Jump to content
AquaDreams

670+ AquaDreams

Recommended Posts

2 godziny temu, AquaDreams napisał:

@tomko - były jakieś objawy przed kryzysem ? Jakie parametry KH, pH i zasolenie masz/miałeś przy Heliofungia ? 
 

Ażebym to ja pamiętał parametry ;) Przez chwilę było dobrze, karmiłem je, cudowałem, skakałem, zparłem się, że niby to taki punkt honoru co by je utrzymać. No i jebn....ło. Któregoś dnia się im pogorszyło, zaczęły marnieć, aż zdechły. W obu przypadkach tak samo. Parametry oczywiście stabilne, inne lpsy zadowolone. Myślę, że te potwory jedynie do utrzymania w akwariach z niefoto, gdzie jest dużo i często jeśli chodzi o żarcie.

Edited by tomko (see edit history)

Nowe 400L

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, tomko napisał:

Ażebym to ja pamiętał parametry ;) Przez chwilę było dobrze, karmiłem je, cudowałem, skakałem, zparłem się, że niby to taki punkt honoru co by je utrzymać. No i jebn....ło. Któregoś dnia się im pogorszyło, zaczęły marnieć, aż zdechły. W obu przypadkach tak samo. Parametry oczywiście stabilne, inne lpsy zadowolone. Myślę, że te potwory jedynie do utrzymania w akwariach z niefoto, gdzie jest dużo i często jeśli chodzi o żarcie.

I może przytrułeś ? 


Jutro nowy dzień. I nowa szansa, żeby znowu coś spi**dolić ... ale tym razem kreatywniej.

„Właściwą funkcją człowieka jest życie, a nie istnienie. Nie będę marnował swoich dni, próbując je przedłużyć. Będę wykorzystywał swój czas”.

. I to by było na tyle.  .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam dwie heliofungie prawie 3 lata, na razie wyglądają ok, poprzednią miałem prawie 4, ale przy przesiadce padła. Raz jedną podratowałem kąpielą w antybiotykach + jodoform + aminokwasy - spadła na nią luźna główka glabry i poparzyła do szkieletu, pozbierała się i ma się dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, AnT napisał:

I może przytrułeś ? 

Mogło tak być. Choć pamiętam, że bardzo je lubiły moje 2 dorodne pomidory, więc może też były zbytnio stresowane.

4 godziny temu, Cheilon napisał:

Ja mam dwie heliofungie prawie 3 lata, na razie wyglądają ok, poprzednią miałem prawie 4, ale przy przesiadce padła. Raz jedną podratowałem kąpielą w antybiotykach + jodoform + aminokwasy - spadła na nią luźna główka glabry i poparzyła do szkieletu, pozbierała się i ma się dobrze.

Jesteś Boss zatem :)

1 godzinę temu, elespero napisał:

Napchał żarcia to zdechła. 

Wiadomix, nadgorliwość nie zawsze  jest dobra:clowning

8 godzin temu, AquaDreams napisał:

@tomko - były jakieś objawy przed kryzysem ? Jakie parametry KH, pH i zasolenie masz/miałeś przy Heliofungia ? 
 

Ale powiem Ci, że coś Ci po niej zostanie! Z ich szkieletów są świetne podstawki pod inne dorodne korale :D Choć najdroższe jakie miałem.


Nowe 400L

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 3.02.2026 o 22:45, tomko napisał:

Mogło tak być. Choć pamiętam, że bardzo je lubiły moje 2 dorodne pomidory, więc może też były zbytnio stresowane.

Jesteś Boss zatem :)

Wiadomix, nadgorliwość nie zawsze  jest dobra:clowning

Ale powiem Ci, że coś Ci po niej zostanie! Z ich szkieletów są świetne podstawki pod inne dorodne korale :D Choć najdroższe jakie miałem.

Ja tak cycloseris karmiłem, to nie żre jak fungia i z heliofungią jest najwidoczniej podobnie. 
Ale jak na razie to na fungiach przystałem, jedną się mnoży ładnie też. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ ta Heliofungia jest przeinna ;) Wczoraj po raz pierwszy zaprezentowała swój otwór gębowy i w sumie nie wiem czy to tak ma być, tak jakby wyrzuciła z siebie takie coś ciemniejszego ... Obecnie ona u mnie jest przytwierdzona do małej podstawy "skalnej", natomiast z tego co widzę zazwyczaj jest umieszczna bezpośrednio na piasku. Trochę się boję już ją przesuwać/przenosić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baniaczek żyje i może przez to, że od 3 miesięcy kompletnie nie mam na niego czasu, to chyba ma się w miarę dobrze.
W jednym miejscy poginęło kilka Euphyli, pewnie coś z cyrkulacją albo światłem tam im nie pasowało, bo te same w innych sektorach mają się dobrze. 
Codziennie karmienie mrożonkami, czasami jakiś suchy podczas wyjazdów. Podmianki raz w tygodniu, prawie automatyczne. Pomiary zrobiłem pierwszy raz od 3 miesięcy ... delikatne odchyłki od "wzorcowych", jakoś się to kręci samo. 
Nawet szyb za bardzo nie czyszczę, życie sobie z tym radzi. Wczoraj do fotek poleciała w ruch szybki czyścik, ale nigdy tak szybko nie było czyste.

Tak to obecnie wygląda: 

IMG_5880.jpg

IMG_6066.jpg


IMG_6044.jpg


IMG_5954.jpg


IMG_5971.jpg

 

Te montipory już sięgnęły lustra wody, podniosłem poziom o 1cm, ale na dniach będzie "przycinka". Na jakiekolwiek zmiany w konstrukcji skał zupełnie nie mam szans obecnie. 

 

Edited by AquaDreams
linki do fotek (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie, brawo ty. 

U mnie acropora green slimer doszłą do powierzchni i robią się płaskie grzybki na tipach przy tafli wody. 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt..  

Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. 

Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. U mnie te zielone acropory też się ładnie wyginają już. Umówmy się, to mój pierwszy baniak, więc planowanie ustawień korali było bez żadnego doświadczenia :)
Ojj wiele rzeczy bym zmienił, a najchętniej (jak zapewne wielu) zrobił cały projekt od nowa :) ale na szczęście nie ma na to szans obecnie. 
Zmieniło mi się też postrzeganie proporcji wymiarów akwarium - dotychczasowe "jamniki" zyskały u mnie poważanie :D ale na całe szczęście ... do jesieni ...  a później się zobaczy. 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.