Skocz do zawartości
nika

projekt przeprowadzka z 200l na 385l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#284765 SkoczekPL :

Ja bardzo proszę o zdjęcia z demolki -tej w Kropelce i tej z kuchni :)

SkoczekPL, zapomnij o fotkach,

Monika to perfekcjonistka, żadnej "demolki" nie pokaże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284765 SkoczekPL :

...

Ja bardzo proszę o zdjęcia z demolki -tej w Kropelce i tej z kuchni :D

Rafał zdjęć z demolki nie będzie, bo "demolka kuchenna" to jak wiesz baaardzo osobista sprawa :( a demolki akwariowej po prostu nie zdążyłam nacykać.

wszystko potoczyło się tak sprawnie i szybko, że... zanim się obejrzałam było już po fakcie. Zostały tylko mokre ręczniki na podłodze, a to myślę, że możemy sobie darować :D

AKTUALIZACJA

Więc z dniem 18 września 2010 KROPELKA rozpoczęła nowy Rozdział :D

Jak ostatnio pisałam, zbliżał się nieuchronnie czas wymiany DSB. Planowałam to zrobić w wakacje, ale z wielu złożonych (jak zawsze) przyczyn nie udało sie tego zrobić. Wszystkie te okoliczności i cała kompletnie przeastająca mnie sytuacja, sprawiały że zaczynałam po prostu wariować. Nie wyobrażałam sobie tej akcji logistycznie, przerażały mnie potecjalnie możliwe problemy i tragedie, w związku z czym przez ostatnich kilka m-cy dręczyłam i siebie i innych dobrych ludzi swoimi "koncepcjami" . A wachlarz pomysłów był dość szeroki, bo np. budziłam się z myślą, że czas powiedzieć "dość" i na 100% likwiduję Kropelkę... w ciągu dnia już uświadamiałam sobie, że bez akwarium przecież nie dam rady , więc solić będę ale na 100% zmiejszam litraż . Wieczorem, gdy już cały dzień napatrzyłam się na moje słone pociechy była nowa koncepcja :D, że absolutnie nic nie zmieniam i zostaje wszystko jak jest. oczywiście na 100%. Nastęnego poranka od początku...Biedna byłam ja i ci, którzy musieli tego wysłuchiwać przez te parę m-cy...

I wreszcie nadszedł ten dzień :yes dzień wymiany DSB :D

Ze wsparciem i technicznym i psychicznym przybyli Koledzy Darek (DarekB30) i Robert (RobertK) - Panowie, wiem że to jedno małe słowo nie ogarnie Waszej pomocy ale DZIĘKUJĘ!!!

Cała akcja potoczyła się bardzo szybko, tak szybko że ani nie zdążyłam wpaść w histerię ani pocykać fotek. Chwila moment woda poprzelewana do zbiorników, zwierzaki poprzekładane ...

gdy ja pucowałam sumpa, już DSB z akwarium zniknęło :D i nagle cały zbiornik "sfrunął" ze stelaża!!! Tak to właśnie Panowie czarowali.

Byłam pod wielkim wrażeniem tempa naszych prac i zaczęłam wierzyć, że faktycznie uda się! W głowie miałam wspomnienia, ile czasu trwała "przkładka" z 200-ki do Kropeli, ile czasu wodę (kranówkę) ściągałam wiaderkami i strzykawką... no ale wtedy byłam zupełnie sama, a teraz już nie :D

Ponieważ wymiana piasku wiązała się z całkowitą demolką, korzystając z okazji wprowadziałam kilka zmian :D

1. Stelaż,

Pomysł jakiś czas temu podsunął Robert. Widział jak bardzo mój wysoki stelaż utrudnia mi życie. Jednak wysokość 100cm nie jest najlepszym pomysłem, jak dla mnie oczywiście. Nie będę tu powtarzać problemów związanych z wysokością stelaża, opisywanych wcześniej, dość że narodziła się koncepcja obniżenia tej konstrukcji. Różne były pomysły cięcia i skracania, a każdy z nich przyprawiał mnie o dreszcze. Bałam się po prostu, że takie majstrowanie może naruszyć i stabilność i wytrzymałość stelaża, ale z drugiej strony tak bardzo chciałam by był niższy...

