Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Testy - Mierniki ranking najbardziej upierdliwych.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie testów i mierników na rynku jest cała masa. Nie wszystkie są dokładne, nie wszystkie są proste w wykonaniu. Ale można pogadać które są najbardziej upierdliwe, a które najmniej. Bawiłem się nie tak dawno testem kropelkowym na CA ZOOLEKa, to raczej poległem bo w jego wypadku trzeba zliczać każdą krople i istnieje duże ryzyko pomyłki. Najmniejsze ryzyko błędu dają kolorymetry, które mają przeważnie tylko jeden reagent, ale i tutaj potrafią się trafić upierdliwe wersje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, inmar napisał:

Hanna na NO3,dużo zabawy,na tyle,że wolę zrobić Salifertem.

Mozesz powiedziec co takiego jest nie tak z hanka na no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 testy Hanna i zajmują mi jakieś 15 max żeby zrobić je wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od tego jaki model posiadasz tej hanki? Ja mam hi782, wkladasz probke z woda, wyciagasz dodajesz odczynnik i 7 min pomiar w hance, to powiedzmy 10min test max

Aha mam hanke do kh, po4, no3 

Hanka na kh wynik od reki, po4 test trwa 3 min i no3 jak mowilem 7min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 test 3 minuty + dwie mieszania .

w tej hance wkurza mnie że nie ma powiadomień głosowych, choćby jakieś piknięcie. nie raz było już tak że nie odczytałem wyniku a sprzęt już się wyłączył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hanna NO3, PO4 I MG. NO3 trwa jak pisze kokomag, PO4 cały test trwa jakieś 6 minut wraz z mieszaniem odczynnika. Jeśli chodzi o MG to tam pobierasz próbkę wody i dodajesz jeden odczynnik mieszesz dajesz de Hanny wyciągasz wsypujesz proszek mieszasz 2 minuty I czekasz 3 minuty na wynik także razem jakieś 7 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kokomag napisał:

Moze zacznijmy od tego jaki model posiadasz tej hanki? Ja mam hi782, wkladasz probke z woda, wyciagasz dodajesz odczynnik i 7 min pomiar w hance, to powiedzmy 10min test max

Aha mam hanke do kh, po4, no3 

Hanka na kh wynik od reki, po4 test trwa 3 min i no3 jak mowilem 7min

HI781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam HI782 czyli nowsza wersja HI781 to stara wersja na którą dużo osób narzekało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi 781 jest do niskich zakresów od 0 do 5 ppm z dużą dokładnością +- 0,25 ppm natomiast Hi 782 do dużych zakresów od 0 do 75 ppm z dokładnością +-2ppm , tak wiec raczej nie możemy powiedzieć o starszej i nowszej wersji, bo oznaczają inne wartości.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2023 o 09:16, inmar napisał:

Hanna na NO3,dużo zabawy,na tyle,że wolę zrobić Salifertem.

Nie miałem jej w ręku, ale czytałem że jest upierdliwa :) Wersja HI 782 już jest bardziej polecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.