Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Z sypkich mam:

Aquarium Systems - PhytoPlan

FM - Min F

FM- Seafan

Preis - Coral Vitalizer

Karmie miksem 1-2 razy na tydzien, bardzo fajnie gorgonie na to reagują, wyciągają polipy, grubieją im 'pnie'

...

jak na razie głaskanie nie przyniosło efektów, dziś rozpylę na nią chmurę z powyższych preparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głaskanie nie przynioslo efektów ale nie powinno sie tego robic przy dendro - tak sobie to poukładałem w głowie - dendro ma szkielet a sclero nie ma... przy dendro polipy 'rosna' na takich jakby pałeczkach i tak sobie na chlopski rozum pomyslalem ze jest nimi transportowany pokarm, czy tam skladniki odzywcze z pokarmu do srodka korala, a wiec dotykanie ich moze skutkowac oderwaniem sie polipów, badz ich oslabieniem i faktycznie kilka polipow niestety polecialo po, chociaz delikatnym, zabiegu głaskania.

sclero natomiast przesmyrałem palcem, odpadla stara tkanaka i juz widac polipy i je.

dendro jak na razie powoli schodzi, jest coraz mniej sztywna, wystawia tylko 10% polipów, generalnie chu chu mnie strzela jak na to patrze... jeśli zejdzie to pójdę do tego sklepu i zażądam zwrotu kasy bo to już nie pierwszy raz coś z tamtąd mi schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan a ile wylatuje Ci z tego obiegu? Moze zapodaj jakas pompke cyrkulacyjna z boku, juz bez odbijania strumienia.

Na ile wylaczasz odpieniacz przy karmieniu? reaguje choc troche pompowaniem?

Ja u siebie zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Dendro najwieksze erekcje ma po zgaszeniu swiatla.

Wiem co czujesz, czlowiek kombinuje jak moze i nic. Patrzy na zwierzaka i ta bezrdanosc.

U mnie np Sclero dwa centumetry od siebie jedna napompowana a druga skarpeta i tak na zmiane i badz tu madry co im nie pasi. Cyrkulacja nepweno to nie jest.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobiegu dmucha fest 3000 l/h na małym locline wiec ładnie daje dodatkowo z gory dmucha jeszcze koralia 3, odpieniacza nie wyłaczam wogole, karmienie wyglada tak:

wylaczam obieg i cyrkulacje, aplikuje zarcie strzykawka bezposrednio na korale - zdechlaki, po kilku minutach wlaczam cyrkulacje i po jakichs 20 minutach obieg.

ona sie pompuje, tylko ze nie chce otworzyc polipow i to jest problem.

no3 na poziomie 10, wiec spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie tak:........i inaczej sie nie da bo praca

Zaraz po popowrocie 15:30-16:00 wylaczam obieg i najpierw karmie rybcie.

Jest to dla nich pierwszy posilek kazdego dnia i na start jest to suchy pokarm czasami moczony w czosnku. Ja w miedzy czasie otwieram browara i rozmarazam skladniki na zupe. Cyrkulacja sobie hula jak zazwyczaj.

Po jakis 10-15 minutach kiedy "zdechlaki" zaczynaja reagowac wylaczam pompy i zapodaje papu tylko tym co zareagowaly na karmienie ryb. Jest to zupa przyzadzona na 100ml fitoplanktonu zawierajaca jaja kraba, cyklop, rotifers i co drugi dzien krople aminokwasow KZ i do pelnionego woda z akwarium 150ml sloika. Rozpylam i koncze browara.

Mija jakies kolejne 15 minut uruchamiam pompy cyrkulacyjne na jakies pol godziny. Wszystko zaczyna sie mieszac ryby zaczynaja miec obiad. Miekie i Turby reaguja pierwsze potem gorgonie.