i tu z pomocą wkroczył Darek. Zrobił piękny i niski stelaż - teraz ma 80cm wysokości, dodatkowe wzmocnienia pod blatem i w podłodze... no i jest śliczny :yes no tak i mocny bo to ważne :D

oto foteczka

fddaaf8d79263cb8.jpg

Darek przywiózł ze sobą skrzynkę pełną magicznych przedmiotów :D więc i szybko dociął nowe płyty pod akwarium, i samo szkiełko szybko udało się odpowiednio ustawić dzięki takim "czerwonym trzymakom" - nie wiem co to było, ale przydało się bardzo :D

2. Sump i hydraulika

Korzystając z okazji, obróciłam sumpa o 45 stopni, dzięki temu pompa powrotna jest tuż pod kominem a odpieniacz na samym widoku (moja mała schiza) i łatwy do wyjęcia. Plan już taki był wcześniej, ale że wiązało się to z przeróbką hydrauliki, to czekałam na moment "demolkowy". I właśnie Robert zajął się całą nową konstrukcją spływowo/powrotową, więc jest super :)

tak teraz wyglada "przekręcony sump"

730b4c66b65fa930.jpg

i sama hydraulika

520eb5e725bd5b72.jpg

3. Oświetlenie

i tu , a jakże też zmiana :yes. Z kilku powodów postanowiłam zrezygnować z T5, finanse miały tu duże znaczenie ale i ogromna tęsknota za blikami :D Ledy są jeszcze dla mnie za "świeże" choć bacznie obserwuję i staram się rozumieć tematy o ledach i diodach :D , gotowa lampa HQI w przypadku moich sufitów i mojej psychiki odpada, więc trzeba było myśleć o czymś lżejszym. Moim marzeniem są lumenarc'i, jednak na razie nie mogłam sobie na takie zakupy pozwolić i stanęło na zwykłych halopakach. Są leciutkie, odbłysniki stosunkowo duże - wieksze niż w typowych lampach, balasty też lekkie, a że są poza halopakiem to też plus :D Takie rozwiązanie odpowiada mi też z innego powodu. wiadomo, że HQI powinno wisieć wyżej niż T5. Dzięki rozdzieleniu oświetlenia, T5 są nad samą wodą (jak poprzednio) a żarniki na właściwej wysokości.

tak więc mam belkę 1x39W T5 z przodu - i tam oczywiście Fiji Purple :D

potem 2 halopaki z żarnikami Reeflux 12 000 K (niestety to 150W, ale zawsze coś)

i z tyłu belka 2x39W z ati special i blue plus - @jacekkudla, Jacku bardzo dziękuję za wsparcie oświetleniowe i belkę!!!

Konsultacje telefoniczne z Robertem, co umocowania oświetlenia i jego osobisty wkład w wykonanie dały taki efekt :D

3be6ff8344df16ae.jpg

do halopaków wykorzystaliśmy linki ze starej lampy, do belki podwójnej nawierciliśmy nowe mocowania a pojedyńcza leży sobie na szkle. w tej chwili mam dostęp do całości zbiornika bez potrzeby podnoszenia lamp. Chociaz gdybym miała taką potrzebę, to mogę spokojnie podnosić.

Do belki z halopakami przymocowałam też nocne światełko - @grzejanc, Grzegorz, jeszcze raz DZIĘKUJĘ :D

i jest i ładnie i ergonomicznie.

76d05ac17e75a6a9.jpg

i to chyba najważniejsze techniczne zmiany jakie zaszły..... a co jeszcze się zmieniło?

