Skocz do zawartości
JerzyB

Krewetka Hymenocera Elegans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam coraz więcej Asteroid w akwarium i tu pytanie . Czy krewetka z tematu jest w stanie przetrwać ? Czy może po zjedzeniu padnie. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo dużym akwarium może sięutrzyma. W twoim/moim zje i musi pójść dalej. To piękne zwierzę, ale przechodne. Kupujesz, wyjada, oddajesz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

W bardzo dużym akwarium może sięutrzyma. W twoim/moim zje i musi pójść dalej. To piękne zwierzę, ale przechodne. Kupujesz, wyjada, oddajesz.

Dzięki poczekam jeszcze ,  aż będzie ich jeszcze więcej i tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, katani napisał:

W bardzo dużym akwarium może sięutrzyma. W twoim/moim zje i musi pójść dalej. To piękne zwierzę, ale przechodne. Kupujesz, wyjada, oddajesz.

Katani wiesz, że mam ledwo 100L. U mnie Harlekin jest od 2 miesięcy i ma się dobrze.

Jeden warunek.

Dostarczasz na bieżąco Asterinek. Ja mam zaprzyjaźniony sklep z akwarystyką morską gdzie raz na tydzień podjeżdżam i zbieram z ich systemów Asterinki. Sklep zadowolony, moja krewetka też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 250l Krewetka zyje juz dobry rok ;) w akwarium asteriny dalej występują, tylko czasem jak w sumpie widze pod reką asterine to przerzucam pokarm do góry.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sith114 napisał:

Mam 250l Krewetka zyje juz dobry rok ;) w akwarium asteriny dalej występują, tylko czasem jak w sumpie widze pod reką asterine to przerzucam pokarm do góry.

Dobra informacja , jeszcze nie mam plagi , ale chciałem wiedzieć , czy da radę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sith114 napisał:

Mam 250l Krewetka zyje juz dobry rok ;) w akwarium asteriny dalej występują, tylko czasem jak w sumpie widze pod reką asterine to przerzucam pokarm do góry.

Masz jakąś dziwną krewetkę :P

Miałem plagę, wyjadła najpierw główny, potem komin, potem sumpa po kolei wszystkie komory, znów do głównego i poszła w świat bo nie było czego konsumować ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Masz jakąś dziwną krewetkę :P

Miałem plagę, wyjadła najpierw główny, potem komin, potem sumpa po kolei wszystkie komory, znów do głównego i poszła w świat bo nie było czego konsumować ;)

Biorac ja zylem w przekonaniu ze bedzie musiala trafic dalej a tu zdziwko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik, zbiornikowi nie równy :) być może te rozgwiazdy mają różne temperamenty... przy 800l ja bym spróbował, w sytuacji gdybym miał plagę. W najgorszym razie spróbował podkarmiać mrożonymi pokarmami (widziałem mrożone wężowidła, może by podeszło...).  Podobnie miałem z konikami morskimi, sporo pisano i ich wymaganiach żywieniowych czy problemach. U mnie obecnie pływa 5 szt. z drugiego zakupu (ponad 2 i pół roku), pierwsze dożyły ponad 3 lat. Cały czas aktywne i zdrowe. Mimo że źle karmione i za dużo w baniaku...

Jerzy, masz niebagatelne doświadczenie, przemyśl samemu temat. Może warto spróbować?

 

ps. witam ponownie po długiej nieobecności :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.