Po tym czasie jest juz wszystko otwarte, ponownie wylaczam pompy i wtedy juz zaciagajac strzykawka z dna sloika gdzie cala drobnica opadla zaczynam karmienie kazdej galazki z osobna. Trwa to zazwyczaj jakies 15-20 minut po czym ponownie wlaczam pompy. Po jakies godzinie kiedy woda robi sie krysztal wlaczam obieg na chwilke by odswezyc troche wode w glownym i wyrownac temperature bo zawsze w troszeczke spada.

I znowu wylaczam obieg, wylaczam cyrkulacje i drugie danie. Wtedy mieszam mysis w calkowice w rozpuszconej do metnej zawiesiny z kostki pokarmu wlasnej roboty. Rozpylam nad kazda galazka po jakim czasie wlaczam cyrkulacje i czakam do pelnej klarownoec wody. Wlaczam obieg znowu doslownie na dwie minuty poczym nastepuje ostatnia faza karmienie moich slonecznikow. Trwa to wszytsko od 4 do 6 godzin odpieniacz pracuje w sumpie ale obieg uruchamiany jest doslownie na minuty. Pelne odpalenie obiegu nastepuje okolo godziny 22-23. I dokladnie tak samo praktycznie dzien w dzien :Dozingoff

Taki urok niefoto:strutin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to pojechales z opisem :)

jak znajde chwilke to i ja u siebie cos skrobne na temat karmienia.

generalnie wlasnie do domu na weekend pojechalem i zostawilem mojej dziewczynie kartke a4 z opisem co-kiedy-ile-gdzie-jak zapisana w calosci od gory do dolu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem moje Trzy Kolory, garbik to juz przesadnie rypie po oczach. Generalnie ryba ciezko zrobic dobre zdjecie:banghead

2683-lemonr.jpg

2683-angelr800.jpg

2683-garbikr.jpg

I troche makro

2683-brarerum.jpg

2683-gabkar).jpg

2683-zielono.jpg

2683-gabkarrrrr.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrr to co morskie tygryski lubią najbardziej;) suuper fotki.

Fakt czasami trudno zrobić dobre zdjęcia ale cierpliwośc jak widać się opłacała bo ładnie rybcie pozowały.:waving

Na garbiki niestety nie moge patrzeć z osobistych pobudek- ciągła wojna z parasemą. Ona mnie nie cierpi i z wzajemnością..

Ale o fotki lori jak i flavissima błagam o więcej.

A tak ogólnie jak i ze szczegółami napisz coś prosze o flavissima jak się zachowuje jak temperament, skubie korale?


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki pierwsza liga :waving pochwal się czym robione ???.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd Fotki calosci kilka postow wyzej. Nic sie wiele nie zmienilo oprocz nowej gabki i kilku wypatrzonych maluchow z ktorych jestem bardzo zadowolony. Fotki wkleje po poludniu.

Jezeli chodzi o aparat to szalu nie ma, aczkolwiek jestem bardzo zadowolony. Panasonic LUMIX FZ38. Podobno to jeden z najlepszych kompaktow na rynku, ale za bardzo sie na tym nie znam. Lekki, poreczny, nagrywanie filmow w HD, pstryka fajnie nie tylko akwarium.

A jezeli chodzi o mojego Lemona to nie wyobrazam sobie akwarium bez niego. Cale szczescie ze akwarium male bo pewnie mialbym zoltka.

Bardzo ze tak powem kulturalna i towarzyska ryba. Fakt ze pogoni czasami garbika ale jemu to wogole nalezy sie manto.

Plywa po calej dlugosci akwarium bez pospiechu czy naglych zrywow.Czasami z drugim angelem urzadzaja sobie zawody kto ma ladniejsze pletwy, ale bardziej wyglada to na zabawe niz agresje po czym zaczyna sie zabawa w chowanego. Przesmiesznie to wyglada. Zazwczaj unika otwartej gornej warstwy toni wodnej.

Je wszystko, dokarmiam tez specjalnym pokarmem dla angeli.