4.Filtracja

ano tym razem już nie będzie DSB... zobaczymy czy decyzja była słuszna, czy system sobie poradzi... głęboko wierzę że tak. 2 lata temu, gdy zalewałam Kropelkę, nie wiedziałam tak do końca co w niej będzie, ile "rybków" itd. Powstał więc pomysł na DSB jako wsparcie filtracji, ale powiem szczerze, że nie wiem czy tak do końca było u mnie potrzebne. Ryb mam mało, więc i nie karmię zbyt wiele, odpieniacz świetnie się spisuje... więc może się uda, może DSB nie będzie niezbędne. Tym razem zamiast 10 worków zakupiłam 3, doszedł jeszcze piasek od Darka (@kiwicus) tak dobrze ponad worek i mam taką warstwę dekoracyjną. mam nadzieję, że zostanie dekoracyjna :D

I dwa słowa o LR - częściowo wymieniłam skałę, bardzo chciałam dać świeży/nowy/inny zastrzyk "życia" w Kropelce. oczywiście skała jest i dojrzała i z pięknego/zdrowego zbiornika. :D

hm... chyba o niczym nie zapomniałam... a jak zapomniałam to dopiszę :D

wiem, że to bardzo dużo zmian i wiele może się wydarzyć. Co będzie czas pokaże, przy przekładce wcześniejszej, gdzie ładnie w zbiorniku wszystko "zagrało" były też zmiany:

-2/3 świeżej wody

-nowe podłoże

-nowe światło

teraz z kolei mamy:

-2/3 starej wody

-nowe podłoże

-nowe światło

-częciowo "nowa" LR

więc może nie będzie tak źle. Idealnym rozwiązaniem byłoby przekazanie korali na 2 m-ce do innego akwarium-już stabilnego, ale takiej możliwości nie mam.

tak więc zalaliśmy, skałę poprzekładalismy.... Potem czekanie aż woda się wyklaruje choć trochę, i przekładka zwierzaków.

tu fotka z niedzieli i jeszcze jak widać woda mało przejrzysta

f591cc9f14ca85a1.jpg

to była koncepcja Robertowa, ale przyszedł poniedziałek i stwierdziłam, że przestawię jednego korala :D potem musiałam przestawić drugiego i trzeciego... a ponieważ wreszcie swobodnie siegam, to poprzestawiałam zupełnie :D i teraz wygląda to tak:

d0795fabd0d9e697.jpg

korale w wiekszości nie są przyklejone, moja wizja to jedno ale muszę zobaczyć jak one sie będą czuły w takich miejscach i pod takim swiatłem. Jak nie będzie problemów, to myślę że po kilku tygodniach je przykleję. Skała jest fajna i mogłam korale "powciskać" w dziurki, więc np. jeżeli monti podpasuje miejsce, to sama obleje skałkę i nie trzeba będzie przyklejać. Na razie czekam i obserwuję.

Strona lewa

501e8d5a6eaf2f45.jpg

i strona prawa tak dla dokumentacji :D

9f0ab92c3911df52.jpg

i tak teraz wygląda :D nie pozostale mi nic innego jak czekanie i obserwowanie co się będzie działo. Ale choć to pierwsze dni, zaczyna być nieźle.

dwie moje fighter'ki, które się nie poddają

acropora, która odchorowała problemy sierpniowe, za dnia na dzień ma się lepiej

4467d1a28dce3901.jpg

calustrea, która cierpi przez clavularię... niestety ten szkodnik co jakiś czas pojawia się między główkami :) a ja ją wtedy męczę. i o ile ostatnie dni przed demolką wygladała naprawdę nieciekawie, to teraz pięknieje w oczach :yes

09eed0fef687c220.jpg

Dareczku, a tu Calustrea od Ciebie :D pieknie się stroszy :)

d70ade1204043a13.jpg

generalnie, korale jak dotychczas reagują super, oby nie zapeszyć, tfu :)

572bb2a79d66331f.jpg

91db7b56b6a3d9a4.jpg

05e89cbc1d3205a1.jpg

99d4e9987b1cf45f.jpg

i to już koniec, tego nowego Rozdziału i przydługiego posta :D

dla wytrwałych, którzy przebrnęli przez ten słowotok, jeszcze kilka cyków:

057e38fe7d1f841e.jpg

3529eeef09bc7eaf.jpg

e47d83f09ce18f54.jpg

i moje pięknoty ukochane

e0d6652db0ae5df0.jpg

3fd04d606b9415c0.jpg

b21ac4449c967564.jpg

pozdrawiam i dziękuję za uwagę :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁAŁ:(


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Brak słów. :) Myślę, że brawa również należą się dla wszystkich tych osób, aż nie wierzę, że tyle było chętnych, które udzieliły pomocy, coś pięknego, a efekt niesamowity!

