Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Akwarium piękne ;)

Mam pytanie odnoście "Zoa" na gąbce. Czy udaje Ci się to utrzymać przy życiu, widzisz jakiś przyrost ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze kolorek jest i to w dobrej formie.

kurcze zazdroszcze Ci tej swifti, moja wogole sie nie chce porozrastac na boki, takie dwa patyki rosna :/

to zielone to briarerum czy clavularia ?

jak miekasy nps ?

az nie chce mi sie wierzyc ze masz tylko 5-10 no3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo!!! po prostu cudnie!!!

;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytskim za komentarze :kapelusz

@ Natan wielkie dzieki za identyfikacje bo do tej pory myslalem ze to Clavularia, tylko ze tak sobie rosnie i wyglada troszeczke inaczej niz u innych. Ja z identyfikacja to zawsze na bakier, a teraz patrzac na fotki w leksykonie oswiecilo mnie. Jezeli chodzi o Poziom NO3 to moze kwesta wodki,bakterii i odpieniania na mokro jak i sam sposob karmienia. Oprocz tego nie wiem jak inni ale ja wole wylaczyc obieg niz odpieniacz podczas karmienia bo po co ma to syfic wode w calym systemie?

@Guliwer Zoa na gabce spoko, wydaj sie rozrastac, gorzej jednak z kondycja samej gabki. Miejscami pokryla sie glonami w innych zaczyna sie szklic. Mam nadzieje ze uda mi sie to powstrzmac. Zoa na pokarm reaguja bardzo szybko i samo karmienie nie jest trudne ze wzgledu na calkiem spora wielkosc polipow.mam ja calkiem nie dlugo wiec o przyrostach bede mogl cos powiedziec jak pstrykne fotke za miesiac czy dwa.

@Peniek.....wizja lokalna? Bylbym zaszczycony ;) Daj znac troszeczke wczesniej zaklepie dzien, dwa urlopu to moze obadamy jakies oceanarium. Z Greenford Cie odbiore, nie bedzie zadnego problemu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie znajdzie jakas czarna owca :p

1.Czarna owca

2683-czarnuch).jpg

2.Czarna owca z rodzina

2683-czrnuchh).jpg

Ze ja jej wczesniej nie zauwazylem?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh dobre ;] akwa coraz ładniejsze


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Grzechu zakupiłem niedawno te słoneczniki ale u mnie nie ma czarnej owcy tylko trzy brązowe.Ale powiedz mi czym ty karmisz że tak ładnie się rozwijają i ile razy tygodniowo. Pozdrawiam


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje tuby karmie praktycznie co wieczor ale tak jak napisal Natan co drugi dzien jak dostana jest tez beda super sie otwierac. Jedzenie wlasnej roboty sprawdza sie idealnie nie tylko dla "slonecznikow"

Ze za oknem szaro i zimno ponizej troche cieplych makro kolorkow

2683-swiftiaccc.jpg

2683-gabka.jpg

2683-p1000324.jpg

2683-grzyb.jpg

2683-polipmaly.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze:goofy

2683-gorgonia maaaaaakro.jpg

2683-gorgonia makro.jpg

2683-p1000356.jpg

a tu dla gulivera777

2683-polipy gabki.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez z tym wczoraj walczylem.Na niektorych ustawieniach fokusa tak wychodzi. Moze jest tez kwestia oswietlenia. Od tylu z gory korala oswietla KZ fp a z przodu actynika. A ta lodyga skierowana jest ku frontowi.

Aparat raczej dobry, gorzej z umiejetnosciami wlasciciela.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.A mianowicie koral nie byl przestawiany, cyrkulacja tez a od jakiegos czasu polipy z krotszych i grubszych zrobily sie rzadsze i dluzsze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba makro powoli robi sie nalogiem:tongues Taki sobotni obiekt moich westchnien:goofy

2683-p1000398.jpg

2683-p1000397.jpg

2683-d1.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość prezentuje się przepieknie ale zdjecia macro to juz powalaja na kolana:kapelusz.Powodzenia


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ale wyrazy uznania naleza sie Sylwi bo gdyby ni ona to pewnie walczylbym teraz z sps-ami.

Chcialbym zeby wrocila, ona do tego miala reke ja to tylko karmie:baby

Hubert troche nie obecny, ale fajnie ze chociaz Natan rozkreca nowy zbiornik.

Na Ultimatereef jak zalozylem posta i dodalem kilka zdjec to sie chyba poobrazali. Normalnie nie ma z kim pogadac:cry


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie..Hola hola jakie wyrazy uznania..Co ty pleciesz?!

Za rączke Cie nie prowadziłam i nie ja codziennie karmie twoje zwierzaki a wiem jednak jak męcząca bywa ta praca.

Co za tym idzie zasługi należa się tylko i wyłacznie tobie. Nie mam nic wspólnego z przyszłym garbem( coś kiedyś wspominałes) jak i pomarszczonymi od wody dłońmi. I prosze mnie w to nie mieszać :)

Ja jestem, że w ukryciu to już inna bajka. Kiedy tylko chcesz mozesz ze mna pogadać.

Mój skarb już nie istnieje ale to nie znaczy, że nie bedzie o czym.

