Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka miesięcy po przesiadce może czas na jakieś zdjęcie całości. W akwarium mix korali chciaż staram się sukcesywnie odchodzić od większości ekspansywnych miękasów. Sprzętowo to red sea reefer 350, skała to w większości marco rock ok. 45kg,  roller bubble magnus arf m, odpieniacz bubble magnus curve 7, 2  falowniki już leciwe ale bezawaryjne tunze 6045, pompa obiegowa jebao 6500, pompa dozujaca jebao dcp4, sterownik temperatury aqua medic, dolewka aqua trend levelautomatic,   lampa Tmc illumenair v2 + belka chinka 108w. Wszelkie opinie i uwagi mile widziane. Pozdrawiam.

20230608_135635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękasy ładne, nie mój gust, ale ładnie, będę obserwował.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, katani napisał:

Miękasy ładne, nie mój gust, ale ładnie, będę obserwował.

Dzięki, mi w sumie miekasy się podobają mimo że może mniej w nich " prestiżu ". Ale tak szybko rosną do tego większość sie rozsiewa niekontrolowanie, ciężko je pogodzić z innymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Janusz81 napisał:

szybko rosną do tego większość sie rozsiewa niekontrolowanie,

Właśnie dlatego nie wsadzam większości miękasów do mojego akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2023 o 21:38, katani napisał:

Właśnie dlatego nie wsadzam większości miękasów do mojego akwarium.

Teraz też jestem tego samego zdania, ale sam wiesz że na początku cieszy nawet chwast który rośnie. Na głównej skale w zasadzie niema nic poza zoa, no ale mam nadzieję że nie będą zbytnio szkodzić patykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, update po 3 misiacach, staram się pozbyć inwazyjnych miękasów, większości już niema jest problem z zoasami które powoli zaczęły opanowywać glowną skałę. Jak dla mnie nie wyglądają źle ale się martwię że w przyszłości będą drażnić spsy. 

IMG-20230921-WA0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Janusz81 napisał:

Jak dla mnie nie wyglądają źle ale się martwię że w przyszłości będą drażnić spsy. 

Będą, ja wyrwałem wszystkie, tam gdzie odrastały - zaklejałem klejem. Najgorzej, jak np masz już duże kolonie sps a zoasy idą od spodu i nie da się do niech sięgnąć ręką. Lepiej za wczasu na osobne skałki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, katani napisał:

Będą, ja wyrwałem wszystkie, tam gdzie odrastały - zaklejałem klejem. Najgorzej, jak np masz już duże kolonie sps a zoasy idą od spodu i nie da się do niech sięgnąć ręką. Lepiej za wczasu na osobne skałki.

Właśnie najgorzej z zoasami, niemam pomysłu jak sie ich pozbyć ze skały. Skała porowata i nawet zeskrobać niebardzo jest możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zao itp. korale lub wymiana skały i na nowo zasiedlanie koralami ale bez tych .  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie cypraea tigris slimak porcelanowy, zje wszystkie zoa, ale nawet te co bys nie chcial niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AnT napisał:

Zao itp. korale lub wymiana skały i na nowo zasiedlanie koralami ale bez tych .  

Myślałem o wymianie, ale to jest duża sklejona konstrukcja boje się że będą problwmy z ponownym dojrzewaniem.

5 godzin temu, kokomag napisał:

Kup sobie cypraea tigris slimak porcelanowy, zje wszystkie zoa, ale nawet te co bys nie chcial niestety:)

Mam też kilka kolonii zoa premium na piasku ktore mi nie przeszkadzają i nie chciałbym się ich pozbywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka kg skały z miekasami wyleciało w to miejsce aquaforest reef rock i fiji branches. Do tego zmina światła na 2x radion xr15 pro, wieczorowa pora więc już wszystko powoli się kurczy ale myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku.

20231103_185644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o barwę to bardzo, na temat przyrostów sie nie wypowiem bo za krótko, koralowce napompowane bardzo dobrze tak że myślę że z przyrostami też nie bedzie źle. Dokupiłem dyfuzory, jest tak jak opisuje producent tzn. Kolory tak miesza tak że zbiornik wygląda jak pod t5 prawie nie widać blików (dlatego je zdjąłem) według mnie bliki to największa zaleta lamp led.

