Skocz do zawartości
Ben_sage

Chrysiptera parasema

Rekomendowane odpowiedzi

Moglby mi ktoś wyjanić jak to jest z tymi ogonkami ?

Tu jest na tych 2 zdjęciach sa parasemy i czemu ta jedna ma taki mizerny blady ogon i czemu taka dluga jest?

Czy ona zmienia ksztalt jak rosnie czy może to samiec lub samica ? Od czego zależy ten kolor ogonka?

http://www.riffaquarium.de/images/PIC00032.jpg

http://homepage1.nifty.com/anemonefish/dam-dol/dam3.jpg

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 zdjeciu sa samce a na 2 samiczki (sa bardziej wydłuzone i duzo wieksze)Płec również wpływa na wybarwienie ogonków, samce maja inensywniejsza barwe i jak kolega powiedział to są 2 rózne gatunki.

Czy ogonek ma dla Ciebie duze znaczenie:D ?

Pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzialem paraseme w galeri mokotów ale za kosmiczną cene bardzo ladna rybka.Wcześniej nie wiedzialem ze taka pierdółka :Satisfied może być tak w miare ladna :D

Co do ogonka jest to bardzo istotne jak dla mnie.Widzialem jakis chyba gatunek parasemy być może samice fakt ze była to actinic bez white ale miala blady ogonek na kilku zdjęciach w internecie tez widzialem juz w normalnym swietle tą rybke i nie bardzo mi sie podobala.Czy ty byś wolał scopas czy flavescenes bo to duza roznica :D

Zamowilem po prostu u znajomego w sklepie 2 parasemy i nie chcialbym aby były jakieś problemy ( nie jasnosci )

W takim razie Chrysiptera parasema 2 samce?? (czy samica + samiec ?)

Dzięki za odpowiedz

parasemaof5.jpg

parasemaof5.f9952c3b99.jpg

Ktoś wlasnie wyslal mi fotke parasemy i prosze. To jest samica? i dlatego taka dluga i kiepsko wybarwiony ogonek?

Roznica jest kolosalna jak na tej pierwszej foto no nie? fajne ma wlosy na żel jak sie jeży :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ześ się przyczepił tego ogonka :D Z gustami sie nie dyskutuje, jak dla mnie samica tez jest piekna ma bardzo ciekawie wybarwione łuski a ze ogonek troszke bledszy w niczym jej to urody nie ujmuje.Nie ładnie oceniac ryby po ogonie:P

Widziałes ta rybke wogole na zywo? jezeli nie to duzy bład.

Jak Ci tak zalezy to sam sobie juz odpowiedziałes, wez 2 samce.:Satisfied


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Czy samica i samiec beda lepsi dla siebie :D czy w przypadku parasemy niema to znaczenia ?

Jak to w praktyce z 2 parasemkami ?

Brakuje mi po prostu punktu glównego i dlatego tak zalezy mi na tym , rybka z zołtym ogonkiem bedzie widoczniejsza w tle , 2 garbiki ladnie dopelnią obsade baniaczka :Satisfied

Gdyby brzydko sie zachowywaly to też wiele bardzo nie strace :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haj Ben, rybka bardzo fajna ale tez bardzo upierdliwa, niesamowicie terytorialna i bojowa, gania wszystko co sie nawinie, zreszta wszystkie garbiki maja takie cechy, wiec przemysl to 2 razy bo pozniej o odlowieniu bandyty zapomnij. moja na szczescie, ups nie powinienem tak pisac ale coz na szczescie wykonczyl lewamisol i nikt za nia w akwarium nie tesknil.pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemo bardzo sie ucieszy napewno bedzie lepsze w obserwacji.

Co do opisu rybki mam spore wątpliwosci ale czytając opinie (parasemy ponoc jedne z lagodniejszych i co do ich charakterku to troszke kwestia szczescia) - jeden narzekał a drugi nie.

Lepiej brać parke czy moga byc 2 samce ?

