Skocz do zawartości
Janusz81

Czystość w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co myślicie o akwariach które prezentowane na różnych grupach tudzież filmikach są absolutnie sterylne, szyby idealnie przezroczyste piasek biały jak nowy. Czy to jest tylko robione do filmu czy zdjęcia? Czy wogule ktoś jest w stanie tak utrzymywać zbiornik? Z doświadczenia wiem że algi wapienne, jakieś od czasu do czasu wysepki glonu czy okrzemkow jednak są widoczne i pozostawiają ślad po sobie mimo zwalczenia. Ja osobiście na żywo nigdy nie widziałem tak czystego akwa. A więc jak to jest wedlug was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wiele z takich super duper akwariów jest przygotowywana wcześniej do filmów. czyszczenie, sprzątanie, odmulanie itd. A kilka dni potem można nagrywać.

Ogólnie akwarium da się utrzymać bez żadnych plag, da się też co tydzień odmulać przy podmiance, więc można utrzymać akwarium w stanie wysokiej czystości. Zależy ile masz czasu i motywacji.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Ja myślę, że wiele z takich super duper akwariów jest przygotowywana wcześniej do filmów. czyszczenie, sprzątanie, odmulanie itd. A kilka dni potem można nagrywać.

Ogólnie akwarium da się utrzymać bez żadnych plag, da się też co tydzień odmulać przy podmiance, więc można utrzymać akwarium w stanie wysokiej czystości. Zależy ile masz czasu i motywacji.

Jak najbardziej ze sprzątaniem w akwarium masz rację można a nawet trzeba, jednak mimo sprzątania dojrzały kilkuletni zbiornik zawsze ma "ślady" życia nawet tego nie do końca pożądanego, przynajmniej te z którymi ja sie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też się zastanawiam dlaczego u mnie woda nie jest tak przezroczysta , jak na niektórych filmikach .

Pozdrawiam 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mazmaciek napisał:

Wiele takich zbiorników jest przygotowana do uwiecznienia tak że są budowane 2 dni przed . Robiona jest sesja i są rozbierane

Też tak myślałem. Z drugiej strony to bardzo zaburza obraz ludziom którzy sie zdecydują na morskie i być może większość myśli że tak powinno zdrowe akwarium wyglądać.

Edytowane przez Janusz81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się nabawić przez to kompleksów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Janusz81 napisał:

Jak najbardziej ze sprzątaniem w akwarium masz rację można a nawet trzeba, jednak mimo sprzątania dojrzały kilkuletni zbiornik zawsze ma "ślady" życia nawet tego nie do końca pożądanego, przynajmniej te z którymi ja sie spotkałem.

No generalnie stary zbiornik łatwo poznać. nie widać podstawek, skałą zarośnięta, są resztki starych szkieletów, ślimaki osiadłe, korale na siebie wchodzą. I są duże kolonie a nie szczepkarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sumpy ;). Ja myślałem ,że mam "czysty". Wszystko sterylne. Jak by tuż po założeniu. Polecam obejrzeć live chata :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 14:15, Tester napisał:

Polecam odcinek Live Chata :https://www.facebook.com/Tropical.Poland/videos/1155664015314374

Wasnie jest o tym

Dzięki za link, ja też na pewno obejrzę. 
Sam nabawiłem się niezłych “kompleksów” przez takie zdjęcia albo filmiki idealnych zbiorników. Długo mi zajęło zanim ogarnąłem, że rafa koralowa tak nie wygląda. Teraz podchodzę do tego bardziej na luzie, nie martwię się jak w wodzie są jakieś drobinki albo na skale lub piasku widać resztki glonów. I zgadzam się z tym co ktoś powiedział, taki przekłamany obraz akwarium morskiego bardzo zniechęca początkujące osoby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 07:53, JerzyB napisał:

Witam

Też się zastanawiam dlaczego u mnie woda nie jest tak przezroczysta , jak na niektórych filmikach .

Pozdrawiam 

Jeśli mogę coś doradzić to wrzuć kostkę napowietrzającą do zbiornika na noc, rano się zdziwisz jaką masz wyklarowana wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Alcoholik napisał:

Jeśli mogę coś doradzić to wrzuć kostkę napowietrzającą do zbiornika na noc, rano się zdziwisz jaką masz wyklarowana wodę

Leję wódę w ilości 50ml na 950l w obiegu .Myślę , że to jest przyczyna. Miałem prawie zerowe fosforany i azotany z 50 bardzo wolno spadały ( teraz 5. 10. )  Podniosłem PO 4 do 0,9 może NO 3 spadnie , a co za tym idzie będę lał mniej wódy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.