:winner1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, oby wszystko się ładnie "znalazło" w nowych okolicznościach przyrody :(


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda bardzo fajnie, zresztą jak zwykle :(


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boszzzzz.... Przeczytałem:D Nika, jak widzisz "zmiany zawsze na lepsze":)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307281 daimen :

jak tam kropelka ??:waving

:) ano tak jakoś powolutku, ale jednak do przodu. Porządną aktualizację zrobię pewnie po Nowym Roku bo planuję jeszcze kilka zmian i raczej przed świętami nie zdążę.

Ale tak na szybko, to mogę napisać że wszystko się dzieje zgodnie z przewidywaniami, acz nie do końca z oczekiwaniami :)

LPS-y i miękkie szaleją po prostu, tak im się podoba. Natomiast sps-om dużo dużo mniej odpowiada i tak świeży system i mocno ograniczone światło. Te które są dość wysoko (połowa wysokości zbiornika) czują się w miarę i powolutku przyrastają - ale to nie to co było przy T5 nawet w początkowej fazie akwarium. Sps-y, które są niżej... cóż... no nie bardzo to wychodzi, a niestety brakuje mi miejsca . mam teraz sporo mniej skały niż poprzednio, lps-y podwoiły lub potroiły swoją objętość i dla "patyczków" jest ciasnawo...

zwiększyłam też ilość podmienianej wody, nadal co tydzień ale już nie 5% a 10%. Skały jest znacznie mniej, odpieniacz pieni jak szalony, ale jednak 5 % podmianki jak na daną chwilę były zbyt małe. Balling nadal w szafce schowany- nie ma potrzeby dozowania bo podmiany wystarczają. Poprzednio przy obsadzie głównie sps-owej ponad rok udało się na samych podmiankach, jak długo teraz? nie wiem :) obserwuję i obserwuję, nie do końca jestem zadowolona, ale tak jak wspomniałam powolutku, ale jednak do przodu :)

i kilka fotek ale z przełomu października i listopada... ostatnio kompletnie nie miałam czasu ani na focenie ani na akwarium. i tyle mogę powiedzieć, że Kropelce mój brak uwagi wychodzi na dobre :)

KROPELKA z prawa, lewa i w ogóle :)

eb2f87a0bb2f5b12.jpg

f86f69cee0f92fad.jpg

a0fd2d47c4cf7641.jpg

i takie tam drobiazgi

d955cb6447cd8254.jpg

adf2d6bd6e83e135.jpg

e58e0b9668554771.jpg

2feda36bad92defc.jpg

e37fefd17396ec5f.jpg

1fa7abfaede489a4.jpg

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monisiu jak zawsze zbiornik wyglada zachwycająco i przepieknie, fotki ładniutkie a korale na nich wygladają na zadowolone.

Pozdrawiam Robuś.

Nika skąd ty takie brzydkie korale wziełaś, kto Ci takie paskudstwa powkładał do kropki???

Robert K.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K, ja z Tobą nie gadam i wiesz o tym :waving

i ponownie Cię proszę, przekaż Robusiowi że czekam na telefon :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307353 nika :

:) ano tak jakoś powolutku, ale jednak do przodu.

skromnisia :waving

siędzę patrzę i cieszę się pięknym widokiem, :kapelusz

bo jak oderwę wzrok od monitora to za oknem biało i zimno :cursin

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#317783 LiZaRd :

Nowe zdjęcia by się przydały i jakaś aktualizacja pięknego zbiorniczka :waving

Monisiu nie daj się prosić :waving

Zmieniłem opis po telefonie Robercika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiZaRd, @DarekB30 fotki będą, mnie nie trzeba prosić, bo sama chętnie się pochwalę.

ale jeszcze nie przeprowadziłam planowanych zmian i w zasadzie od ostatnich fotek niewiele się zmieniło.

