Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec z lapami w wodzie, koniec z garbem. Teraz zakladam na strzykawe ciuniutka rurke dlugosci jakies 40cm. (z balonikow) Minimalnie za krotkie,ale koncepcja dobra, musze tylko poszukac czegos dluzszego.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, widze że się ruszyło :).

Czy do karmienia nie lepiej kupić pipete KENTA, jak dla mnie bardzo ułatwia karmienie a do kupienia chyba we wszystkich sklepach.

ps.pienidło od Rafała jest,bedzie czy zmiana planów?????


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Robercik:)

Mialem w reku ten karmnik. Fajna sprawa bo teleskopowy, ale zle mi sie z tego karmilo. Zle mi sie dozuje z gruszki bo mieka i raz zazsie wode albo za duzo poleci. Cos mam z recami:D Ze strzykawy jakos lepiej mi sie dozuje. Jezeli chodzi o pienidlo to rozmowy na osi Londyn-Szamotuly trwaja. Pienidlo bedzie. Na razie musze zmienic podejscie do akwarystylki bo dzis rano wylowilem kolejnego trupa:( Stracilem wyczucie, bardziej skupialem sie na sprawach technicznych niz na wymaganaich zwierzat.

Te bakterie z biopelet sa mi bardzo podejrzane albo ten piach cos mi nie pasi.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......ciag dalszy

z racji ze Aqua Maniac zaczal temat o winie dzis wstawie tylko fotki a ewentualny komentarz zrobi sie jutro albo w niedzile jak podolam:help1

przygotowanie OIOM-u

2683-p1010194.jpg

2683-p1010231.jpg

Tytan w akcji

2683-p1010238.jpg

Solenie-kocham ten moment i kolor

2683-p1010234.jpg

Pierwsze fotki

2683-p1010251.jpg

2683-p1010254.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli kończę temat wina na dzisiaj, ale z komentarzem nie będę czekał do jutra...

Zapowiada się kozacko. :)

Czarny piach, ułożenie skały... PO PROSTU KLASA!

A jak jeszcze dojdą te cudne korale NP... ojojoj...

Czasem żałuję, że nie mam tyle samozaparcia żeby zrobić baniak NP... Może kiedyś...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tą chwile ustawienie skały za***iste :):) ale czy nie za bardzo ogranicza ilość miejsca dla korali?, wyjdzie w praniu .

Czarny piach do mnie nie przemawia choć ty masz ten rodzaj którego nie widziałem na zywo wiec być może wyglada dobrze a korale bedą pieknie kontrastować.

Mam nadzieje że niedługo kolejne fotki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, chyba wiem po co ten nawis:) Powiedz jak to umocowałeś że stoi w tej pozycji?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz powiedz mi na co mocowałeś te skałki bo wyglądają obłędnie. Ja chyba będę musiał pozbyć się kilku ryb bo już tylko je obwiniam za słabą kondycje Tubastrei i może od razu też coś pokombinuję bo bez wyjęcia skały się raczej nie obędzie.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca dal korali starczy, a jak nie to sie postawi wiekszy baniak:D Co do koloru piachu jednym moze sie podobec innym nie. Gdyby wygladal jak grafit niekupilbym i zostal przy bialym. Ale szalu tez nie ma. Widac kazda najmniejsza drobinke ze skaly. W koncu widac ile w piachu zyje malych wezowidel, robali innych stworzen.

Samej skaly jest 20 kilo. W mniejszym akwarium polowa siedziala w sumpie. Zanim jeszcze weszly Bio pelety jako polepszenie filtracji mial stanowic bloczek Reefresh2o. Dzialanie jak DSB, ale znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze przy wymianie. Teraz weszly pelety i tak sie zastanawiam czy go zostawic czy nie. Napewno dokupie zywej skaly. Mimo ze mnie denerwowala bo zbieral sie pod nia detytrus planuje wrzucic pare kilo w ramach odsiwezania. Co kolwiek nowego wchodzi na rynek zawsze w zyw askale bede wierzyl najmocniej. Naturalne szczepy bakteri, nowe organizmy itd.

Jezeli chodzi o ulozenie skaly to pomyslow bylo wiele. Ciezko jednak pogodzic aranzacje z cyrkulacja. Warunekiem pierwszym bylo to ze sprzet ma byc zupelnie nie widoczny. Pompy grzalka, podswietlenie. Druga wazniejsza sprawa bylo stworzenie odpowiedniego kierunku sily pradu co by korala bylo dobrze. Trzecie to walka z detrytusem. Ilosc skaly w zbiorniku glownym staralem ograniczyc do minimum. Zbiornik na bokach waski i jak na morski dosyc wysoki przy tych 260 litrach.

Pozostalo tylko budowanie do gory. Odpuscilem sobie komin bo za duzo miejsca by zajmowal, pudelka z malego akwa juz nie dalo sie uzyc ze wzgledu na stale zamocowana rame obudowy oswietlenia. Ona wlasnie pomogla w aranzacji. Luk po lewej zmontowany na plastikowych rurkach, nawis po prawej w wiekszosci wisi. Jest oczywiscie podparty od dolu zeby szyba nie prysla pod ciezarem, ale w wiekszosci wszystko montowane na opaskach tak zeby ich nie bylo widac i podczepiane. Powstale dziury po zmontowaniu duzych kawalkow skaly pozapychane malymi jak puzle co by sprawialo wrazenie jednolitej bryly. Jest Ispiracja byly filmy, zdjecia. Szczeliny, jaskinie, nawisy i wino.Powiem szczerze co ja wychlalem butelek to wstyd. Ale muzyka i cisza w domu tez robi swoje. Niektore dni do trzeciej nad ranem i juz po 6tej do pracy ale chyba oplacalo sie.

