Skocz do zawartości
Pawelka

Deltec - APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem.Wymiary mojego cuda to 140 scianka N, 90 scianka E, 40 scianka W, i 150 scianka S.

Mam nadzieje ze rozumiecie? I wysokosc 60cm.


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiek wo - Tak wiem i dziekuje Tobie bardzo ale zawsze lepiej 3 razy zapytac i raz zrobic niz 1 raz zapytac i 3 razy robic:)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do glosnosci odpieniacza to nie jest taka sobie sprawa. Jak wiekszosc z was dysponuje takze takim sprzetem domowym jak zona i tutaj jest sedno sprawy:( dlatego pytalem o ta prace odpieniacza (glosnosc).


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień ją na nowszy model - taki z większą tolerancją na hałas


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , wszedzie jest tak ze jak jakis sprzet zaczyna ci nawalac lub po prostu cie wkurzac idziesz do sklepu i w miare mozliwosci oddajesz starszy model do placasz i bierzesz nowszy...


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oświetlenie o którym pisałeś wcześniej jest wystarczające. Musisz się liczyć z tym, że akwarium robi trochę hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba troche zboczylismy z tematu.

to mowicie ze ten Deltec APF600 bedzie jednak doby do mojego akwa (546+120sump=666L) ?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że do sumpa to bym tyle wody nie lał.obiętosciowo może być. pamietaj o zapasie wolnej przestrzeni...ja osobiscie nie pchał bym się w tą wersje odpieniacza delteca/problematyczny. temat dodatkowe doprowadzenia wody itd. w tej kasie .. / ale to tylko moje osobiste zdanie .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bardzo istotna uwage :) No wlasnie jak to poprawnie obliczyc aby nie zalac domu ?


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do twojej sugesti to jakas propozycja z twojej strony...? W koncu kto jak kto ale doswiadczenie to u ciebie nie male :)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacze wewnętrzne czyli do sumpa H&S

Protein Skimmer lub deltec ts1060 . pompa główna deltek hlp4745 hqi 2x150w+ aktyniczne + reaktor + pompy do zafalowań itd. chcesz trzymac tylko twardziele .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku - piszesz o sprzęcie lekko "snobistycznym" :)(co nie zmienia faktu że bardzo dobrym, ale imho nieco za drogim jak na to co daje - w stosunku do konkurencji)

Piszę te słowa na podstawie takze własnych doświadczeń - otóż, był okres kiedy na poczatku bardzo chwaliłem weipro :)_o - potem przyszedł czas wieszania psów na nich za marne(delikatnie rzecz mówiąc) pompy do nich. Ostatnio podpiąłem pod zbiornik 600 litrów 2014 z igiełką AM 2500 - powiem szczerze, ze jakośc piany i jej ilość mnie baardzo zaskoczyła. Mam porównanie, w zaraz obok pracują dwie "kolumbryny" - jedna to skimmer 220cm AM z dwoma pompami na igiełkach(eheimy) , drugi, to niewiele niższy Ruwal, ten do 5000L też z dwoma pompami, oraz Deltec AF 600 - prawda jest przeciez taka, że 80% sukcesu, to odpowiednia pompa - reszta to plastik i w miarę poprawna konstrukcja - odpowiednio dobrana wysokość w zalezności od wydajności pompy itd.

Prawda jest taka, że skimmer zrobiony jako kopia np. w/w delteca, nawet w warunkach domowych, przy zastosowaniu podobnej pompy będzie dawał ten sam efekt - tu nie ma czarów, tu jest marka(a co za tym idzie wyższa cena, w pół zautamtyzowany proces produkcyjny, reklama w prasie itp).

Wiele razy gdy ktoś mnie się pyta(na miejscu, w trakcie rozmowy) do doradzam - zakup takiej i takiej lampy, czy też diy - zawsze mówię , diy - jeśli tylko zdolności manualne na to pozwalają - bo zwierzetem jest bez różnucy - czy świeci nad nimi giessman , czy też halopak hand made.

I podobnie jest z pozostałym sprzętem - ma to przede wszystkim działać, a że przy okazji może byc ładne - to drugorzedne znaczenie, chyba że ktoś ma inne priorytety.

Pozdr.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku w tym co napisełeś jest sporo racji, ale nie do końca zgadzam się z tym. Odpowiednia pompa to dopiero połowa sukcesu (odpieniacz A.M. na Eheimie to chyba starsza wersja), plastiki i poprawna knstrukcja jest także bardzo ważna. Z tych marek które wymieniłeś budowa delteka jest najprostrza ( siła tkwi w ptostocie), im bardziej skomplikowana budowa, tym bardziej skomplikowana obsługa (regulacja). Moim zdaniem lepiej jest posiadać leprzy sprzęt kosztem obsady, niż większą obsade kosztem sprzętu. Być może deltec jest snobistyczny sprzętem, ale za to pewnym i sprawdzonym. Sprzęt powinien nie tylko działać, powinien dobrze spełniać swoją funkcje, być bezawaryjny, prosty w obsłudze, estetyczny i tani (marzenia).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że temat dość stary ,ale mam podobne pytanie co myślicie o takim rozwiązaniu, obecnie w zbiorniku chodzi miniflotor chciałbym zakupić odpieniek i tutaj pytanie co myślicie o takim pomyśle że zakupiłbym w/w delteka apf 600, ale włączałbym go tylko w ciągu dnia, powiedzmy od 8 rano do 22 wieczorem,a miniflotor by chodził cały czas ,ma to sens czy raczej mija się z celem ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze w obiegu jest 150 litrów


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej bez sensu :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez sensu?

Ja tak robię od ponad 2-ch lat (wyłączam odpieniacz na noc) i jak najbardziej uważam że ma sens bo dziecko mi się nie skarży że akwarium hałasuje ale i też ma to swoje wady. Np. częściej będziesz musiał czyścić kubek bo piana w nocy zasycha i nie pozwa na poprawną pracę odpieniacza. Inna wada to padające z powodu częsego włączania i wyłączania pompy a AB2000/1 trochę kosztuje.

Ten APF 600 spokojnie da sobie radę aż nadto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam jakie widzicie w tym błędy :/ chodzi mi ot o, że jak pojawi się nowy zbiornik, to nie chce znów kupować odpieńka, a ten chodzący miniflotor to na początek jest ok, ale później ,za około 3 miesiące chciałbym już coś innego, a jest możliwość zastosowania po prostu słabszej pompki na ten czas, aż pojawi się nowy zbiornik i wtedy bym usunął miniflotora i pozostawił tylko tego delteca i założył mu odpowiednia pompke


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.