Godzinę temu, Maniekkkkk napisał:

 zadowolony jesteś z radionów ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, taki mały update odnośnie zbiornika od dłuższego czasu wszystko szło super i nagle niewielkie ogniska dino, pomyślałem żywica( chociaż na tds 002) zmieniłem wrzuciłem zapobiegawczo węgiel a tu z dnia na dzień coraz gorzej. Zaczęły pojawiać się już glony nitkowate woda zaczęła mętnieć coraz bardziej, wszystkie testy ktore robię w domu ok. Brak pomysłów, wysłałem icp, i w końcu pomyślałem o jednej rzeczy która nie była sprawdzona ( rollermat) i bingo, w rollerze masakra jeden wielki śmierdzący glut. Powodem była gąbka ktora zablokowała pływak nie wiadomo nawet jak długo to trwało bo włóknina była wszystko bylo ok nie przyszło mi do glowy sprawdzać, a że stoi w sumpie za odpieniaczem nie bylo widać problemu. Dzisiaj wyczyszczony nowa rolka i działa ale glony jeszcze nie odpuszczają, na razie podmiana i czekam co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sięnawet najlepszym. Będziesz miał lekcję, żeby sprawdzać sprzęt.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katani napisał:

Zdarza sięnawet najlepszym. Będziesz miał lekcję, żeby sprawdzać sprzęt.

Zgadza się, najgorsze było myślenie co jest nie tak, sprawdzone wszystkie opcje a tu jak zwykle rozwiązanie pod nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie nowy icp po wyżej opisanej awarii z rollermatem. Nigdy nie miałem problemu z metalami ciężkimi a tu nagle dość wysoko. Trochę sie spóźniłem z wymianą żywicy ale to mogłaby być przyczyna? Poza tym kh u mnie na małej hance 7.9 tutaj 9.3 to niemiałem takiej różnicy nawet na kropelkowych.

https://aquaforestlab.com/pl/results/JXAD8K3t58766

Edytowane przez Janusz81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod przelazłeś, żelazo podnieś, reszta OK.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Jod przelazłeś, żelazo podnieś, reszta OK.

Nie za dużo tej miedzi? A co do jodu leje teraz 2 ml dziennie zmniejszyc do 1 czy na razie przerwać calkiem dozowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janusz81 napisał:

Nie za dużo tej miedzi?

Miedzi i Cynku - coś Ci musi oddawać

Godzinę temu, Janusz81 napisał:

A co do jodu leje teraz 2 ml dziennie zmniejszyc do 1 czy na razie przerwać calkiem dozowanie?

Ja bym zmniejszył do 1 bo przy braku dozowania szybko możesz mieć niedobory a dwa nie powinno się wykonywać szybkich korekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, chris_ek napisał:

Miedzi i Cynku - coś Ci musi oddawać

Ja bym zmniejszył do 1 bo przy braku dozowania szybko możesz mieć niedobory a dwa nie powinno się wykonywać szybkich korekt.

Dzięki, będę sprawdzał powoli sprzęt chociaż nic mi do głowy nie przychodzi. Jedyne co to magnes od falownika tunze miał  ślady rdzy, może to być to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś byłby w stanie mi pomóc co zastosować zamaist vibrant bo nigdzie nie dostepny teraz, mam taki wysyp glonów jak przy dojrzewaniu niewiem może to wynik tej awarii rollermata parametry jak wyzej w linku ICP wszystko ok. Nawet valonia która była pod kontrolą mitraxa teraz zasypała wszystko. Potrzebuję pilnie coś zrobić bo zaczynają mi cierpieć spsy. Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez Janusz81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Masz wysyp jakich glonów ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JerzyB napisał:

Witam 

Masz wysyp jakich glonów ?

 

 

Wygląda mi to na bryopsis tylko nie za długie takie kłaczki jak wata do 20 mm pokrywa skałę szyby w zasadzie wszędzie i to z dnia na dzień coraz więcej, poza tym valonia też sypnęła jak nigdy.Od początku infekcji nie dozuje niczego poza ballingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.