Skocz do zawartości
seb

Reaktor vs Balling

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam i sobie bardzo chwalę :) A jako wkład polecam gruby knopp lub kruszony koral.

z mikserem?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, w chwili słabości sprzedałem swój KM500 i nie pamiętam komu bo chętnie bym odkupił .

Może ktoś się przyzna komu VDR dostarczał mój mikser? Chętnie bym go odzyskał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja uzywam od samego poczatku reaktora z zasypem Delteca

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam od samego poczatku reaktora z zasypem Delteca

z mikserem?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

z mikserem?

Bez mixera, ale za reaktorem mam jeszcze dodatkowa do stabilizacji odcieku

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co dodatkowa ? :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ale co dodatkowa ? :-)

tak to jest jak się pisze z telefonu :(

oczywiście chodzi o dodatkową komorę/pojemnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładu Grotecha ktoś używał?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, używał :) Dlatego jako podstawowy zasyp polecał inne :)

GroTech Calcium Pro - bardzo mocno podbija KH trochę mniej niż inne lepsze wkłady CA, podbija tylko Ca i Kh.

GroTech Magnesium (kamyki a nie instant) - używam cały czas jako uzupełnienie 10% zasypu podstawowego, w moim przypadku zasyp podstawowy to Knop lub kruszony koral (ew. Korallen-Zucht Korallenbruch). GroTech Magnesium ładnie podbija Mg i trochę dodaje KH do odcieku.

Osobiście polecam wkłady "bogate" tzn takie które podbijają nie tylko KH i Ca, ale również pierwiastki śladowe, np: kruszony koral oddaje to co oryginał posiada w szkielecie czyli całą gamę pierwiastków.

Ale jak to z reaktorami, w innych zbiornikach mogą wystarczać wkłady z czystym Ca i bez Mg wtedy taki GroTech Calcium Pro jak znalazł :).

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja uzywam od samego poczatku reaktora z zasypem Delteca

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

dokładniej tego używam

7943_0.jpg

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje podobnie jak kolega jjablonski GroTecha z tym że do podstawowego zasypu Calcium Pro dodaję ok.20% GroTech magnesium Pro . Stosuje ten wkład już jakieś 3 lata (wcześniej sypałem "korallen-zucht" ) ale grotech się lepiej rozpuszcza.

Jeżeli chodzi o parametry to faktycznie grotech ładnie podbija kH , natomiast "produkowane" wartości wapnia i magnezu 2-3 lata temu zaspokajały zapotrzebowanie mojego akwarium , jednak od jakiegoś czasu z racji przyrostu obsady koralowców - magnez i wapń musze troszke uzupełniać (niepełnym balingiem) . No ale te niedobory z całą pewnością nie są spowodowane zasypem w reaktorze , tylko niewystarczającą wydajnością urządzenia.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor mam od zawsze jeśli jest dobrze ustawiony to mamy gwarancję , że parametry utrzymuje bez większego problemu.

Kiedyś opisywałem jak mam ustawiony reaktor , u mnie się sprawdza a chodzi to już cztery lata :).

Ważny jest zasyp reaktora , np AM uwalnia sporo fosforanów , Knop jest bardzo czysty uwalnia do wody znikome ilości PO4 , kiedyś używałem miksera , ale z niego zrezygnowałem , za reaktorem mam pojemnik wypełniony mg , więc PH w zasadzie mi nie spada.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Delteca 601, z wkładem Deltec. Ale od początku roku nie udało mi sie uzyskać parametrów

które by zaspokoiły mój zbiornik.

Następny wkład to bedzie knopp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje podobnie jak kolega jjablonski GroTecha z tym że do podstawowego zasypu Calcium Pro dodaję ok.20% GroTech magnesium Pro .

Dajesz dodatkowo jakieś pierwiastki śladowe? np Grotech lub K+/A- ?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie od kiedy zasypalem arm wszystkie problemy sie rozwiazaly :)

http://www.marinedep...-FICRCM-vi.html

Takie niepozorne niby nic :)

Właśnie ARM nie można dostać w Polsce jedynie import. Chciałbym spróbować tego zasypu ale w grubszej granulacji :)

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za offa ale mam trochę ARM'a na pozbycie, jak jest chętny to wyślę.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz dodatkowo jakieś pierwiastki śladowe? np Grotech lub K+/A- ?

tak...., raz w tygodniu KENT -essential elements


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie pokazać Wasze reaktory, jak to wygląda i opisać jak to się reguluje?

Cały czas się zastanawiam czy mógłbym zostawić żonę "sam na sam" z reaktorem? Moja koleżanka małżonka z ballingiem nie ma problemów ale z tym liczeniem bąbelków, ciśnienia na reduktorze itp. może być ciekawie?

To co mi się podoba przy reaktorze to "naturalność" tej metody i ponoć niższe koszty uzupełniania Ca, Mg, Kh i nawet pierwiastków śladowych. Jednakże ustawienie tego ustrojstwa może ponoć doprowadzić do bólu głowy?Jeszcze jedno, w jakie pompy i o jakiej mocy Wasze reaktory wykorzystują?

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie pokazać Wasze reaktory, jak to wygląda i opisać jak to się reguluje?

Przy okazji pokażcie oba te gdzie podnosićie pH też.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy zastanawia mnie taka opcja, zwykły prosty reaktor na zasadzie filtra przepływowego z recyrkulacją wody, do tego podaje od spodu CO2 i robię odciek do baniaka.. regulacja odciekiem i czasem podawania CO2.. ma to ręce i nogi ??

Inne uproszczenie do uniknięcia stosowania elektrozaworu puszczenie CO2 w minimalnej ilości 1-2 bąble na minute (to tylko przykład), można tak? Robił to ktoś w taki sposób ?

i np prosta budowa: 4387-ka-400.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi jedzie na reaktorach bez sterowników do Co2 - jedyna kontrola to ph w środku reaktora. Podajesz gaz, obniżasz ph, regulujesz intensywność "bobelków" i wszytko gra i buczy.

Budowa reaktora jest prosta, tak jak piszesz. Pojemnik, wewnątrz pompa cyrkulacyjna zasysająca również wodę z baniaka, zasilanie co2 do rurki z pomy, wszytko szczelnie zamknięte - wewnątrz robi się niewielkie cieśninie. Do tego "licznik bombelków" np kropidła do kroplówki.

Weipro proponuję bardzo proste rozwiązanie i pewnie tanie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.