Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

:D witam w klubie trochę inaczej zakręconych :D :D

Korale wyglądają na zadowolone i o to chodzi w tym "sporcie". Tuba, Swiftia, Menelle palce lizać. Napisz czy oświetlasz baniak takim światłem jak w stopce? Jeśli tak to jak na światło reaguje u Ciebie Alcyonium?

Pozdrawiam


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za mile slowa

Swiece teraz sama aktynika bo spalila mi sie biala. Cykl 10 godzin dziennie plus niebieskie diody przed i po zgaszeniu swiatla. Czekam na swietlowke Red Sea Maxa 50/50 actynic/10000K nie bedzie juz tak niebiesko.

Hubert jezeli chodzi o Alcyonium to narazie ciezko mi powiedziec jak reaguje na swiatlo. W sklepie kupilem zwiezaka za pol ceny bo lezal z flaczaly i ciezko go bylo nawet zydentyfikowac. Wsadzilem go do akwa w niedziele wieczorem, przez noc sie napompowal rano zaczal wystawiac zolte polipki. wczoraj kiedy wrocilem z pracy byl juz caly ladnie rozwiniety i dostal papu. Bede obserwowal jak reaguje na swiatlo i podam wiecej informacji. Na razie umiescilem go w rogu akwarium zeby ewentualny nadmiar swiatla nie go nie poparzyl.

Tuba to piekielny zarlok kosta mrozonki to tak na jedno danie:googleye chyba zaczne podawac jej dwie. NA razie wszystko wyglada OK nawet Phyllidia varicosa pokazuje rogi

W glowie paln wiekszego akwarium z prawdziwego zdarzenia Gorgolandia ze Skrzydlicami. Oprocz tego cos w stylu niekonwencjonalnym jezeli chodzi prowadzenie akwarium i zuzycie energi. Taki model ekologicznego akwarium: Marin Tank CO2 Low Emission :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czym karmisz tą turbastrea i masz ją tak cały czas otwartą?? Bardzo fajny zbiornik:clapping


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu a co co to za zwierzak?

2683-img_1124.jpg


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz, sflaczałe Alcyonium będziesz oglądał u siebie jeszcze nie raz :D Ten typ tak ma, a pytam o nie bo u mnie reaguje momentalnie na zapalające się światło (chowa polipy) mimo, że świecę tylko 48W na 280 litrów. Piękny koral często mocowany "do góry nogami" :D. Co do karmienia Tuby to nie przesadź z ilością, bo jak dostanie za dużo to zrzuci to co wchłonie.

Życzę wytrwałości :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmie swoją GroTech NutriMarine Instant


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a czym dokarmiasz i co lejesz z plynow do akwarium??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Leoni i Piotr

Turbastrea nie jest caly czas otwarta i wcale do tego nie daze. Ja tez jak zjem to lubie pospac:D, wiec wychodze z zalozenia ze kazdy organizm musi odpoczac . Otwiera sie regularnie co wieczor jak w zegarku, czasami dzien wystawi jakiegos polipka kiedy karmie ryby ,ale generalnie nie mam czasu dla niej przed poludniem. Wieczorem karmie ja jedna kostka mrozonki roznego typu ogolnie dotepnego w handlu. Najszybciej jednak chyba reaguje na mus domowej produkcji z ksiazki "Aquarium Corals" Boremana. Zmielilem kilka swierzych krewetek, zywe malze, dosypalem wysoko proteinowego pokarmu dla narybku i zrobil sie smakowy zapas na kilka miesiecy. Oprocz tego uzywam Marine Snow i rozbeltane brinesrimps. W planach zakup cyclop-eze i jakis aminokwasow. Po dzisiejszym poscie kolegi Hajtaler planuje hodowle fitoplanktonu i zooplanktonu.

Z chemi nie leje nic. Na razie obserwuje poziom NO3 i mysle nad wodka.

Nalot na szybach na ktory czasami nazekamy tez jest siwietnym pokarmem dla niefoto.

Hubert miales racje z flaczeniem, ale nie jestem do konca co bylo powodem u mnie. Mam garbika z ADHD ktory przekopuje i odstawia demolacje w calym tanku. Jego dni jaki niektorywch z bandy krabow sa policzone.

Wracam z pracy, Alcyonium przewrocone i przysypane piachem wiec nie wiem czy byl to nadmiar swiatla przez caly dzien czy niebieski bandyta

@ Dudu

Ten zwierzak to slimak morski. Gatunek Phyllidia Varocosa. Nie dostepny w handlu ze wzgledu na to ze bardzo ciezko go utrzymac przy zyciu w warunkach sztucznych. Zywi sie gabkami i fitoplanktonem. Jest bardzo trujacy nawet dla czlowieka. Na tym forum http://www.seaslugforum.net/showall.cfm?base=phylvari nie daja mu szans w akwarium (kilka tygodni) i stanowczo odradzaja jego posiadanie. Na reeflex ze specjalista pokarmowy! ale widocznie da sie.

