Skocz do zawartości
Merriq

250L z niefoto :)

Rekomendowane odpowiedzi

A miało być tak pieknie i kolorowo:(


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq a jakie masz zdanie o produktach Fauna Marin?? Czy jestes z nich zadowolona i ktory z nich polecasz najbardziej??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tylko tyle - BAJKA. Opiekuj się swoimi zwierzakami tak jak do tej pory, zdobywaj wiedzę i dziel się nią, bo masz już jej dużo. :kapelusz

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne grono zgromadzonych;)

Miałobyć po nowym roku, no ale z przyczyn wiadomych moment się opóżnił.:D

Chciałam wstawić zdjęcia po moich urodzinach ale jeden dzień wczesniej nie zrobi różnicy.

Zbiornik istnieje i chyba ma się dobrze.A ja zwykłam dotrzymywać słowa więc..

Aktualnie zbiornik wygląda tak:

13557221ar6.jpg

lewa:

17555388ux5.jpg

prawa strona

61922105so0.jpg

Z serii nowinek u rodziny Dendrophylidae:

Zdjęcie Tubastrea z larwami w środku

96707576lh3.jpg

31977765bd5.jpg

59546068il5.jpg

p1050555mt2.jpg

Nephtheidae:

Dendronepthye-

36132566ns0.jpg

61668545jp5.jpg

p1050204gj3.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukiereczek :D Wielkie, wielkie ukłony i szczere gratulacje:kapelusz


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze ostrzezenie?????:D

Przepraszam nie moglem sie powstrzymac, zartuje z tym ostrzezeniem oczywiscie. Polecam niefoto nie taki diabel straszny, jak go maluja.

A Tobie droga Merrig gratuluje zbornika i jestem pelen podziwu dla Twojej wytrwalosci i serca jakie wkladasz w prace nad zbiornikiem ze korale czuja sie jak w domu. Dziekuje za wszystkie rady na skrzynce i posty na forum

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Mam nadzieje ze kiedys bede mial okazje poznac Cie osobiscie :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akwa..... Masakra ja to sie zastanawiam czy przy nim da sie spac bo ta cala kolorystyka... Mam wrazenie ze to w nocy swieci:). Myle sie?

Zastanawia mnie jeszcze czy jak bym chcial wydrukowac jedna z tych fotek to czy CMYK dalby rade:googleye

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, te fotki to chyba prezent dla Ciebie, a raczej nagroda:) Gratulacje.

Wszystkiego najlepszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik to petarda, czegos takiego nie widzialem nigdzie w sieci, jak tylko bede w Warszawie, poprosze wczesniej o wizyte i kawe:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq: Brawo! :D słowa uznania i gratulacje, bo cóż więcej można dodać! akwarium bajeczne, i pokazałaś, że wiedza, systematyczna praca i ogromne zaangażowanie dają efekt niesamowity! :kapelusz czapki z głów:)

i wszyyystkiego najlepszego :D

@Grzegorz Dyzma

...Polecam niefoto nie taki diabel straszny' date=' jak go maluja...[/quote']

Grzegorz, może i nie straszny ale z pewnością nie dla każdego. Akwarium Merriq robi duże wrażenie, ale ten wynik nie wziął się z kosmosu. Ty sam wiesz najlepiej ile uwagi/czasu trzeba poświęcić takiej obsadzie. Ja, na razie z lubością oglądam fotki, ale sama bym się dziś nie odważyła spróbować :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, wielkie gratulacje :D !!! Zbiornik piękny :D

Wszystkiego najlepszego:)

Pozdrawiam :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche te zdjecia i osiagniecia Merriq moga tez martwic.

Zbyt duzo osob, bez konsultacji z autorka sukcesu, bedzie kombinowalo to samo!:D

Brawo Merriq. Widze, ze moj ulubiony sprzedawca korali ma racje, sprzedajac takie korale. Byc moze wchodzi w nasze forum i sledzi Twoje poczynania - jak to Niemiec.:D Narazie ma przerwe, bo wlasnie farbuje Sinularie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Nika

Absolutnie sie z z Toba zgadzam. Piszac nie taki diabel straszny (to chyba zbyt lekkie okreslenie) nie mialem na mysli ze od tak po prostu kazdy moze sobie zalozyc akwarium z niefoto. Oprocz specyficznej wiedzy na temat tego rodzaju korali, potrzeba duzo determinacji, systematycznosci, dyscypliny i wyrafinowanych sposobow przy prowadzeniu zbiornika.

