Skocz do zawartości
Janusz81

Gąbka czy nie gąbka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś pomoże zidentyfikować, czy to jakiś rodzaj gąbki? Mam duże gąbki ale żółte te czerwonawe pojawiają się w okolicach euphylli. Niemam pewności co to.

20231228_232330.jpg

20231228_232310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka, niezbyt ekspansywna. Trochę jej miałem na kilku etapach dojrzewania, ale z wielu, które zostały, ta znikła jak mrowie syconów.  Nie widzę sensu szukania właściwej nazwy gatunkowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Gąbka, niezbyt ekspansywna. Trochę jej miałem na kilku etapach dojrzewania, ale z wielu, które zostały, ta znikła jak mrowie syconów.  Nie widzę sensu szukania właściwej nazwy gatunkowej .

Nie zależy mi na szukaniu gatunku czy dokladnej nazwy, chcialem sie upewnić że to gąbka. Ten zbiornik ma już 3 lata tak że dojrzewanie dawno za nim, a dopiero teraz się pojawiły. Dzięki 

Edytowane przez Janusz81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mazmaciek napisał:

Mam też takie różowe. U mnie wybiera miejsca z mniejszym ruchem wody 

Walczę jakiś czas z flatworm, które przyniosłem ze sklepu w Rzeszowie. Znowu brałem od nich szczepki i myślałem że znowu jakieś dziadostwo się przyniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed włożeniem koralowca do akwarium wykąpać go w dipie. Tyle tematów, tyle ludzkich łez wylanych bo całe akwaria padały przez pasożyty bo ktoś nie wydipowal szczepki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydipujesz szczepka ale jajka i tak zostaną. pa kilkunastu dniach i tak mamy plagę, straciłem tak goniuopory i euphylie, a teraz sytuacje ratuje mandaryn, ale nie wiem kiedy wrócę do tych gatunków, 

w tym hobby możemy mieć książkowe parametry a na akrach zanik tkanki jak u mnie, kończy się jedna plaga a następna się zaczyna, miałem setki grzybków, teraz zostało 2,  jedna wielka niewiadoma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazmaciek napisał:

oni mają pełną paletę plag :)

Żebyś wiedział, już kilkukrotnie się przekonałem

 

35 minut temu, elespero napisał:

Przed włożeniem koralowca do akwarium wykąpać go w dipie. Tyle tematów, tyle ludzkich łez wylanych bo całe akwaria padały przez pasożyty bo ktoś nie wydipowal szczepki. 

Był dipowany, poza tym już kilka razy od nich coś padło i to po dłuższym czasie a to pasożyt a to jakieś uszkodzenie mechaniczne które wyszło po czasie. Ogólnie jak miałem problemy ze szczepkami to tylko od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wiele koali od nich które żyją i dobrze się mają. 

. Byłem kiedyś w sklepie w Skarżysku, tam dopiero jest syf, po raz pierwszy widziałem Walonię wielkości piłeczki pingpongowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Janusz81 napisał:

Żebyś wiedział, już kilkukrotnie się przekonałem

 

Był dipowany, poza tym już kilka razy od nich coś padło i to po dłuższym czasie a to pasożyt a to jakieś uszkodzenie mechaniczne które wyszło po czasie. Ogólnie jak miałem problemy ze szczepkami to tylko od nich.

Kupujcie od prywatnych albo w dobrych sklepach. 
W Niemczech jest fajny system, jest mnóstwo mini hodowców i jest strona na której się wystawiają. Ceny niższe niż w sklepach a o jakość lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mazmaciek napisał:

A ja mam wiele koali od nich które żyją i dobrze się mają. 

. Byłem kiedyś w sklepie w Skarżysku, tam dopiero jest syf, po raz pierwszy widziałem Walonię wielkości piłeczki pingpongowej 

Jasne że tak, też mam korale od nich które mają się dobrze i żyją, chodziło mi o to że od nich najczęściej były jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, chris_ek napisał:

Trochę poza tematem: czy chodzi o Coralland i czy oni faktycznie się zamykają?

