Skocz do zawartości
zibi9933

Jaką wybrać pompę która podniesie wodę na 7 m i przy tej wysokości przeleje 15000l na godzinę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje dobrać pompę która zasili zbiornik 2600 l akwarium morskie 

Jeden problem bo mam 2 poziomy 7 m do pokonania plus koła…

czy są na rynku pompy które ogarną temat ….?


witam wszyskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic przewidzianego dla akwarystyki.... Nigdzie w akwarystyce konwencjonalnej gdzie sump znajduje się max 2 m pod głównym zbiornikiem z czymś takim się nie spotkałem. 

Nie wnikam coś tam wymyślił, ale ja bym szukał pompy zanurzeniowej której wirnik jak i obudowę wykonano z tworzywa sztucznego/ceramiki. 

Gdzieś w którymś sklepie akwarystycznym spotkałem się z rozwiązaniem, że do zasilania obiegu na ponad 2k L wody używano zwykłej pompy do brudnej wody którą można kupić w większości sklepów budowlanych. Ale to jest przewidziane większości do "brudnej" wody czyli jest wykonane ze zwykłej stali etc i na pewno nie nadaje się do akwarystyki.... 

Edytowane przez Opelin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj założenia masz wymagające. Są pompy akwarystyczne które to ogarną ale cena ich jest znaczna. Zobacz sobie Abyzz A400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się w tym temacie, ale chodzi mi po głowie pompa do centralnego ogrzewania, tylko ciekawe czy nada się do akwarystyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alcoholik napisał:

Nie znam się w tym temacie, ale chodzi mi po głowie pompa do centralnego ogrzewania, tylko ciekawe czy nada się do akwarystyki

Nie ma szans. W całości wykonana ze stali mosiądzu i aluminium... Nie wróżę sukcesu. Zobacz jaką masz wodę w obiegu grzewczym ;) to się nie nadaje nawet do spłukiwania w toalecie bo zaraz się osad zrobi :bump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod hasłem Reeflo Barracuda/Hammerhead

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Red Dragon® 5 ECO 200 W chodź wodę podnosi max na 6.75, ewentualnie Manta Ray bądź  Tiger Shark.

Edytowane przez Kirzan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Opelin napisał:

Nie ma szans. W całości wykonana ze stali mosiądzu i aluminium... Nie wróżę sukcesu. Zobacz jaką masz wodę w obiegu grzewczym ;) to się nie nadaje nawet do spłukiwania w toalecie bo zaraz się osad zrobi :bump

Ja mam całe centralne w miedzi 100m\2 i nigdy nie miałem zasyfionej wody w obiegu. Nawet sitka przed pompą nie czyszczę bo jest czyste. A właśnie sprawdziłem pompy są wykonywane z tego co napisałeś oraz są też ze stali nierdzewnej

Edytowane przez Alcoholik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po co utrudniać sobie życie , nie lepiej pod akwarium mieć sump. Jeśli chodzi o pompy , to jak było napisane powyżej Abyzz A400 da radę. Co do pomp CO to mam pompę Grundfos z korpusem z plexi ( przeróbka) chodzi przy odpieniaczu już z 3 lata i jest oki.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Po co utrudniać sobie życie , nie lepiej pod akwarium mieć sump. Jeśli chodzi o pompy , to jak było napisane powyżej Abyzz A400 da radę. Co do pomp CO to mam pompę Grundfos z korpusem z plexi ( przeróbka) chodzi przy odpieniaczu już z 3 lata i jest oki.

Pozdrawiam 

 

Pompy do CO w akwarium morski, dziękuję ale nie skorzystam tym bardziej że zbiornik robiony komercyjnie. 
widziałem że pompy abyzz ma Coralhause  tylko nie ma na stanie 


witam wszyskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zibi9933 napisał:

 

Pompy do CO w akwarium morski, dziękuję ale nie skorzystam tym bardziej że zbiornik robiony komercyjnie. 
widziałem że pompy abyzz ma Coralhause  tylko nie ma na stanie 

Nikt nie każe Tobie , może dodam , że firma Deltec robiła pompy na silniku Grundfos .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zibi9933 napisał:

 

Pompy do CO w akwarium morski, dziękuję ale nie skorzystam tym bardziej że zbiornik robiony komercyjnie. 
widziałem że pompy abyzz ma Coralhause  tylko nie ma na stanie 

W temacie napisałeś jaką wybrać pompę, więc ci podpowiadam, ale z tego co widzę na tym forum to jest tak że jak coś nie jest pod morskie to się nie nadaje.

Chcesz komercyjnie pompa do morszczaka abyzz ok 2k, pompą co ok 1k.

Następnym razem zakładając temat napisz że tylko i wyłącznie do akwarium morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Alcoholik napisał:

Następnym razem zakładając temat napisz że tylko i wyłącznie do akwarium morskiego

Napisał, 2600 akwarium morskie.

Pomysły z pompami do CO stosuje się w akwariach słodkowodnych, taka pompa zardzewieje i zatnie się z czasem.

13 godzin temu, zibi9933 napisał:

Witam 

Potrzebuje dobrać pompę która zasili zbiornik 2600 l akwarium morskie 

Jeden problem bo mam 2 poziomy 7 m do pokonania plus koła…

czy są na rynku pompy które ogarną temat ….?

Zibi polecam ci poszukania na forach amerykańskich. U nas mało kto buduje takie zbiorniki, a wśród tych "mało kto" mało kto robi rozwiązanie z siedmioma metrami podnoszenia.

Grawitacja niestety jest bezlitosna i żadna pompa która ma deklarowaną wartość 20000-30000 nie wypompuje realnie 15000 na 7 metrów. A 15000l/h przy akwarium 2600l to żadna rewelacja.

Musisz szukać dużych pomp komercyjnych w amerykańskich sklepach.

https://www.bulkreefsupply.com/reeflo-tiger-shark-4300gph.html?queryID=c4b7b767efb6f8e393ab0258f6434ead&objectID=39&indexName=brs_prod_m2_default_products

Problem, że ta pompa jest na 115volt i 10A, więc na samą pompę potrzebujesz osobną instalację elektryczną.

Możesz napisać do zoo wrocław/łódź, jakich pomp używają, może podpowiedzą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

.

Pomysły z pompami do CO stosuje się w akwariach słodkowodnych, taka pompa zardzewieje i zatnie się z czasem.

 

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Pompy Delteca miały silnik czyli cały środek od Grundfosa . Obudowa wirnika wykonana jest z nierdzewki . Przy jednych i drugich pojawia nalot rdzy , ale nie ma to wpływu na parametry wody. Wiem bo robię ICP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to silnik ma styczność z wodą? Skoro rdzewieje, to jednak nie z nierdzewki. Już miałem szczypce, kleszcze, nóż z nierdzewki, i to była nierdzewka, dopóki nie dotknęła soli morskiej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, katani napisał:

Ale to silnik ma styczność z wodą? Skoro rdzewieje, to jednak nie z nierdzewki. Już miałem szczypce, kleszcze, nóż z nierdzewki, i to była nierdzewka, dopóki nie dotknęła soli morskiej.

Wirnik jest w obudowie z nierdzewki . Rozbierałem oryginalne pompy  Deltec i Grundfos  stąd  moja wiedza. Nie dotyczy to pomp Deltec flow   które mają wirnik z magnesem stałym i są zasilane 24V .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.