Zresztą po co ja wam chlopaki, ty i Natan doskonale sobie radzicie.

A co do twojego zbiornika to mi tylko słodzić zostaje cóz więcej?

Patrze podziwiam i przy każdej aktualizacji widok tak szcześliwych zwierzaków rozgrzewa mi serce.

Cóz ci moge powiedzieć, że odwalasz kawał dobrej roboty, napewno to wiesz bo to widać.

Musze wspomnieć też o ułożeniu skały jak i rozmieszczeniu zwierzaków z gustem i smakiem.

I od kąd masz aparat zdjecia wychodza genialne, widać jaka frajde daje ci robienie zdjęc makro.

Moje dendonepthie nigdy nie byly tak okryte polipami jak twoje. Więc daruj ale sama niedługo bede musiala prosic o rady i wskazówki i wsparcie bo wypadłam z obiegu.

Ps czarna owca moją ulubioną, od cioci Sylwi daj jej prosze jeden kawalek artemii więcej. By duuuża i silna rosła:D

Dziękuje za każda miłą myśl i słowa, ktore gdzieniegdzie się na moj temat przeplataja, dzięki temu czuje sie nadal częscią tego kolorowego świata gorgonii i słoneczek.Dziękuje bardzo:*


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia natchnienia i inspiracji sie nie wyprzesz:goofy a to motor do zamilowania.

Chcialem miec morskie od zawsze i kiedy posolilem pierwszy raz chcialem zeby wygladalo troche inaczej niz wiekszosc zbiornikow. Zbiorniki sps owszem podobaja mi sie bardzo, ale ja chcialem cos jak na dzikich fotografiach w atlasach. Tyle ze tam oprocz ladnych zdjec wiedzy praktycznej tam nie znalazlem.

Koniec slodzenia:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna dendro, moja to opór - już drugi tydzień nie chce polipów wystawić, tylko niektóre pootwierała, zastanawiam się czy jej nie połaskotać/pogłaskać palcem w polipy, na skleroneftie to działało i wystawiała polipy po 1-3 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan ja też smyrałam lub delikatnie obmywałam ręką swoje miekkie takie jak Umbellulifera,Scleronephthya i faktycznie dzięki temu szybciej sie otwierały. Najlepiej to działo tuż po zakupie czy po jakimkolwiek innym stresie.

....A tak pół żartem pół serio Natan weż pomyśl co sobie ludzie moga mysleć ze my korale łaskoczemy :) co?:D:bump1

Obawiam się jednak że łaskotanie Dendronephthya jak i jakiekolwiek jej dotykanie nie pomoże przynajmniej tak bylo u mnie.Ja miałam problem żeby dogodzić brązowej dendro.bo tez sie nie otwierala w całości. Kombinowałam dość dlugo.

Jeżeli to chodzi o tą różową ślicznotke co stoji na piasku, może wystarczy ją przestawić.Spróbuj ja przestawić w silnijeszy prąd najlepiej taki odbity od szyby( zobacz jak u mnie brązowa stała bo cięzko mi to wytłumaczyć)Może to cos pomoże. 2 tyg to dużo więc działaj.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ona stoi w mocnym prądzie - wylot z obiegu odbity od ściany :)

stoi już kilka dni, otwiera polipy ale bardzo powoli, chyba przez to ze ma je zamknięte pompuje się jakby troszkę mniej, dlatego muszę ja troszkę pogłaskać, bo już wyczerpałem zasób moich trików - czyli mocny prąd; wyłączenie cyrkulacji i rozpylenie wokół niej chmury jedzenia, zarówno mrożonek jak i FM; wiec pozostaje głaskanie :/

a jest zbyt piękna by miała zejść.

ewentualnie prąd może być troszkę za duży, bo nie stoi pionowo tylko wygina się 'z prądem' pod kątem 35-35*

...

co do głaskania to pamiętam nasz pierwsza rozmowę jak Ci pisałem, ze głaszcze gorgonie i się zastanawiałem czy mnie nie weźmiesz za jakiegoś koralofila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taki odbity prąd własnie najlepiej u mnie lubiły.

To ja już nie wiem. W takim razie pozostaje cierpliowośc i czas.. jak w wiekszości przypadków.;/

A jeszcze coś- Stosujesz może Fauna Marin - Ultra Min D? jeśli nie to sprobuj. Ja nie mogłam sie nadziwić jak po nim dendro się pompowały robiły się sztywne i niesamowicie się wyciągały.

Koralofil :D jak to brzmi:D:D

Sama mam odchyły więc co byś mi nie powiedział zwiazanego z koralami,juz nic mnie nie zdzwiwi:D Wszystko dobre jeśli na zwierzaki działa:) W tym szaleństwie jest metoda!!!:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie tu wypisujecie:bump1 Smyrania i inne techniki, nie wiedizalem ze dendro maja punkt G:clowning

Natan konecznie daj znac prosze jakie efekty jak zakupisz to papu. Nigdy nie uzywalem nic z tej firmy nie uzywalem ale chyba czaas cos poczytac i poeksperymetowac.

Jakich produktow uzywasz obecnie z grupy FM?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.