Skocz do zawartości
Przemek

NanoReef - rzeczy do zrobienia, poprawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o umieszczanie w tym temaxie waszychuwag co do niedziałających funkcji na nano - ale tażke takich, które chcielibyście na naim znaleźć.

Proszę o zwięzłe i konkretne odpowiedzi.

Uwagi będą uwzględniane podczas naszej pracy.

Dziękuje.

Przemysław Cybulski

Administrator


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jesli juz nowe forum, to przystosowane do rozdzielczości 1024, a nie 800px. Sześć lat temu miało to sens, ale teraz statystyki pokazują co innego a pewnie dla nano-reef sa jeszcze wyzsze, i bedzie wiecej miejsca na zdjęcie.

http://www.ranking.pl/index.php?page=Ranks:RanksPage&stat=23|OW

wstawianie linka nie działa(windows xp IE7) wstawiłam raz, ale pomyliłam linka i kolejne wstawiania nie działają-musiałam ręcznie.

zapamietywanie logowania znika w nocy (windows xp IE7)

za duże zdjęcia rozjeżdzaja się w prawo (Opera)

bez zalogowania przy wejściu do xtra profil mamy : Informacja : Błąd (#950)

Wystąpił błąd, zły adres URL? (Opera)

Wcześniej był mozliwość dodawania filmików nie tylko zdjęć -nie moge tego znaleźć?

na razie tyle


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod "operą" też po nocy nie pamięta logowania ...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pod FF pamieta logowanie, wiec to nie kwestia wylacznie przegladarki


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie marzy zeby pojawily sie w końcu sensowne funkcje wyszukiwania na forum. tak jak to jest w innych systemach typu vbulletin czy cos podobnego gdzie nie dosc , ze moge definiowac w jakim zakresie dat ,czy w tematach , czy w tekscie postów, czy tylko posty danego uzytkownika czy po słowie kluczowym czy po całym wyrażeniu etc etc. podobnie w profilu uzytkownika standardem w innych systemach forum jest to , ze moge znalezc wszystkie tematy w ktorych sie wypowiadal wszystkie tematy ktore zapoczatkowal etc etc. tego zasadniczo na nano-reef.pl brakuje, a jest to o tyle istotne, ze wartością tego forum jest zgromadzona wiedza w wypowiedziach akwarystow na przestrzeni kilku lat i dostep do informacji dotyczącej konkretnego zagadnienia jest kluczową sprawą - a ten dostęp do wiedzy rozproszonej w wielu wątkach efektywna funkcja wyszukiwania powinna załatwić.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

u mnie pod FF pamieta logowanie, wiec to nie kwestia wylacznie przegladarki

no tak, tylko jak rozumiem z wypowiedzi wczesniejszych wynika, ze wczesniej dzialalo, a po zmianach na forum przestalo dzialac. wiec nie jest to kwestia tylko przegladarki.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox pamieta non stop :( bezproblemowo od poczatku nowego forum (system XP64)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Działa już opcja pokazywania nieprzeczytanych postów i wątków na forum:

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=ftsearch

Co do uwag w poprzednim wątku że forum nie jest oparte na sprawdzonych rozwiązaniach - takich jak phpBB czy vbiulletin.

Zauważcie prosze, że oba te projekty(jak i sporo innych również fajnych) opartych jest na opensoursowych rozwiązaniach i mają one wielu autorów, testerów - ulegają ciągłym modyfikacjom i poprawkom - sztab ludzi zaangazowanych w te projekty nie rzadko liczy kilkadziesiąt - kilkaset osób, licząc również osoby piszące patche, pluginy etc.

A teraz dla przypomnienia - w czasie gdy startowało nano-reef w/w projekty były na etapie raczkowania lub nie było ich w ogóle - trudno więc tu mówić o tym, ze forum od początku mogło zostać oparte na gotowych rozwiązaniach.

Oczywiście - na tamte czasy nie było źle, jednak z perspektywy czsu i z ilości prób włamań ta modernizacja była niezbędna.

Cały czas wsłuchujemy się w Wasze uwagi i na pewno poszczególne zyczenia/zażalenia będą spełniane/usuwane - niepotrzebne skreślić :(

Co do kwestii czysto informatycznych - widząc po tonie wypowiedzi i samej formie :( w porpzednim wątku udziął w dyskusji wzieło kilku informatyków/osób z IT . Operacje importu danych, czy samej przebudowy struktuy bazy w przypadku gdy sama baza waży ok. 260mb nie należą do najprostszych - i bez bezpośredniego dostępu do serwera i prac na nim samo kopiowanie/bcakupowanie i inne operacje na bazie (jak choćby wyszukiwanie poszczególnych rekordów) są naprawdę bardzo uciążliwe.