Poki co za polipy sie nie bierze, moze czasmi gdziec cos dziobnie tak jakby chcial sprowac ale wybaczam mu za jego podbite oczy. W wiekszym akwarium planuje dolozyc mu kolegow z tej samej rodziny, ale zobaczymy jak to bedzie z zawieraniem przyjazni.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od jakiegoś czasu słysze o przesiadce do wiekszego baniaczka i tylko jedno pytanie KIEDY!!! Wiadomo ze wieksze to wieksze koszta w utrzymaniu ale za to jak mozna obsade zwiekszyc:strutin


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie Robert ktore slysze co najmniej raz w tygodniu od mojej Pani. Za jakis czas bedzie juz chyba rok jak akwa stoi puste:baby

Czekam na pienidlo od Skiby. Bedzie to konstrukcja na stozku od Mateusza.

Akwarium 260L skala z obecnego akwa 20KG i nie bede juz dokladal bo niehcce zawalc akwarium. Sump mam tylko 70L. Jako wspomaganie filtracji zaloze cos co dziala bardzo podobnie jak DSB tyle ze to nie piasek ani zaden denitrator. Zastanawiam sie rowniez tez refugium ze Spaghetti i specjalnym rodzajem gabek.

Planowane oswietlenie to 2x niebieskie LED z RS, tradycyjna jedna T5 KZ fiji i jako dodatek do zabawy w kolory i jako oswietlenie nocnenocne listwy RGB podobne jakie robi Philips tyle ze z opcja ustawiania wlasnej barwy i pelne sterowanie z pilota:bump1

Jezeli chodzio wystroj to czarny piach Taitian Moon skala w stylu troche podobnie jak tutaj 2683-2uzauj5.jpg

z delikatnym podswietleniem od spodu. Jezeli chodzi o koszty to zmian wiekszych nie bedzie. Mimo systemu dwa razy wiekszego i tak male wydatki na prad beda jeszcze obciete. Zabawa miernikem energii naprawde duzo daje. Fito i inne papu robie sam wiec kasiorki na zwierzaki powinno starczyc:strutin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorz jak to czytam to plan i wszystko co zaplanowane wyglada na przemyslane nie raz nie dwa i jesli to wypali to bedzie super ale jak to z planami róznie bywa i juz mi sie wydaje ze w jeden punkt zmieni się "Akwarium 260L skala z obecnego akwa 20KG i nie bede juz dokladal bo niehcce zawalc akwarium." na mój gust i moje małe ale zawsze jakieś doświadczenie to skały przybedzie bo i zwierzaków dokupisz a na piasku nie bedziesz ich stawiał.

Co do filtracji to wszystko ładnie i powinno zadziałać a dobry odpieniacz i tak załatwi wiekszośc brudnej roboty a na światełku to juz sie nie znam wiec sie nie wypowiadam.

Opis i plan jak ma byc juz jest to teraz bedziesz pilnowany co by jak najszybciej wszystko ruszyło.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie same prace juz ruszyly, ale jabyscie mnie pogonili to moze faktycznie bym sie pospieszyl:D

Niestety przeprowadzka wiaze sie w moim przypadku z odpowiednim momentem. Ostatecznie mial byc styczen ale z racji oczekiwania na sprzet nie tylko odpieniacz i sytuacja w pracy sprawiala ze wszystko sie przedluzylo. Teraz z koleji z poczatkiem marca kilkudnowy wyjazd (wizyta w oceanarium moze nowe pomysly).

Nie zostawie swiezego baniaka bez karmienia.

Na obecna chwile szafka zostala wzomcniona, powywiercane otwory na rury i kable. Piach moczy sie juz od 3 misiecy w wodzie z podmianek jak i rozpoczelo sie samo jej gromadzenie. Moczy sie rowniez material ktory ma jak juz wspomnialem spelniac zadanie DSB. Jest to blok ReefreshH20

Plan z odpaleniem dwoch baniakow jednoczesnie i stopniowe przenoszenie zycia nie wyjdzie bo duze musi zostac przesuniete na miejsce starego. Mialem problemy z ospa wiec chcialbym przy okazji przeprowadzki przeprowadzic kwarantanne. Nadal nie dokonca wiem jak bedzie z ustawieniem samej aranzacji i cyrkulacji zeby wywolac efekt laminar flow. Przednia gieta szyba napewno pomoze.

