będzie hit i w pierwszym miesiącu sprzedało się ponad 100 sztuk, a lampka dostała nagrodę na świecie produkt roku w kategorii cena do jakości. Tyle mianem ciekawostek :) Jakbyś chciał zobaczyć na testy to daj znać


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 21:24, THORGAL napisał:

O hydrach myślałem ale te przepalajace soczewki dają mi do myślenia.Brałem pod uwagę też 2x Kessil a360x(zatęskniłem za blikiem;),ale opinie też różne.Przeglądam póki co,śledzę,czytam Wasze opinie,w końcu coś wybiorę:)

Tu masz fajny baniak na a360x:

Miałem a160 i a360, refleksy są wspaniałe jesli ktoś lubi. Na pewno gorzej że wzrostem korali, moim zdaniem to lampy pod lps. A może ap700?

Edytowane przez Pauollo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w dyskusji,porady i sugestie.Wybór padł na lampę, której początkowo nie brałem w ogóle pod uwagę.Mianowicie Orphek Atlantic V4 Compact.Sam jestem ciekawy jak to będzie śmigało i wyglądało.Juz niebawem się przekonam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.