Jezeli chodzi juz o samo grupowanie korali to juz zalezy czy zwierzaka bedzie pasowac. Luk to tak jak Natan prorokuje. Tuby kilku rodzajow w kontrascie z niebieska gabka i gdzies dole zielone grzybki. Prawa strona to decyzja jeszcze nie podjeta. Dendro, gorgonie, ale nie kazdy koral dobrze sie czuje do gory nogami. Cyrkulacja zadecyduje co gdzie pojdzie. Dla ulatwienia sobie zycia w najblizszym czasie planuje poprzyklejanie roznej wielkosci muszli ze scolop-ow jako polki na korale. Bede swobodnie mogl przestawiac korale jak cos ktoremus nie spasuje, albo mi znudzi sie wystroj. Na jednym ze zdjec ze srubunkami jest widoczna dzura. Tam beda diody do podswietlenia tego od spodu co by ladnie wszytko sie prezentowalo a ryby czyly sie jak na parkiecie w nocnym klubie:D

Do zrobienia jest jeszcze duzo, ale z jednej strony Robert zaczal mnie ganiac z drugiej moja Lepsza Polowa wiec zaczalem cos dubac. Wiecej zdjec jak i kolejna czesc opwiesci jutro bo niestety przy sobocie dymam w robocie:D

Za mobilizacje i komentarze wszystkim bardzo dziekuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a kiedy fotki z obasadą w zbiorniczku???

Wracajac do karmienia pipetą czy miałeś w zdemontowaną końcówke????bo z nią faktycznie ciezki jest wyczuć ilość i siłe z jaka podajemy jedzonko.

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...akwa niefoto.. z racji malego oswietlenia, są strasznie strasznie ciemne... a tu jeszcze na czarnym piasku... no czekam na reszte obsady i zdjecia CAŁEGO baniak po przeniesieniu... i szczerze, mam nadzieje że twoja wizja tego mrocznego akwarium, będzie większa, niż mój sceptycycm co do tego! i jak wszyscy, trzymam kciuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie bo wstyd straszny:shocking


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe akwarium ma sie dobrze tylko korale mam nie poukladane, szyby niewyczyszczone wiec gdzie takie zdjecia robic i ludziom pokazywac to jak czestowanie gosci ciepla wodka. Sump moge pokazac bo odpieniacz to najcichsza rakieta na ktora warto bylo tyle czekac. Z tego miejsca chcialbym jeszcze raz podziekowac osobie o pseudonimie artystycznym Skiba i Nowemu_zarazonemu za piewszy Polski stozek. Zrobie porzadki, to obiecuje ze cos tam popstrykam i pokaze.

2683-p1010499.jpg2683-p1010531.jpg

PS nie chce sie bardziej denerwac bo juz pozno jedne zdjecia ida, inne nie mimo ze rozszerzenie jpg i wszystko mniejsze niz 160 kb


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274799 Grzegorz Dyzma :

...

PS nie chce sie bardziej denerwac bo juz pozno jedne zdjecia ida, inne nie mimo ze rozszerzenie jpg i wszystko mniejsze niz 160 kb

Grzesiu, a czy w nazwach zdjęć nie ma polskich znaków? lub kropek czy podkreśleń? Bo wtedy u mnie zdjęcia też nie wchodzą.

i wklejaj te fotki "góry" bo doczekać się nie mogę :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jeszcze sie pochwali co wyszlo mu z tych stozkow:)??

No i czekamy na fotki baniaka:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje ogladac ten stozek,jak przyjechal do UK,wielkosc i wykonanie rakieta,mysle,ze spokojnie pociagnie zbiornik do 1000 litrow,bardzo dobra robota Nowego i Skiby


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te fotki ja się pytam ;) ??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane, popstrykalem troche, ale od wczoraj walcze z wrzuceniem zdjec na NR.

Udalo sie 5 reszta opisana ze rozmiar lub rozszerzenie niedozwolone.

2683-p1020395.jpg

2683-p1020380.jpg

2683-p1010639.jpg

2683-p1010658.jpg

2683-p1010666.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie fotki nie chca sie zaladowac, nazwa, wielkoscia, czy rozszerzeniem nie roznia sie niczym od powyzszych. Wszystko wyglada zupelnie nie zrozumiale. Nigdy nie mialem problemu wrzucaniem fotek. Nawet nie wiem jaki limit pozostal mi do wykorzystania. Parace modernizacyjne trwaja i trwaja.

Jezeli chodzi o pokazanie calosci to dopoki akwarium nie bedzie wygladalo jak bym chcial calosci nie bedzie. Na razie jeszcze mi sie nie podoba:D i jeszcze duzo jest do zrobienia jezeli chodzi i fitracje i aranzacje. Wszytko idzie w dobrym kierunku chociaz czasami poprostu brakuje mi czasu. Najbardziej zachwycony jestem zyciem ktore po 2latach zaczelowyrastac ze skaly jak np ten zielony malz. W innym miejscach pojawily sie 2 brazowe. Oprocz tego gabki, rozowe, czarne, zolte, rozowe.

Porobilem zdjecia za pomoca nano skopu, ale poki co nie mam jak pokazac


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.