Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

zagrac innej nie umie :-D

Jak na youtube uzyc czyjejs muzyki?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Jesli chcesz podmienic dzwiek w pliku to trzeba edytowac caly plik filmowy. Nie wiem czy da sie to zrobic przez YT


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na YT sie nie da wiec dalem jak leci.

Muzyke moge wyciac ale wtedy bedze slychac DSB


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik wyyyyymiata Grzes :) super , ale muze musialem wylaczyc calkiem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki super,kolejny baniak pokazujacy wyzszośc swietlówek t5 nad LEDami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka ratuje filmik :evil:

Wszytko fajnie, czysto, kolorowo ale wpuść jakieś pokolce dla zachwiania systemu :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze "wyzszosc" umiejetnosci Grzeska, a nie swietlowek na ledami. Ty chyba Peniek t5-tki gdzies za darmo dostajesz w rozliczeniu za pisanie o wyzszosci w co drugim poscie ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche małe to akwarium na pokolce?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam umiejetnosci? Jak bede trudniejsze akropory to moze wtedy.

Nie ma tak ze jeden czynik jak np swiatlo jest decydujacym elementem. Stale prametry wody, karmienie i suplementacja. Wracajac do swiatla ATI to jednak odblysniki i temperatura pracy swietlowek. Nawet nie brandowane swieca jak trzeba warto eksperymentowac.

Na filmiku nie widac Borsuka i kilku Garbikow. Wstydlie to takie.

3 siedza w refugium bo dostaly taki lomont ze nie mialy czym plywac. Na pokolca to zdecydowanie za maly baniak. Borsuka mi szkoda ale pozyteczna ryba.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki piękne, odpukać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kometarze, dzis jednak mam powody do ekstra ekscytacji. Zawsze mnie to dreczylo i ciekawilo co sie dzieje u mnie w akwarium a co jest wielka niewiadoma

Jedne rzeczy dozujena oko, drugei na pale, trzecie wg testow. Tym razem jednak postanowilem skorzytajac z Triton LAB wyslalem probke swojej wody za akwarium. Mam powody do radochy z dwoch powodow. Po pierwsze uwazam ze jest naprawde dobrze, po drugie w porownaniu do wynikow koelegow stosujacych cala metode Trition jest za***iscie.

Gdyby ktos byl ciekawy podaje linka oraz login.

http://www.triton-lab.de/index.php?id=20&L=1

LOGIN: Greg

Haslo : nanoreef.pl


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak widac z testow żelazo choć masz na zero, kolory korali są piękne. I jak sam mówiłeś żelazo masz tylko z podmianek. A wyniki są. Czyli sprawdza się zasada dozując żelazo oraz bawiać sie w testy tego pierwiastka marnujemy czas a zyskujemy glony na szybach - tak jak to jest u mnie. Pozdrawiam i gratki za profesionalizm

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie cieszy mnie ze w wodzie z metali ciezkich tych niepozadanych jest :

Na ZERO - rtec, selen, kadm, antymon, arsen, olow, tytan,

Miedz - jest podwyzszona, (zaznaczyli na zolto), ale byc moze wynika to ze stosowania Coral E ktory zawiera siarczan miedzi.

Aluminum jest za wysoko niz powinien , ale musze im zadac pytanie dlaczego zaznaczyli to na zielono. Byc moze wynika to z braku szkodliwosci i mam sie w ogole nie martwic.

Cyna jest kosmos i tu musze albo zapytac producenta Aquaforest co jest grane, albo byc moze jest to przyczyna metalowej czesci jaka znajduje sie w akwarium i oddaje do wody. Metalowa opaska zaciskowa na pompie obiegowej.

Z pozostalej czesci testow z mikroelemntow brom jest za wysoko i co jedynie moge zmienic to przejsc na sol bez bromianow.

Reszte w normie lub wymaga dozowania i jest to w tej sytuacji jest najleopsze co moze mnie spotkac.

Wnioski mam nastepuajce:

Nasza sol jest SUPER, Ci co chca moga nadal psy wiesszac. Refugium robi robote, jezeli sa w soli nadmiary jest ono w stanie tak wyciagnac skladniki co popycha mnie do dozowania. Odwieczna rozteraka lac czy nie lac.

Prochy do balinga sa super czystosci.

Pozostaje ta nieszczesna cyna, ale jutro gonie do sklepu po fiolke i rozrabiam swieza solnke na soli Aquaforest Reef Salt i wysylam znowu.

Wyniki odpowiedza na kazde moje pytanie.

Trioton LAB wyhaczyl dlaczego mam nisko siareke - DSB :D a w ponizszym linku tlumacza tez ze poziom zelaza i innych metali z tej grupy jest w wodzie morskiej tak niski ze ich chromatograf tego nie wykrywa. Dozowanie wiec tylko dla zaawansowanych lub wcale.

http://www.triton-la...ction_sheet.pdf

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co ci wyszło.

Rozumie że używasz tej soli z priobiotykami ?

Ja od dłuższego czasu używam tej Reef Salt i jestem z niej bardzo zadowolony, choć takich testów nie robiłem

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten triton. A jaki jest koszt takiego badania?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt badania to o ile mnie pamięć nie myli to w Anglii jest trochę wyżej niż w kontynentalnej europie i wynosi 35 funciaków za badanie próbki wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 35f ale jak po innych krajach nie robilem rozeznania.

Ja mysle ze raz na jakis czas mozna sie szarpnac zamiast kupowac kolejny gadzet czy korala.

Nie znam sie dokladnie na metodologii badan, ale z tego co sie orientuje nie ma nic dokladniejszego niz chromatograf.

W calym badaniu brakuje mi Fluoru, no i nie wiem jak sprawa wygladalaby z fosforanami gdyby aktywnie biologicznie woda bylya od razu poddana badaniom. 11 dni moze robic roznice.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Dasz mi namiary na priv.

A tak wogole to wyskoczyles z tym baniakiem jak Filip z konopii :) , oczywiscie super baniak.

Musze sie kiedy wybrac na wycieczke do Londynu zobaczyc twoj oraz testera baniak bo u niego kolory rowniez super.

Wracajac do tematu.

Myslisz ze glony wyciagaja rowniez niepozadane pierwiastki z wody a co za tym idzie oczyszczaja go?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcemy nowe fotki :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akry podobaja mi sie co raz bardziej, chyba cos powymieniam na bardziej szlachetnego.

post-8731-1408362710,17_thumb.jpg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kometarze, dzis jednak mam powody do ekstra ekscytacji. Zawsze mnie to dreczylo i ciekawilo co sie dzieje u mnie w akwarium a co jest wielka niewiadoma

Jedne rzeczy dozujena oko, drugei na pale, trzecie wg testow. Tym razem jednak postanowilem skorzytajac z Triton LAB wyslalem probke swojej wody za akwarium. Mam powody do radochy z dwoch powodow. Po pierwsze uwazam ze jest naprawde dobrze, po drugie w porownaniu do wynikow koelegow stosujacych cala metode Trition jest za***iscie.

Gdyby ktos byl ciekawy podaje linka oraz login.

http://www.triton-la...x.php?id=20&L=1

LOGIN: Greg

Haslo : nanoreef.pl

czy ten login do triton lab dalej działa? cos nie moge tam wskoczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.