Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba jakies zdjatka tych cukiereczkow zapodasz??? czy przetrzymasz nas do czasu startu wiekszej banki???.

A i nie zapomnij zabrać aparatu na ta wycieczke by jakąś foto relacje zapodać na forum.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no baa :) aparat juz przygotowany, bateria sie laduje, wyjazd juz jutro.

Jak czasu starczy to cos popstrykam wieczorem, ale wczesniej czy pozniej fotki napewno beda jeszcze z przed przeprowadzki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecywalem tak czynie. Niestety nowa Denndro mimo otwierania polipow jescze niemrawo sie pompuje. Trafila do akwarium prosto z Indonezji. I nie wiem czy byl to dobry pomysl. Szkoda zwierza troche bo w worku wygladal lepiej niz obecnie. Za duzo zmian ostatnio w zbiorniku. Aklimatyzowal ktos korle prosto z dostawy? Jak dlugo dochodza do siebie?

No i jakby tego bylo malo jeszcze ten piekny szkodnik.

2683-p1010088.jpg

2683-copy mini of p1010075.jpg

2683-copy of p1010074 hh).jpg

I nieznanego mi rodzaju oslonica. Mierrig prosze o pomoc:baby

2683-p1010091.jpg

2683-p1010092.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, dendro i osłonica śliczne, szkodnik również śliczny i jak chyba typowy dla dendro bo ma bardzo podobne ubarwienie i cięzko go zobaczyć(gratulacje za dobre oko):). Trzymam kciuki by się ładnie przyjeły i cieszyły oko a co cieszenia oka to co ze zdjeciami z wyprawy do oceanarium a przynajmniej napisz jak było.

ps.Jak postepy z nowym baniaczkiem??? Czy polimery testujesz w starym???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Grzesiu

Nie wiem czy tylko pytasz o osłonnice czy o wszystko, więc dodam od siebie kilka groszy na każdy temat.

Ten ładny ślimaczek wg mnie to Pseudosimnia. Też takiego kiedyś przyłapałam na gorącym uczynku.

Szkodnik pomimo że piękny jest do usunięcia, ponieważ żywi się polipami dendro. A to raczej nie wpływa za dobrze na jej kondycje. Ale zapewne wszystko to wiesz tylko te zdjęcia super chciałes nam pokazac i za to wielkie dzięki:)

Co do dendronepthii jeżeli już mamy chęc wsadzać do zbiornikow dendronepthie jak i inne miekkie niefoto. To im szybciej z dostawy tym lepiej.

Zaaklimatyzuje sie, troszke pomarudzi ale nie bedzie przygłodzona, więc szybciej dojdzie do siebie niż te co tygodniami leża w sklepach.Ogólnie- nie martw sie :)

Osłonnica to Polycarpa aurata. I chyba będzie zmieniać skóre.

Pozdrawiam serdecznie i zycze miłego dnia .. ja niestety niedługo lece na uczelnie. ehh te życie w biegu;(


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

Z identyfikacja pieknego szkodnika nie bylo problemow, szybko go zlokalizowalem na reeflex-sie. Jest bardzo sprytny bo w zaleznosci od polozenia dostosowuje kolor skorki.

Gorzeja natomiast szlo mi z oslonica. Teraz jak juz znam nazwe nie moge sie wprost nadziwic kolorom. Polimery testuje w starym zbiorniku i sam test chyba znacznie opozni przesiadke.

Co myslicie o jakism spotkaniu niefotowcow?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245097 Grzegorz Dyzma : Polimery testuje w starym zbiorniku i sam test chyba znacznie opozni przesiadke.

Co myslicie o jakism spotkaniu niefotowcow?

