Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Dziwne T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, natknąłem się na tanie oprawy świetlówkowe T5 firmy Karko, jednak coś mi nie pasuje moc świetlówek i ich długość. Czy możecie sprawdzić skąd taka rozbieżność pomiędzy standardowymi?

Tutaj link do aukcji allegro, gdzie koleś sprzedaje T5 28W . Takie same widziałem w sklepie, a przecież standard to 24W a następnie 36W. Więc co to ma być?

http://allegro.pl/item521310792_bardzo_tanio_oprawy_t5_28w.html


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 to mają 39W a 36W to typowe T8


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wyczytales ze "standard to 24W a następnie 36W"? :clapping Szczerze mowiac, nigdy nie spotkalem sie ze swietlowkami T5 o mocy 36W, za to 28 i 35 jak najbardziej, moze nie sa tak popularne jak te o mocach np. 39 czy 54W niemniej jednak mozna je kupic.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak są takie świetlówki ,ja mam świetlówki 28W.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne te t5 bo mają prawie 120 cm a tylko 28 w moim zdaniem do morskiego to się one nie nadają


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli 39W :clapping

Chodzi o to, że wszędzie w sklepach akwarystycznych i na Allegro sprzedają oprawki do świetlówek T5 o mocy 24W, 39W lub 54W. Natomiast tutaj są T5-28W i stąd moje pytanie co to takiego i czy nadaje się do morskiego, bo ich cena w Praktikerze jest bardzo atrakcyjna.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek swietlowki T5 o mocy 28W maja dokladnie 59cm dlugosci, wiec z tym ogloszeniem jest chyba cos nie tak.

@Konrad firma JBL robi swietlowki do morskiego o tych nietypowych mocach. Przyznam szczerze, ze ich w akcji nie widzialem, ale sadzac po dlugosci to powinny dawac mniej wiecej tyle samo swiatla co "typowe" T5.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lighting.pl/index.php?s_id=10&akcja=artykul&a_id=146&typ=5 w tych tabelach na dole strony są podane chyba wszystkie możliwe moce i długości świetlówek t5 na przykładzie philipsa, sam używam nad akwarium słodkowodnym 49w 965 t5 o długości 145cm. Faktem jest, iż większość świetlówek akwarystycznych t5 maja moce 24 39 54 i 80 w

28w t5 mają 115cm długości wiec powinny byc idealne do tych opraw z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dokładnie taką świetlówkę z oprawą KARKO.Z tego co pamiętam to moc 21w miała długość coś około 90cm,tylko problem jest taki iż mają mało kelwinów max 6400k ale w kompletach są tylko 2700k.


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kupiłem oprawkę z taką własnie 21W świetlówką w Castoramie. Koszt ok 30zł, , a po wsadzeniu 24W T5 działa równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lighting.pl/index.php?s_id=10&akcja=artykul&a_id=146&typ=5

Tutaj macie"typowe" oraz "nietypowe" T5

Po prostu , te które wykorzystujemy w akwarystce to nowsze wersje T5 , tak zwane HO, a świetlówki T5 o mocy 14, 21, 28 oraz 35W są świetlówkami z "podstawowego" typoszeregu:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HO i HE wyszły jednocześnie HO maja wiekszy POWER :clapping z danej długości w porównaniu do starych T8 a HE sa bardziej eko :).

obie serie maja różne zastosowania HO stosuje się np do wysokich pomieszczeń i akwarystyka, HE typowo biuro, dom itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale mi nie chodzi o te 21W, które zaraz po zakupie wrzucę do kosza :) Ja pytam o to, czy jest sens kupić oprawę Karko za 30zł i włożyć tam świetlówkę 24W - czy będzie to normalnie działać?

Zenon, czy używasz tej oprawy przy akwarium i czy się sprawdza ze świetlówkami akwarystycznymi o wysokiej barwie? Czy może są to jakieś inne podzespoły i nie umożliwiają działania porządnych świetlówek?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.