Na razie zamykają, ale podobno od lutego będą dzialać tylko w innej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze.

Jakiś czas temu pytałem na forum w dziale szpital co się dzieje z moim quadri... Pojawiło się takie samo "coś" tuż przy ukwiale. Wtedy też sugerowano mi, że to może być gąbka. Połączyłem fakty...

Ponieważ ukwiał nie chciał się pompować, podałem mu pokarm, a konkretnie Microbe-Lift Coral Food A. Takie granulki... Jedną zjadł. Po 4 dniach chciałem mu podać drugą - tej już nie chciał. Zrzucił z polipów. Zostawiłem bo zbiornik dojrzewał mówię będzie pożywką dla bakterii... Po krótkim czasie porosło to taką samą formą życia jak u Ciebie na zdjęciu - tyle że było białe - ale tkanka identyczna. 

Mam żywy piasek, podejrzewam że stąd ta gąbka... Mam teraz takie 2. Ukwiał odżył i znalazł sobie lepszą miejscówkę w akwa. A dwie gąbki po pokarmie, który podałem dalej siedzą obok siebie dokładnie tam gdzie ukwiał zrzucił pokarm. 

Być może u Ciebie taka sama historia i kawałek pokarmu spadł Ci na podłoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 18:01, mazmaciek napisał:

a kiedy zamykają?? wybieram się po kilka rzeczy fajnie było by zdążyć  

Ma być czynne do lutego, niewiem czy od 1.02 już bedzie zamknięte, w każdym razie styczeń jeszcze czynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś i wyrwałem kilka korali w fajnych cenach, nie mają ustalone do kiedy, zwijają interes, chcą w innym miejscu coś otworzyć ale mniejszego i skupić się na sprzedaży wysyłkowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, moge dolaczyc do dyskusji. Zamawiam ostatnio ze sklepu w Rzeszowie i wlasnie sie zastanawiam co mi los w darze przyniesie xD juz wczoraj dodalam temat w dziale Identyfikacji apropo szczepki od nich… az mi sie wlos zjezyl. Swoja droga mialam taka gabke, o ktora pytal autor postu. Osiadla sie na nodze Euphyllii i zanim ja zauwazylam to koral troche podupadl na zdrowiu. Juz zeskrobana i Euphyllia wraca do zdrowia. 

Edytowane przez Leo-Mia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Leo-Mia napisał:

Hej, moge dolaczyc do dyskusji. Zamawiam ostatnio ze sklepu w Rzeszowie i wlasnie sie zastanawiam co mi los w darze przyniesie xD juz wczoraj dodalam temat w dziale Identyfikacji apropo szczepki od nich… az mi sie wlos zjezyl. Swoja droga mialam taka gabke, o ktora pytal autor postu. Osiadla sie na nodze Euphyllii i zanim ja zauwazylam to koral troche podupadl na zdrowiu. Juz zeskrobana i Euphyllia wraca do zdrowia. 

A nie był to przypadkiem plaziniec? Też przyniosłem od nich płaźińce właśnie ze szczepką euphylli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Janusz81 napisał:

A nie był to przypadkiem plaziniec? Też przyniosłem od nich płaźińce właśnie ze szczepką euphylli. 

Nie napewno nie, poniewaz raz ze Euphyllie mam akurat nie od nich a dwa ze nie bylo na niej wczesniej nic a ja teraz mam plage gabek roznego rodzaju i to co na nia siadlo to najpewniej byla wlasnie pomaranczowa gabka. Miala pelno porow z ktorych wystawaly malutkie pioropusze. Na poczatku myslalam ze to jakies rurowki ale tam nie bylo rzadnych rurek, tylko plaska powierzchnia, ktora obrastala noge w strone glowek az zaczela zlazic tkanka. Wzielam Euphyllie na kapiele i zeskrobalam dziada, teraz widze ze tkanka ladnie zarasta. Rozpisalam sie a teraz mysle czy Ty pytasz o Euphyllie czy o ten post z moja plaga.. xD jesli to jaja plazincow to zaraz bede miala w akwarium apokalipse … :O 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.