Chodzilo mi o to ze jeszcze kilka lat temu praktycznie wiekszosc gatunkow niefoto byla odradzana ze wzgledu na ogromna trudnosc w utrzymaniu ich przy zyciu. A nawet jezeli komus sie to udawalo to i tak odnotowywano zejscia po kilku miesiacach zycia w akwarium bez ewidentnych przyczyn mimo wszelkich staran i zabiegow.

Nasza Merriq odwaze sie uzyc okreslenia "Prekursorka Niefoto w Polsce" swoim zbiornikiem pokaza ze przy tak ogromnej sile pasji mozna utrzymac korale nie tylko przy zyciu ,ale miec przyrosty i potomstwo :D

O inspiracji dla innych nie wspomne.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq, kapcie mnie spadli, ośliniłem się i tętno mnie dość mocno skoczyło... W sumie to oprócz życzeń urodzinowych niewiele mi do głowy przychodzi :D Powodzenia Ci życzył nie będę bo wiemy że będzie, wytrwałość również, może zacytuję lekko zmodyfikowaną kwestię z "Poranka świra" - "Musicie przyznać że jak Merriq od..bie baniak z niefoto to nie ma ch..a we wsi" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wszyscy to i ja myslalem ze wtrace swoje trzy grosze do tego tematu ale co tu pisac skoro poprzednicy już wszystko napisali :)i chyba pozostaje mi tylko :kapelusz:kapelusz:kapelusz.

a i wszystkiego dobrego z okazji urodzin Ci życze .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że można by z tym walczyć o baniak miesiąca spokojnie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa powalające, kolorki bajka.:D

Oby tak dalej.

pozdrawiam

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam w nerwach jakie będą opinie ale tym razem chyba zupełnie nie potrzebnie:)

Tylko z jednym mam teraz problem.Jak zazwyczaj mam słowotok i pisze co mi ślina na język naniesie to teraz mnie zatkało.

Nie wiem jak opisać na te wszystkie posty- te odnośnie mnie oraz życzeń urodzinowych.

Te odnośnie zbiornika te miłe i zabawne ( przy niektórych postach wyłam ze śmiechu)

No poprostu nie wiem, czasem jedno słowo podobno warte więcej niż tysiąc słów, więc powiem poprostu:

Dziękuje wam bardzo!!!

Mnie się podoba jak teraz wygląda. Jak i wam to jestem szczęśliwa.

Jeszcze niech tylko zwierzaki dalej rosną, wszystko pracuje jak trzeba,wszelkie plagi omijają zbiornik z daleka.

Mam przynajmniej taką cichą nadzieje,że ide w dobym kierunku.

Z tubastrea jest stosunkowo prosto, z gorgoniami również porównując z miękkimi koralami niefoto.

Wszelkich informacji i różnych sposóbów trzymania dendronepthya ciągle szukam,czytam sporo.Jeszcze o nich mało wiem.

Chociaż pierwsza dendronepthya różowa(ta z małżem),zauważyłam,że rośnie pomalutku.

Wypuszcza nowe polipy no ale nie jestem pewna czy tyle pokarmu ile jej serwuje jest wystarczające.

Kondycja zwierzaków narazie bez zastreżeń, więc już podchodze bardziej na luzie-zbiornik niedlugo skończy 4 mc więc najgorsze za mna ale nie znaczy to,że pracy mniej.

Teraz poprostu musze kontrolować wszystko co się dzieje i utrzymać zbiornik choć w takim stanie jak jest teraz.

Podmiany co tydzień, obserwowanie No3, bo tylko to mnie martwi.

Nie wiem jak wy ale ja na No3 stosuje whisky method.. spory łyk w garło moje i od razu wynik jakby mniejszy;)

Co do pytania czy korale świecą.W nocy nie ale za dnia dają po oczach ostro.

Zastanawiałam się mocno nad podawaniem pokarmu automatycznie ale to chyba musi na razie poczekać.

Wszystko pomalutku oby do przodu. Jeszcze raz dziękuje:satisfied


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOTM zgłaszaj koniecznie :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek l

Co wy z tym TOTM,dajcie spokój, za wysokie progi na moje małe nogi.:D

To akwa dopiero raczkuje.Ja nawet w żartach o tym nie myśle


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiekne korale , przepiekna akwa. Tylko pochylic czolo w pokorze dla twojej wiedzy i pracy.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.