Skocz do zawartości
banny

Czy tani termometr może wydzielać coś do wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem jakiś czas temu tani termometr (wiem o tym że przekłamuje średnio o 2 stopnie).

Czy ktoś stosował taki termometr i ma wiedzę czy ta końcówka, którą wkłada się do wody może wydzielać jakieś związki do wody? Nie chce za 10 zł załatwić sobie całego akwarium.

https://allegro.pl/oferta/termometr-elektroniczny-rindger-13832469812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, może i będzie korodować. Prostym patentem jest zabezpieczenie końcówki silikonem akwarystycznym, ale zastanawia mnie po co stosować coś co wiemy że nie działa? Skąd będziesz wiedział że akurat teraz przekłamuje w dobrą stronę o 2st? Czy wyświetlane ciągle 25st będzie odpowiadało stałej temperaturze w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dadario napisał:

tak, może i będzie korodować. Prostym patentem jest zabezpieczenie końcówki silikonem akwarystycznym, ale zastanawia mnie po co stosować coś co wiemy że nie działa? Skąd będziesz wiedział że akurat teraz przekłamuje w dobrą stronę o 2st? Czy wyświetlane ciągle 25st będzie odpowiadało stałej temperaturze w zbiorniku?

On po prostu jest źle skalibrowany. Jeżeli wyświetla temperaturę np. 28 stopni to wiem ze jest np -2 realnie, więc wystarczy odjąć. NIe zależy mi na idealnej temperaturze. A coś innego jesteś w stanie polecić nie za miliony?

PS. Coral House (sprzedawca) napisał że można stosować bez problemów i nic nie wydziela.

Edytowane przez banny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta końcówka jest metalowa, czy plastikowa? Ja u siebie taką sondę wsadziłem w koszulkę termokurczliwą i obkurczyłem na obu końcach.

Ja używam STC 1000 do którego mam podłączone wiatraki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

Ta końcówka jest metalowa, czy plastikowa? Ja u siebie taką sondę wsadziłem w koszulkę termokurczliwą i obkurczyłem na obu końcach.

Ja używam STC 1000 do którego mam podłączone wiatraki.

Wydaje mi się że metalowa końcówka dlatego też pytam. Plastik będzie raczej bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to podstawa że nic metalowego w wodzie morskiej.  Nawet tanie plastiki potrafią coś oddac do wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.