Myślę, ze już wkrótce zabiorę się do pracy, ale na razie ferie rozpoczeliśmy infekcją :)

ps.Daruś, super że z Robercikiem udało Ci się porozmawiać-ja sama mam często problem, bo ... tamten nie daje mu słuchawki :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności gratuluje zbiornika.

W zasadzie to wypada mi się przywitać i przedstawić :) bo wieki mnie tu nie było i widzę prawie same nowe nicki.(poza kilkoma wyjadaczami :) )

Przyznam bez bicia, ze po wręcz latach nieobecnosci na forum, dzis cos mnie tknęło, wszedłem i... to był jedyny wątek, ktory przeczytałem jednym tchem od pierwszej strony do końca... wspaniała lektura i uczta dla oczu. Gratuluje zdrowego podejscia do hobby, systematyczności i wiedzy.

Życzę dalszych sukcesow.

pozdrawiam

Kraszan

(z powrotem po jasnej stronie mocy :D ).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan, więc ja w pierwszej kolejności podziękuję :)

czuję się i wyróżniona i zaszczycona i ogólnie happy :D, że temat "KORPELKOWY" podobał się i przebrnąłeś przez moje słowotoki, histerie i radości. A jeszcze bardziej się cieszę, że i sama KROPELKA się spodobała, zwłaszcza jednemu z "weteranów" :D. Choć dodać muszę, że efekty są wypadkową nie tylko moich starań/pracy, ale i olbrzymiej pomocy ze strony Forumowiczów.

A wracając do "historii", to ja pamietam Ciebie-Twoje posty i dyskusje sprzed lat :D. zanim się zarejestrowałam i odezwałam po raz pierwszy na forum, to przeczytałam wtedy chyba każdy temat jaki był. inna rzecz, że w tamtym czasie prawie nic nie rozumiałam z tego "slangu", ale "starą gwardię" i wymiany poglądów (często bardzo gorące) pamiętam doskonale.

pozdrawiam i witamy ponownie

po jasnej stronie mocy

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik to jest rakieta, az chyba w czwartkowe popoludnie usiade i przeczytam jeszcze raz wszystko od deski do deski, slaba pamiec mam :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

i tak króciutko i informacyjnie "zamykam" temat kropelkowy.

z dniem 1 marca 2011 roku, o godzinie chyba 9.00 KROPELKA przestała istnieć.

Decyzja była jedyna i ostateczna, a przyczyny ? cóż, standardowo złożone.

Dzięki pomocy Kolegów, cała sytuacja przebiegła dość sprawnie logistycznie, i ból i smutek był mniejszy - w grupie raźniej.

Dzisiejsza "aktualizacja" raczej bez fotek, wiadomo dlaczego.

nadrobię pewnie to szybko w "dziale Targowisko", no bo regulamin :waving

pozdrawiam wszystkich, i wszystkim dziękuję za wsparcie i pomoc.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika czy ty się czegoś naćpałaś ? !!!

Rozumiem że to przesiadka na większy baniak ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331903 Sebastek :

nika czy ty się czegoś naćpałaś

Rozumiem że to przesiadka na większy baniak ?

NIKA[/b]]Decyzja była jedyna i ostateczna' date=' a przyczyny ? cóż, standardowo złożone.

Dzięki pomocy Kolegów, cała sytuacja przebiegła dość sprawnie logistycznie, i ból i smutek był mniejszy - w grupie raźniej.[/quote']

Sebastian czy Moniś napisała że zmieniła baniak na większy ? Raczej chyba Ty coś "przyćpałeś" :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję - wiem jak boli rozstanie z solniczką...

A teraz pół NR chciałoby sobie ustawić RSS lub powiadomienie na dział Targowisko :waving


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.