Skocz do zawartości
MarcinH

Jaki falownik polecacie o wydajności powyżej 10 000 l??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dodatkowego falownika, gdyż mam wrażenie, że woda w akwarium za mało się porusza. 

Akwarium 160 x 75 x 60 cm do tego obiegówka jebao MDP 10 000 l, skręcona na ok 90 procent i dwa falowniki jebao MLW-30 (13 000 l). Niestety mam wrażenie, że to wszystko jakoś dmucha słabo a wręcz mam wrażenie, że obiegówka robi większy ruch, mimo, że jest skręcona na ok 90 procent. Falowniki fajne, płaskie bardzo mi się podobają ale słyszałem, że przez to, że są płaskie, nie mają takiej wydajności jak zwykłe falowniki w formie kulki. Czy tak faktycznie jest? Planuję dokupić kolejny falownik i zastanawiam się brać zwykły kulkowy czy płaski, pewnie znowu MLW-30 (13 000 l) by pasował do reszty, mimo, ze sa coraz gorzej dostępne? Albo coś innego kupić, w miarę wydajnego? Tylko co i w jakich pieniądzach? Skały nie mam za dużo, więc to nie ona blokuje przepływ,  tym bardziej, że jest w miarę przestrzennie posklejana (wg mnie), więc woda ma gdzie przepływać. Może ktoś coś polecieć, ewentualnie wypowiedzieć się o tych falownikach MLW-30?

Każda uwaga mile widziana.

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś doradzi w sprawie falownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem / mam i serie mlw i mow wg mnie mlw dumuchaja szerszym strumieniem przez co moze wydawac sie slabszy. Na twoim miejscu spróbowałbym MOW 16/22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem juz dużo falowników

teraz dopiero jestem zadowolony po zakupie 2 pomp op4+ octopulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fifek33 napisał:

przerobiłem juz dużo falowników

teraz dopiero jestem zadowolony po zakupie 2 pomp op4+ octopulse

Jak z ich kulturą pracy ?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, fifek33 napisał:

przerobiłem juz dużo falowników

teraz dopiero jestem zadowolony po zakupie 2 pomp op4+ octopulse

Jak często czyścisz ? Nie miałem tych pomp , ale za tą kasę wolę sprawdzone Tunze , których nie słyszę  :)

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

 wolę sprawdzone Tunze , których nie słyszę  :)

Amen, 6125 i problem rozwiązany. Jedyna mała wada, to krótki kabel - 2 metry. Kiedyś musiałem zastosować jakąś przedłużkę bo mi do nominalnego gniazdka w szafce nie stykał. Ale za to pierdyknięcie strumienia wody jak marzenie. Miałem jakieś dwie jebao o podobnym (na papierze) przepływie, wyjąłem starą 6125, powiesiłem na przeciwko, jak włączyłem to te jebao prawie z szyby pospadały. 


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2024 o 11:07, fifek33 napisał:

przerobiłem juz dużo falowników

teraz dopiero jestem zadowolony po zakupie 2 pomp op4+ octopulse

Możesz coś więcej powiedzieć o tych pompach, jak sterownik, ile można max pomp podłączyć, jak gabarytowo wyglądają w zbiorniku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2024 o 18:02, sith114 napisał:

Mialem / mam i serie mlw i mow wg mnie mlw dumuchaja szerszym strumieniem przez co moze wydawac sie slabszy. Na twoim miejscu spróbowałbym MOW 16/22.

Ogólnie jesteś/byłeś zadowolony z tych pomp jebao MLW? Jaki model miałeś i w jakim zbiorniku? Jakoś nie wierzę, że one dają 13 000l, dlatego rozglądam się za czymś innym (w miarę płaskim) bo nie wiem czy dołożenie kolejnej pompy jebao MLW-30 da oczekiwany efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarcinH napisał:

Ogólnie jesteś/byłeś zadowolony z tych pomp jebao MLW? Jaki model miałeś i w jakim zbiorniku? Jakoś nie wierzę, że one dają 13 000l, dlatego rozglądam się za czymś innym (w miarę płaskim) bo nie wiem czy dołożenie kolejnej pompy jebao MLW-30 da oczekiwany efekt. 

Miałem MLW 20 w kostce 60x55x50 zamontowany na środku tylnej szyby fajnie omiatał akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche slychac jak są na 90%, pompy mocne nie ma zbytniego spadku mocy jak w przypadku innych pomp jak się zabrudzą.

Jedyny minus jaki zauwazyłem to słabe magnesy trochę .

plus jeden sterownik obsługuje 2 pompy

proste w czyszczeniu

jest moc w pompach mam 2 szt na akwa 130x58x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fifek33 napisał:

troche slychac jak są na 90%, pompy mocne nie ma zbytniego spadku mocy jak w przypadku innych pomp jak się zabrudzą.

Jedyny minus jaki zauwazyłem to słabe magnesy trochę .

plus jeden sterownik obsługuje 2 pompy

proste w czyszczeniu

jest moc w pompach mam 2 szt na akwa 130x58x50

Na ile procent mocy masz je ustawione? Masz jakiś filmik jak miotają? Sterownik ma możliwość połączenia się po wifi? Z tego co znalazłem są jakby dwa sterowniki jeden bez wyświetlacza i on chyba obsługuje jedną pompę i drugi taki dotykowy z małym wyświetlaczem i on chyba obsługuje dwie pompy i do tego ma wifi. Najtańsze te pompy nie są i teraz sam nie wiem co wybrać czy trzecią jebao MLW-30 czy iść w octopulse albo w tunze? To moje pierwsze akwarium i nie mam żadnego doświadczenia z innymi falownikami i nie wiem czy te jebao, może poprawnie dmucha, tylko ja przez brak doświadczenia mam takie a nie inne odczucia, że są słabe. Czy ktoś kiedyś może porównywał falowniki jebao z innymi firmowymi o podobnej mocy i wydajności i czy zauważył jakąś znaczącą różnicę w wydajności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinH napisał:

Na ile procent mocy masz je ustawione? Masz jakiś filmik jak miotają? Sterownik ma możliwość połączenia się po wifi? Z tego co znalazłem są jakby dwa sterowniki jeden bez wyświetlacza i on chyba obsługuje jedną pompę i drugi taki dotykowy z małym wyświetlaczem i on chyba obsługuje dwie pompy i do tego ma wifi. Najtańsze te pompy nie są i teraz sam nie wiem co wybrać czy trzecią jebao MLW-30 czy iść w octopulse albo w tunze? To moje pierwsze akwarium i nie mam żadnego doświadczenia z innymi falownikami i nie wiem czy te jebao, może poprawnie dmucha, tylko ja przez brak doświadczenia mam takie a nie inne odczucia, że są słabe. Czy ktoś kiedyś może porównywał falowniki jebao z innymi firmowymi o podobnej mocy i wydajności i czy zauważył jakąś znaczącą różnicę w wydajności? 

Sprawdz sobie jebao ale z OW w nazwie nie wiem co tam teraz jest SOW MOW czy jeszcze coś innego ;) Będziesz miał bardziej skupiony strumień niż w MLW to zobaczysz różnice i 16000 albo 22000 l/h zależnie który model wybierzesz 16 czy 22 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa klasyki w postaci tunze? Również ich nie wykluczam ale opinie są różne, w tym, że to już nie to co kiedyś? Cenowo najtaniej też nie wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falowanie na 30%-80%

praca ciagła 40-50% wiecej nie moge włączyc bo piach lata i pralka w akwa.

sterownik z wyswietlaczem LCD , sterowanie 2 pomp z jednego sterownika, wifi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.