Czyli przerywamy motywowanie i trzymamy ciuki by polimerów testowanie wyszło pozytywnie dla zbiornika i potem znów zaczynamy motywowanie ze zdwojoną siłą:)

Spotkania to fajna rzecz ale jak znam zycie to mizerne szanse by do takiego doszło. Wiec ja się nie pisze ale trzymam kciuki by wam sie udało.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ jak ma się zbiornik na polimerach??? Jakieś zmiany ???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie cienko:reading

Dopiero dwa tygodnie. Parametry bez zmian, ale wczoraj wieczorem i dzis rano zauwazylem pare optymistycznych reakcji korali. Wczoraj nakarmilem tylko ryby a dzis rano widok jak po standardowym wieczornym karmieniu. Czas czas czas wszystko pokaze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:):googleye.Prześledziłem wątek o polimerach i widze że tam sporo opisujesz swoje obserwacje wiec nie bede Ciebie juz w tym wątku wyptywał o polimerki.

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nudny i natretny ale mobilizacji ciąg dalszy:waving

Coś ruszyło??? wode do wiekszego zbierasz???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ czy ty nie zapomniałeś o tym temacie??? czyżby polinery zawróciły ci w głowie???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, Poloneza czas zaczac:strutin

Do grupy zapalencow dolaczylem 2 lata temu. Moje pierwsze akwarium morskie. Niespelnione marzenie z dziecistwa jak u wielu z Nas. Przerobka po Skalarach, poligon doswiadczalny. Juz po kilku miesiacach od zalania musiala nastapic przerwa i tymczasowa likwidacja ze wzgledu na remont w domu. Ale to rowniez byl dobry okres, duzo czytania, pierwsze weryfikacje, poprawki przy ponownym odpalaniu. No i co najwazniejsze zarazenie sie niefoto. Slowa podziekowania naleza sie wszystkim. Heh pamietam moje pierwsze niepewne posty, to bylo jak chodzenie w ciemnoscich, ale dzieki wielu bardziej i mniej doswiadczonym kolega i ja nabralem troche doswiadczenia. W tym momencie chcialbym jeszcze raz podziekowac Sylwii. Za przetarcie szlakow, inspiracje i pomoc. Bez tego wszystkiego moje piewsze szkielko pewnie z biegeim czasu zostalo by wypchane jakimis SPS-ami. Na forum przyba plci pieknej a sama akwarystyka przez ostatnie dwa lata moim zdaniem wykonala pare odwaznych krokow do przodu.

Na koniec jedene z ostatnich zdjec jeszcze przed era NPbp. Do tego pierwszego szkielka zawsze bede mial szczegolny sentyment. Zwierzaki ktore odeszly na wieczna rafe jak i te ktore przetrwaly moje bledy i nauke.

2683-p1010146.jpg

2683-p1010156.jpg

2683-p1010161.jpg

2683-p1010152.jpg

2683-p1010209.jpg

Ostatnie zdjecie mnie strasznie przygnebia. Mam nadzieje ze nowe szkielko dorowna pierwszemu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny był zbiorniczek, nie ukrywam, że będe tęsknić za tym widokiem.

Ułożenie zwierzaków, skały ehh tego się nie da opisać słowami..

Ostatnia fotka faktycznie smutna ale był początek, jest i koniec.

Ide o zakład, że nowe akwa pobije tamto na głowe. :)

Ja z wielkim sentymentem wspominam swój pierwszy zbiornik 126l z miękasami, grzybkami itp.

Gdy mnie natchnie i przeglądam zdjęcia, zawsze wywołują u mnie uśmiech.

U ciebie będzie zapewne podobnie.Te wspomnienia- pierwsze potyczki,zmartwienia i sukcesy.. świetna sprawa jak się tak sięgnie pamięcią wstecz:)

pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260l plus sump 70l. Skad sie wzielo 400? Moze nastepne jak podloga wytrzyma:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zalane..uff po roku czasu hehe. Przeprowadzke robilem w Wielkanoc pomiedzy jajkiem a kielbasa:D Czarny piach wyglada naprawde czarno nie grafitowo jak czasmi wychodzilo. Nie wiem czy to kwestia piachu czy tez samego oswietlenia z ktorym dalej eksperymentuje. Korale na razie glodne i mocno zestresowane jak i ja przez zanik pracy odpienicza. Na szczescie wszystko sie wyjasnilo z tymi peletami. Wczoraj po przebraniu ziaren momentalnie wrocil do normy wiec zacznie sie wyzerka. Wroce z pracy wrzuce pierwsze zdjecia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogien poszed Fluval Vicenza 260. Poniekad byl to wplyw impulsu w sklepie, ale wszytsko na miejscu przemyslane. Wiem ze zaokraglona szyb malo komu sie podoba ale postaram sie zeby bylo cacy. Od poczatku zalozylem sobie ze akwarium ma sie roznic sie od reszty gruzowisk wiec mam nadzie ze ksztalt z biegiem czasu okaze sie strzalem w dziesiatke.