W sumie lepiej jak beda sie trzepać 2 parasemy niz moje nemo...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam coś takiego: http://www.reefshop.pl/eshop/font-color-016aff-ywe-zwierz-ta_ryby_i-chrysiptera-taupou-i-fiji-blue-devil-damselfish.html , bardzo sympatyczna i mało agresywna,chciałbym dokupić jej towarzystwo, ale sam tez do końca nie wiem co to za gatunek, no bo z opisu wynika że to taupou, a bardziej mi to na jakąś odmianę parasema wygląda :Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już zdecydujesz się na tą Chrispitery to wsadź je do baniaka jako ostatnie, bo w przeciwnym razie będzie niezła wojna jak te się już zaaklimatyzują a ty dodasz coś nowego do zbiornika. Te cholery są bardzo zawadiackie:)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od jakiś 2 miesiecy taka mloda christopere parasema chcialem powiedzieć ze plywa sobie z parką nemo w 112l.

Dokupiłem ją.

Musze powiedzieć że tak rybka wydaje sie bardzo spokojna prawdopodobnie jest to samiec, przy dolnych pletwach wzdluż na koncówkach ma delikatnie ciemny paseczek.Czasem podplywała do nemo ale nie po to by ją zaatakować tylko zeby z nimi popływać ale nemo srednio to lubi zwlaszcza samczyk czasem ją odgoni od siebie w sposob delikatny.

Rybka bardzo ladna zółto- niebieska jest intensywnie wybarwiona 15000k white i blue plus.nie jest to droga rybka ale jestem z niej zadowolony.Wydaje mi sie że jedna z ladniejszych mniejszych rybek.Jest ona widoczna ale czesciej pływa w dolnych partiach akwarium - nie robi szumu jak chromisy i dodaje wiekszej tajemniczosci :) Bardzo fajna fryzurke czasem ma :)

ps.Zadne zdjęcie w internecie nie pokaże nam jak ta rybka naprawde w rzeczywistości wygląda , z początku myslalem ze to jakiś syfek ale jak ją zobaczylem od razu love :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Jak zachowują się w zbiorniku chrysiptera parasema? Pojedyncze sztuki zdarzają się być agresywne do innych rybek. Ja kiedyś taką miałem w starym zbiorniku, co prawda jedną sztukę, ale nie była terrorystą. Korci mnie wsadzić do zbiornika kilka sztuk parasemek. Widziałem że niektórzy forumowicze mieli po kilka sztuk ( chyba Tester). Czy agresywność tych rybek zmniejsza się jak są w grupie? Nie chciałbym stworzyć bandy terrorystów w baniaku 100x50x45.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paraseme dopiero od tygodnia i to co zauważyłem. Terytorialna, pilnuje jednej strefy, przegania pterapogony, nie zwraca uwagi na mandaryny, krewetki i błazny. Ruchliwa trochę jak po LSD :).

post-22184-0-97212100-1391955743_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie parasema, masz C. arnazae

Sory, nie wiem czemu napisałem parasema, autosugestia tematu. Ale temperament nie powinien odbiegać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefighter a gdzie kupiłeś? , myślę czy sobie nie sprawić takiego stada.

W sprzedaży nie widzę zbytnio tej odmiany ale czasem sprzedają pod nazwą parasemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 chryspitery: dwie parasemy i dwie chemicyanea od miesiąca (młode po ok. 4 cm). Wpuszczone jako ostatnie. Ogólnie żywe ładne rybki, czasem się ścigną pomiędzy sobą tj. garbikami (nawet często), czasami (rzadko) poprzeganiają się z innymi rybami. Generalnie jednak innych ryb (pseudoantiasy, decora, magnifica, occelarisy, babki) nie atakują. Przegania je samiec squimpisa (10 cm) i czasami bicolor (10cm) jak go zdenerwują. Ogólnie stwierdzam, że super rybki, kolorowe, żywe i tanie więc jak się wytłuką (odpukać) to tragedii nie będzie. Zamierzam jeszcze dokupić ze dwie parki garbików ale to już w większym litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej temat już raczej nie aktualny planowałem stadko ale po komentarzu ironisty jakoś się zniechęciłem i nie chce ryzykować.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja jednak jestem bardzo zadowolony z tych rybek, bardzo żywe i kolorowe. Parasemy troszke zadziorne i nie wiem czy ich nie wymienię, ale chemicyanea jest już ok. Generalnie planuję nawet więcej garbików i teraz chodzi mi po głowie pomacentrus coelestis, miał ktoś może taką rybkę ? jakieś opinie ?

Po kilkunastu dniach zmieniam zdanie :) chemicyanea zostają, parasem się pozbywam, są jednak zbyt agresywne, będę próbował z ch. springeri. i ch. talboti

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.