W momencie przejscia na nowy silnik utracono posty z dwóch dni - zgadza się.

Ale import danych z jednej do drugiej przy zachowaniu struktury nowej bazy i nie jako zmiany jej w locie - trwał prawie cały dzień - więc utracono by i tak posty które zostałyby napisane w ciągu jednego dnia.

Owszem - forum na czas modernizacji powinno być zamknięte - ale włąśnie dzięki temu ze dostęp do niego ma bardzo dużo osób, pewne niedociągięcia wychwytywane są niemal natychmiast - w innej sytuacji faza testów trwała by kolejne długie dni - co być moze dla jednych byłoby lepsze, a dla innych gorsze rozwiązanie.

Naprawdę proszę o wyrozumiałość - wykonywane przez nas prace są możliwie najlepiej i najstaranniej jak to jest mozliwe (w zakresie naszego czasu, zdolności i wiedzy).

Wskazywanie pewnych nieudolności serwisu i zauważonych wad - jak najbardziej wskazane - pomaga nam usuwać błedy i skupić się na pracy.

Krytykanctwo - choćby to nieopatrznie zrozumiane - chyba nie do końca posuwa jakiekolwiek pracena przód - i poza satysfakcją piszącego niewiele daje. To oczywiscie moja prywatna opinia z którą mozna się nie zgodzić.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego co brakowalo i BRAKUJE temu forum to PORZADNA wyszukiwarka!

Kolory szmery bajery to kosmetyka. Wszyscy odslyamy innych do czytania i szukania w forum ale przeszukiwanie to katorga. Brak najprostszych opcji szukania od przeszukiwania tylko w tytulach poczawszy.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie brakuje - zapraszam do testowania i czekam na uwagi...

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, brakuje :(

np wyszukiwania w wynikach (bardzo często stosowane)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, też się czepiasz.

W takim razie robię wyszukiwarkę taka jak była wczoraj i dziś rano :( skoro tej znwou coś brakuje...

:(

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie ze pojawila sie opcja szukania postow uzytkownika tylko szkoda ze troszke na razie zawodzi ale wierze ze sie to zmieni :(


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie rób :(

fajnie po prostu żeby przy okazji dodać taką możliwość.

teraz najważniejsze to przywrócenie porządku w postach bo nadal się pytam kiedy zrobić pierwszą podmianę :(

a takie zamieszanie nie pomaga nawet jak się dobrze wyszuka to wątek się gubi po jednym poście. :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednio jak sie kliknelo na temat z nieprzeczytanymi postami, to przenosilo do 1-szego nieprzeczytanego posta, a teraz chyba na poczatek topicu - moze drobiazg, ale troche przeszkadza :(


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi z kolei barkuje przycisku aktualizacja ktory byl poprzednio, i oznaczenia jako przeczytane wszystkich nowych postow. to drugie chyba gdzies bylo, ale sie zgubilem :( i nie moge znalezc, albo nie ma tego w nowej wersji ...:(


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, juz znalazlem, ale nie na tym ekranie na ktorym by to bylo potrzebne...:peekaboo


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaziko - a na którym ekranie jest i na którym ekranie powinno być, aby było wygodniej? :(

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mial na mysli ten z wybieraniem nieprzeczytanych postow :(


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie znajduje się na stroie głównej forum, gdzie wylistowane sa wszystkie sekcje

gdzie powinien być aby było wygodniej?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy dostęp do moich fotek mam teraz tylko przez to "ogólne" menu - galeria? Czy może w jakiś sposób można się do tych wstawianych przeze mnie dostać bezpośrednio? Mało to ważne - ale było b. wygodne :(

Poza tym podobało mi się to, że w "poprzednim" forum była spora ilość najświeższych tematów dostępna z pierwszej strony. Teraz jest ich mniej.

A - i chciałem się dopytać, czy muszę teraz od nowa tworzyć swoją sygnaturkę? Po przednią mi zniknęło i nie pamiętam skąd to brałem :(

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum nie zapamiętuje mojego loginu i hasła za każdym razem musze się logować ponownie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.