Niestety czas nie pozwalal mi majsterkowanie, a tutejsi szklarze i "rzemieslnicy" nie pomagaja przy budowie baniakow. Zazwyczaj na proste pytanie bylo o co kaman? ale....

Na dzien dzisiejszy plusy i powody do zadowolenia z tego akwarium.

Akwarium posiada szafke. Fakt ze z plyty ale zrobilem wzmocnienia. W przegrodzie na sump otwornica powywiercalem przeloty na a wtyczki, kable i pozostala instalacje wiec powinno byc OK. Wszytsko estetycznie bez zbednych ceregieli kupna, pozyczania specjalistycznych narzedzi.

Akwarium posiada belke oswietleniowa pod swietlowki typu T5. 2x39W co pod niefoto (do obserwacji) w zupelnosci wystarcza. W belce wbudowany jest timer streujacy oswietleniem. Sama belka jest polozona na gornej ramie akwarium. Przy jakich kolwiek zabiegach nie wymaga on sciagania poniewaz sa dwa luzno polozone otwierane panele. W jednym gotowy juz otwor na zainstalowanie wentylatora, lub automatycznego karmnika. Calosc tworzy bardzo estetyczna, zamknieta obudowe. Czyli tak jak lubie:) bez swiecenia w oczy, po pokoju, ograniczone parowanie i przy dwoch swietlowek nie przegrzewanie wody.

Akwarium posiada dwa otwory z gotowowo zamontowanymi kompletnymi srubunkami. Rury pod kubelek, ale wszytko mozna wykorzystac. Jest to slodkowodne akwarium Plug and Play ale na morskie bardzo latwo przystosowac. Czyli zrzut, rewizja, powrot na zewnatrz za pomoca gumowego weza.

Minusy to

W zestwie grzalka watpliwej jakosci, kubelek fuval 305 (tymczasowo sa w nim pelety) bakterie hagena na start (to sie przydalo, jakis sluchy pokarm tez) i zestaw testow api. Wiekszosc z tych rzeczy przeznaczona do sprzedazy w raz ze swietlowkami POWER GLO z wadomych przyczyn. Wymiary jak na rysunku a rezta to juz niektore fotki do tekstu.

2683-vic260_dimensions.gif

srubynki, pokrywa

2683-p1010222.jpg

2683-p1010225.jpg

2683-p1010333.jpg

2683-panel.jpg

2683-timer.jpg

i szafka

2683-p1010240.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie!!! teraz z jeszcze większą przyjemnością i radością będę śledzić Twój temat!

Grześ, mam pytanie co do piachu, bo faktycznie total black :) czy możesz podać dokładnie jaki to???

Mój "black" taki w zależności od kombinacji świetlówek przechodzi od grafitu do brązu... a na takim "black'u" jak Twój bardzo mi zależy...

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję !

edit:

i jakie świetlówki świecą na tej fotce?

z góry dziękuję :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje dziekuje:kapelusz

Piasek to Tahitian Moon

Oswietlenie to juz prawie osmio miesieczne swietlowki KZ Fiji Purple i Giesemann PowerChrome pure actynic


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Grzesiu za info. tak na szybko przejrzałam, ale u nas nie widzę "tahitiana" ani black'a ani żadnego innego :), na razie więc skazana jestem na grafit.

ps.

cieszę się bardzo na Twoje Nowe Gruzowisko! :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez kominowe i bez pudelkowe, ale sump jest:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, a tak się jeszcze patrzę i patrzę... ta pokrywa nei będzie Ci utrudniać karmienia podopiecznych? na fotkach tak jakby "klapki" trochę ograniczają przestrzeń. ja jak się po łokcie nie zanurzę, to uważam że ekipa głodna :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.