Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiu,

ustaw odpieniacz na mokro. To zakwit bakteryjny i sam przejdzie. Rowniez peramatry moga zbyt szybko dla korali sie pozmieniac (zmalec).

To przejdzie, ale szkoda ze sie stalo. Brak tlenu jak napisal Wojtos i za szybka zmiana parametrow moze spowodowac straty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

ustaw odpieniacz na mokro. To zakwit bakteryjny i sam przejdzie. Rowniez peramatry moga zbyt szybko dla korali sie pozmieniac (zmalec).

To przejdzie, ale szkoda ze sie stalo. Brak tlenu jak napisal Wojtos i za szybka zmiana parametrow moze spowodowac straty.

No szkoda. Dzieki za pomoc. Odpieniacz jak na złość nie chce wywalać piany... Ustawilem pompy na taflę wody, co jeszcze można zrobić ?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, jeśli odpieniacz pracuje, nic się nie powinno stać, pisze z doświadczenia. Wojtos, moje obserwacje dokładnie pokrywają się z tym co napisałeś/zacytowaleś, uważam że 1ml/100l wody to max.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

I jeszcze jedno, zadnym z tych tanich testow na PO4 bym nie ufal.

mała hanka do tej grupy należy, czy nie ??

a jak NO3 zmierzyć? u mnie wychodzi zero na salifercie i się głowię, czy nie zapodać trochę NO3 do baniaka (PO4 na hance 002-004) bo cały czas mam lekkie cjano


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hance mozesz zaufac, to dobry test.

Jesli wyskoczyly cyano to moze byc rzeczywiscie znak, ze NO3 jest za malo w stosunku do PO4. Troche bym co tydziec podnosil, niekoniecznie do wykrywalnych wartosci, choc Salifertem zmierzysz nawet 0,1...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pytanie natury "technicznej" - jak przechowujecie wódkę jeśli korzystacie z pompek dozujących? Patrzyłem po allegro za jakimiś baniaczkami ok. 1l z możliwością zainstalowania wężyka tak by wóda nie parowała ale niewiele znalazłem. pochwalcie się swoimi rozwiązaniami bo mi się powoli znów zielono robi w baniaku:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Qlfon , Qlfon ,ciężko Ci dziurke w zakrętce od gorzały zrobić i wcisnąć tam wężyk! całość stawiasz na widoku i jest cacy, jak zerkniesz to i chumor lepszy a jak pociągniesz to git !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mi pompka VSV wlała cały słoik,dlatego proponuję mały pojemniczek o uzupełniać go w miarę potrzeb.Ja miałem zakręcony słoik właśnie z dziurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, OK, dzięki, myślałem że macie jakieś fikuśne baniaczki na to a tu widzę że nipotrzebnie komplikuję sobie życie:)

PS. Robi - miałem dziś jechać Tykocin zobaczyć ale jakieś złe licho mi spuściło powietrze z koła w motocyklu:( Podobno piękne miasteczko i mało stonki turystycznej.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litrowa butelka po coca coli. W nakrętce wklejony zaworek 90 stopni. Zaworek zwrotny wklejony w boku butelki żeby nie powstawało podciśnienie. Drugi zwrotny na wężyku żeby nie cofała się mixtura. Trzeci zwrotny przed by-passem ( by-pass do obiegówki podłączony ).

Dziennie wlewam około 7ml na moje brutto 234litry. Zmniejsze dawke chociaż nie mam zmętnienia ani nic. Odpieniacz działa normalnie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mi pompka VSV wlała cały słoik,dlatego proponuję mały pojemniczek o uzupełniać go w miarę potrzeb.Ja miałem zakręcony słoik właśnie z dziurką.

Marek, ja tez dolewam do malej buteleczki, jednak to chyba i tak bez sensu bo jesli pompka zawiedzie to nawet 50ml (duzy kieliszek)dolane na raz do akwarium spowoduje ze bedzie kaplica. Z drugiej strony chyba jestes jedyna osoba u ktorej ta pompka zawiodla


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole nie ryzykowac. Flaszka stoi z pokarmami ilez to przechylic do miarki. 5 sekund a czlowek spi spokojnie bez ustrojostwa.

Zeby mi jakies maszyny prowadzily akwariumno.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja tez dolewam do malej buteleczki, jednak to chyba i tak bez sensu bo jesli pompka zawiedzie to nawet 50ml (duzy kieliszek)dolane na raz do akwarium spowoduje ze bedzie kaplica. Z drugiej strony chyba jestes jedyna osoba u ktorej ta pompka zawiodla

Niekoniecznie,koledze z Jastrzębia wlała chyba 1,5L. W każdym razie stało nam się to po jednym razie.

Po tej wpadce wlewałem sobie VSV do małego słoiczka i uzupełniałem.Akurat w VSV to wskazane bo mikstura szybko się psuła.W przypadku wódki nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zaprzestal lac wodke i jaki to mialo efekt?


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestanei na kilka dni nie robi wielkiego BUM BUM. Potem z braku paliwa No3 i Po4 idzie w gore


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem, ale zmniejszałem dawki stopniowo z 11ml na 0. Każdego tygodnia 1 ml mniej i nic się nie działo.

jjablonski zauwazyles powrot glonow czy cos w tym stylu?

I co cie zmusilo sklonilo do tego?

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita, co zrobić jeżeli nie stosuje tej metody, a wlałem jednorazowo sporą ilość (ok 20ml na 100l) i mam mętną wodę (mleko) ?

mleko utrzymuje sie już cały dzień (wydarzenie miało miejsce w sobotę wieczór)

czy nie ma to negatywnego wpływu na zwierzaki ? ? ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ogrom wlało to było mleko,ale przeżyło wszystko z tego co pamiętam.Zawsze można zrobić dużą podmianę + węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a długo to mleko było ?? ale ty stosowałeś te metoda, a ja nie ? czy to znaczy że teraz bede musiał zacząc aby no3 i po4 było stabilne ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie,kiedyś stosowałem bez skutku potem wróciłem do tego i się udało.Ile było mętnie tego nie pamiętam.

Ta metoda nie jest złotym środkiem i każdy wybiera sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi być czysta wódka czy może być np.: whisky??? :whistle:

ps.: gdzieś czytałem że jak sie przesadzi to wytwarza sie Siarkowodór (H2S) czy to prawda? przecież ryby by pozdychały.

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

postaraj sie jednak o wodke. :smile_evil:

Siarkowodor moze komus powstal po dodaniu wina marki wino ? :smile_clown:

Odpieniacz i odpowiednie testy oczywiscie masz ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.