Kupilem go z braku wiedzy bo urzekl mnie korolami i cena. Pan przyznal sie ze nie dysponuje zadna wiedza na jego temat wiec jak dac umrzec wsklepie. U mnie jest od 2 stycznia zyje, ale najchetniej wypuscilbym go na refe

2683-img_1096.jpg

2683-img_1116.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu piękny.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mialem okazje ogladac wczoraj ten zbiorniczek na zywo,wszystko super ,korale dokladane stopniowo, zbiornik jest prowadzony wrecz z aptekarska precyzja(karmienie, testy,podmianki)a slimak nagoskrzelny robi duze wrazenie:clapping, mysle ,ze Grzegorz juz zalapal gleboka pasje do akwarii rafowych(jak wiekszosc z nas na forum),pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male przemeblowanie i fotka calosci na LED-ach

2683-calosc.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie wyglada ten zbiornik,az zaladnie:D:D,

gdzie robisz zakupy?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Grzegorz:waving

Niezly start. Wszystkie korale wygladaja super. Mozesz napisac czym planujesz je karmic? Ja radzilbum produkty Fauna Marin dla gorgoni. Jedyny produkt na ktory bym uwazal to ultrapac. On moze powodowac wrost po4 i no3. Napisz czy planujesz stosowac wodke czy zeo? No i wiecej zdjec wklej...

Pozdrowienia :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam weterana:waving Mariusz 621,nie wiem czy Grzegorz sie z Toba juz kontaktowal,ale mamy obaj taki zamiar zmontowac jakies spotkanie z Toba ,Twoje setupy pokazane na ultimate reef com. to naprawde czapka z glow:clapping,chcialbym choc troche dorownac Twojej wiedzy na temat akwarystyki morskiej,pozdrowienia


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mariusz621 :

Napisz czy planujesz stosowac wodke czy zeo? No i wiecej zdjec wklej...

Pozdrowienia :waving

Czasami mysle nad Zeo, ale w pierwszej kolejnosci to ja musze sobie jakis lepszy odpieniacz kupic bo przy takim karmieniu niefoto tunze 9002 nie wyrabia. Mysle nad V2skim tylko nie wiem jakie tam sa pompy (paramery techniczne) i jak z kultura pracy.

Jezeli chodzi Vodka Methode to dziala chyba bardziej na mnie szczegolnie przy sobocie :) bo przy 150 litrach w obiegu doszedlem do 1ml dziennie przez 3 tygodnie a NO3 mam 10 i wiecej. Na piasku chyba pojawia sie dino, ale nie jestem pewein. Moze przesadzilem z KZ amino. Pisze kropla na 100L a ja kropelka rano i na wieczor, efekt super,ale na razie odstawiam wszystko. Regularna podmianka to podstawa a ja spozniam sie kilka dni i juz piasek nie jest bialy.

Jezeli chodzi o wiecej zdjec to jak dorwe lepszy aparat. Dzisaj mysle nad wiekszym akwa i wodeczka dziala :)

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Merriq nas rozpieszcza urzadzila zdjeciowa noc, to moze i ja cos dodam od siebie na lepsze spanie

2683-img_1400.jpg

2683-img_1429.jpg

2683-img_1430.jpg

2683-img_1437.jpg

2683-img_1442.jpg

2683-img_1480.jpg

2683-img_1490.jpg

2683-img_1461.jpg

2683-img_1497.jpg

2683-img_1498.jpg

2683-img_1499.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bedzie przeperowadzka:strutin. Decyzja byla :) szybka i spontaniczna podczas przypadkowej wizyty w skepie. Apetyt rosnie w miare jedzenia

2683-dsc00695.jpg

2683-dsc00696.jpg

2683-dsc00697.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły ten nowy baniaczek :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu

ile na tej scianie masz jeszcze miejsca w prawo?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) do szafki z telewizorem ktorego nikt nie oglada jest jeszcze jakies pol metra,dalej regal z kasiazkami ktorych nikt juz nie czyta. Dalej jest stol,a trzeba mien przy czym zjesc. W sumie jakby sie uparl to baniak by na 6metrow wstawil:playing

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze gdy nastepnym razem bedziesz powiekszal, to nadal mozesz sie przesuwac w prawo. :)

To b. praktyczne i ulatwia przeprowadzke, gdy nowe nie musi stanac w miejscu starego.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac :-)

Generalnie akwarium bez zmian, po gigantycznej pladze dino pare tygodni temu obsada i wyglad zbiornika sie nie zmienil.Wszystkie zwierzaki podrosly, ale Turbastrea poszla na tamten swiat.

Obecnie jestem na etapie planowania i kompletowania sprzetu do nowego akwarium.Wystroj chce zrobic cos w stylu "bonsai reef" i pokombinowac podswietleniem tego diodami

Update napewno bedzie :-)

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko akwarium Szymona,ale i wiele zbiornikow, nawet u nowicjuszy. Jezeli chodzi o pomysly na aranzacje zbiornika to inspiracje mozna czerpac z wielu dziedzin.

CO nas ogranicza??? Wystarczy troche fantazji (trzeba sie wyluzowac :googleye) cierpliwosci no i gotowki. Przeciez skale czy ceramice to obojetnie jak jest ulozona.Wazne zeby zwierzaki mialy dobrze i nasze poczucie estetyki zaspokojone.

Lizard na zdjecia bedziesz musial trochu poczekac bo ja akurat cierpie na nadmiar cierpliwosci :-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.