Tez juz nie moge sie doczekac, ale w tej sytuacji kiedy wszystko odwleka sie w czasie, wiecej dowiaduje sie na temmat wymagan niefoto, nowe pomysly mam nadzieje wyjda im na dobre:baby


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz masz może więcej zdjęć tego akwarium na jakim chcesz się wzorować. może jakiś link do opisu. ciekawie to wygląda.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj i sa to w wiekszosci same zdjecia.

Wzorowac to moze nie, pomysl zrodzil duzo wczesniej podczas ogladania zdjec z nurkowania w jaskiniach. Poza tym przy takim oswietleniu jak w powyzszym zbioriku wczesniej czy pozniej glon pokryje gorgonie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zgodnie z tym co naisałeś o mobilizacji to się pytam JAK ZBIORNIK!!!!! jak masz problem z pienidłem od Rafała to wybieram się do niego wiec moge mu troszke nawsadzać :cursin by ruszył d....e Ci poskładał odpieniek.

Czekam na jakieś efekty mobilizacji i pozdrawiam .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwarium jak stalo tak stoi:surrender nimom czasu:clowning

Weekend bez zmian, moze troche bardziej sie kurzem pokrylo. Bylismy wczoraj z kolega Marcinem (marszalhd) u Lukasza Mozdzenia obadac sprawe co tam tak dlugo to dojrzewanie i skonczylo sie na odpalani solniczki od nowa. Zapach jajek niestety nie swiatecznych opanowal caly dom:googleye. Calkowite oproznienie akwarium, szorowanie skaly, plukanie piachu i takie tam inne atrakcje. Ale po trzech godzinach trzech posolanych jadla juz schabowe:strutin

Rafal zapracowany wiec trzeba cierpliwie czeakac. Obadaj co on tam robi, moze jakies nowe prototypy:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, kiedy jedziesz? Może razem go zmobilizujemy:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis do Niego ale nikt nie podnosil sluchawki. Moze faktycznie robi prawdziwe rakiety z tych stozkow, albo Roman Rozek pojechal po odbior swojego i troche zasiedzieli sie po weekendzie:clowning

Ale pozdrowcie Go ode mnie i przekazcie ze czekam:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb jest juz tylu chetnych ze chyba autobus wynajme i wiekszą grupą się do Rafała wybierzemy tylko czy z tych odwiedzin wyjdzie u niego mobilizacja czy marstkość wątroby :) a tak na powaznie to chyba w marcu jakiś wyjazd bede organizował wiec mozna było by się jakoś umówic.

Grześ jak zbiornik??? czy już coś zadziałałeś??? ja słowa dotrzymuje a przynajmniej staram się dotrzymywać wiec mobilizuje cię codzienie i nie odpuszcze. Jak bede(bedziemy) u Rafała to jak on nie da rady Ci odpienka skleić to my go ci pokleimy .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ i jakie postepy przy wiekszym zbiorniku????????????????????????????


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ida do przodu :)

Rozmawialem Rafalem czeka na dostawe brakujacych materialow do zakonczenia odpieniacza i pod koniec tygodnia powinien go skonczyc. Listwy RGB z pilotem :) jako oswietlenie uzupelniajace juz sa. Jutro przychodza Bio pellet-sy i to one nawiecej namieszaly bo musze wszystko przeprojektowac ze wzgledu na kubelek. Chce podniesc sump tak zeby kubel mogl zastapic pommpe obiegowa. Jak to wyjdzie zobaczymy bo troche obawiam sie o wydajnosc. Dzis do starego akwa trafilo kilka cukierkow co by w wikeszym nie bylo golo

W weekend czeka mnie zwiedzanie oceanarum w Valencji wiec po takiej ekscytujacej wycieczce natchnienia na odpalanie baniaka zabraknac nie powinno:playing


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.