Skocz do zawartości
amarcin73

microbe-lift

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy macie Państwo jakieś doświaczenia z produktami firmy Microbe-Lift? Dostłem ulotkę - ulotka jak to ulotka same plusy.....


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amarcin73 :

witam

czy macie Państwo jakieś doświaczenia z produktami firmy Microbe-Lift? Dostłem ulotkę - ulotka jak to ulotka same plusy.....

Witam,

Uzywam stale Special Blend oraz Gel Filter Cartridge Inoculant (GFCI) ale w wodzie słodkiej.

Przypuszczam, że skoro powyższe preparaty działają w słodkiej wodzie to i w słonej również będą efektywne.

Special Blend posiada zapach siarkowodoru. Stosuję go w przerybionych zbiornikach bądź w zbiornikach z dużymi, brudzącymi rybami (paletki). Od momentu stosowania woda zdecydowanie jest bardziej klarowna. Okres czyszczenia filtrów napewno się wydłużył. Nie mogę w tej chwili napisać dokłądnie ponieważ używam ów preparatu od ponad miesiąca.

GFCI to żel z bakteriami. Staruje z nowym akwarium i już po 2-3 dniach wpuszczam całkowitą obsadę (ryby, krewetki).

Bez żelu pzremiana azotowa czasem trwała pzreszło 3 tygodnie tak więc tutaj również warto spróbować.

Myślę, że w słonej wodzie efekt stosowania tych preparatów nie będzie widoczny tak szybko jak w słodkiej ale to nie znaczy, że nie zadziałają.

Reasumując polecam.

Pozdrawiam

Tomasz Kurek


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe-lift GEL FILTER - czy te bakterie w połączeniu z siporaxem będą najbardziej efektywnym połączeniem by przejść sprawnie dojrzewanie świeżego zbiornika ? mam na myśli rozprowadzić je po siporaxie i dać dojrzewać baniakowi.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej użyj nitro out II. Żel jest gęsty i rozłoży Ci się na powierzchni. On fajnie wnika w gąbkę, ale w ceramice może zatykać pory. Lepiej ceramikę zalej nitro i pozostaw na jakiś czas (kilka godzin) potem wsadź go w docelowe miejsce a wodę z nitro dodaj do systemu.

Poza tym, Jeśli masz jakieś życie w zbiorniku, możesz dodać ammonia rmover - codziennie po porcji. Przez pierwszy okres. Zmniejszając poziom początkowych składników łańcucha azotowego, w konsekwencji redukujesz powstające azotany. Poza tym, ja sosowałem też prodbio. Wyszedłem z założenia że nie zaszkodzi, a dodatkowe, inne szczepy bakteryjne pomogą. Tyle że. o ile produkty prodbio nie nadają się do szczepienia zbiornika (bakterie nie namnażają się w zbiorniku), o tyle microbe już tak.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info :) wszyskie rady bede brał pod uwagę ;) pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowie się ktoś jeszcze ? czy kupywać nitro out II


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nite-out II, mam używam od roku, dwa baniaki na tym startowałem (w połączeniu z specialblend) i wszystko ok. Czy działają? powinny :p Nie jest łatwo ocenić działanie bakterii ;) Na pewno nie szkodzą. Kilka preparatów tej firmy używałem i mam do niej zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wystartowałem z akwarium. Wodę mam tylko z rodi ile mam lac bakterii nite-out II na start i ile i co ile mam później dozować. Dzieki


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do morszczyzny 2x tyle co do słodkiego. Nie zaszkodzi (nitro - nie specjalblend - tej nie przedawkuj).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam MicrobeLifta ale nie tylko...

Stosuję SpecialBlend i Nite Out II - ktoś mi kiedyś podpowiedział, że najlepiej byłoby podawać SpecialBlend na dzień (rano), a Nite Out II na noc. Odpieniacz przy tym wyłączam lub zdejmuję kubek.

Dodatkowo stosuję też BioDigest i Bioptim - wszystko naprzemiennie i nie na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.